Pomóżcie wybrać......

mludzik

New member
Witam, chciałbym Was prosić o pomoc w doborze odpowiedniego TV. A więc na początek pewnie odpowiedzi na najważniejsze pytania:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 25m2
2. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? około 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej będzie stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna są na północ, światło będzie z prawej str tv
7. Jaki masz obecnie telewizor? sharp 32cale
8. Co chcesz aby telewizor posiadał? dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy
10. Jakie urządzenia? pc, ps3, dekoder nc+
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową - mniej problemów z ewentualnymi refleksami.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, gry
14. Czy zamierzasz surfować po internecie na TV? Oglądać wideo z sieci - tak, korzystać z przeglądarki - tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Jtak ps3, niedługo ps4
16. Preferencje co do marki? sony, lg, toshiba, philips, ale może inny.....
17. Preferencje co do wielkości? Ze względu na niewielką odległość - 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak płynności obrazu, zbyt jasne/ciemne podświetlenie.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Raczej wieczorami, ale w dzień także
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000 ale może 6000 to już max
21. Czy telewizor ma mieć 3D? tak

Nad wyborem tv spędziłem już trochę czasu i ciężko się zdecydować.Tyle tv polecacie, że w końcu muszę prosić o pomoc pode mnie indywidualnie. W tej granicy cenowej już zaczynają się pojawiać 4k ale nie wiem, czy warto? Moją dotychczasową uwagę zwróciły:
Toshiba 55l7453dg
sony W955B
Philips 55pfl 7008
i ostatnio LG 55LB730, ewentualnie 870, ale wiadomo, że nie tylko te wchodzą w grę
Chciałbym tv z niskim input lag ponieważ sporo gram, a i filmów się trochę ogląda.
Czekam na Wasze propozycje..... Z góry dzięki za pomoc
 
Ostatnia edycja:

mludzik

New member
Dzięki za lekturę. Bardzo ciekawy ten Panasonic, tylko szkoda że niema go za bardzo w sklepach żeby można było go obejrzeć. no i 60 cali trochę przekracza mój budżet. Ma może ktoś jeszcze ciekawe propozycje? o z tv które wymieniłem?
 

mludzik

New member
Wiesz to by było dobre rozwiązanie przy kupnie za gotówke, ale ja muszę kupić na raty a w tej chwili w miarę dogodne są tylko w euro:(
 

collider

New member
Bez reklam
Proponuje SONY KDL-55W829B. Z telewizorow full hd gdy porownuje go z konkurencja to swieci zdecydowanie najlepiej. Oczywiscie jest to moja subiektywna ocena.
 
Do góry