Pomocy dla laika

jarswi

New member
Witam

Z góry proszę o wyrozumiałość za brak profesjonalnych nazw w przyłączach i być może mylenie pojęć:) - obecnie mam przeprowadzkę i sprzęt stary w kartonie więc nawet za bardzo nie pamiętam gdzie który kabelek (a było ich około 40) podłączałem.

Proszę o pomoc w wyborze sprzętu.
Do tej pory używałem (i byłem zadowolony z dźwięku ale nie z obsługi)) Srzęt KODA av600 + dvd kody + kolumny z suboferem koda harmony cv20, dodatkowo nagrywarka dvd, magnetovid, gramofon oraz rzutnik
Przez pare lat uzbierałem kilkadziesiąt płytek winylowych, DTS audio, kilka sacd, dvd muzyczne i kilkanaście koncertów na dvd (w różnych formatach) Oprócz tego nazbierało się trochę płyt wypalonych na kompie z zdjęciami w formie pokazów slajdów.



Z uwagi, że poprzedni sprzęt nie obsługiwał toru wizyjnego przez hdmi (DVD podłączone było do ampli przez 5 kabelków oraz światłowodem, kabel hdmi bezpośrednio z dekodera cyfry do tv. Rzutnik do ampli podłączałem przez RGB ? (3 kabelki prądowe) do tego czasami laptop wpinany był przez hdmi do rzutnika i dla dżwięku do amplitunera. Po za tym w óżne dziwne sposoby dało mi się odtważać materiał z magnetowidu i nagrywarki dvdJak sami widzicie partyzantka na całego.
Obecnie dvd zaczyna mi coraz częściej kaprysić oraz nowy dekoder od n+ nie ma wyjść po RGB tylko 1 hdmi więc czas na zmiany.

Obecnie zastanawiam się nad ampli Yamaha rx-v775 (model ten ze względu na wejście gramofonowe)
Tv zmianiam na sharpa 60-le857 Z magnetowidu i nagrywarki już zrezygnowałem - (zarchiwizowałem stare nagrania vhs na kompa)


Co dokupić aby odtważać zasoby a przy okazji może puścić jakiś film w większej rozdzielczości?
 

jarswi

New member
Cisza więc doprecyzuję swoje pytanie.

Szukam do Yamahy775 odtwarzacza blue-ray obsługującego dodatkowo DVD audio, DTS audio, DVD, VCD i płyty adio.
Proszę o kilka przykładów w cenie do 600 PLN.
 
Do góry