Pomocy! 40-42cale do 4300zł raty 30x0%

wzorowy

New member
Witam,

Piszę na forum poraz pierwszy raz, gdyż bardzo potrzebuję pomocy.

Nie wiem na jaki telewizor się zdecydować a bardzo chce skorzystać z promocji RTVeuroAGD na raty 30x0%

Odległość do ekranu to około 3m
Przeznaczenie: DIVX, DVD, kablówka (przez dekoder cyfrowy bez hd) oraz filmy BLU-RAY

Chce kupić 40-42 cale - wybrałem już Samsunga LE40a656 gdyż ma wszystko o czym można wyczytać 50 tyś kontrast dynamiczny, 100hz itd. jednak w RTVeuroAGD to chyba nowość gdyż kosztuje on aż 6000zł -- gdzie na allegro można wybrać już sobie coś za 4500zł.

W każdym razie czy mógłbym prosić forumowych specjalistów o przejrzenie zawartosci internetowego sklepu euro com pl i wybranie dla mnie modelu/modeli - Z góry dziękuję za pomoc.

Czy 100hz to tylko chwyt marketingowy i ładna nazwa dla zastosowanego bajeru czy też może ważna rzecz która w przyszłosci bedzie w każdym LCD? Wiem wiem że to nie odświeżanie ekranu tylko tworzenie międzyklatek dla lepszej płynności ale ..proszę o odpowiedź na pytanie

ufff..:):hmm:
 

broda1725

New member
Bez reklam
Sharp 42X20 - 4899 droższy o 600zł niz na innych stronach internetowych.
Samsung 40M87 - 3799 też droższa o 500zł niz u innych ale masz te raty.

Z tego co wiem to w Makto jest też raty 0 % przy zakupie powyżej 1000zł.
 

wzorowy

New member
tak też myślalem...

Jeżeli chodzi o te raty to jasne zdaje sobie sprawe, że one są przynajmniej częsciowo wliczone w cenę -- tyle że niektóre modele jak właśnie 40a656 to aż 1500zł!! 25%

Co do 40M87BD -- to już go miałem kupować ale stanąłem w sklepie przed HD samplingiem puszczonym na nim i obok 40a656 i różnica w HD byla ogromna.. Obraz z BLU-RAY po prostu się haczył na 40M87BD -- matryca nie wyrabiala czy co (8ms ma a ten nowy bodajże 5 albo 4ms) a może technolgia 100hz daje płynność -- poza tym już kiedyś u znajomych na 40m86 widzialem ze obraz się tak jakby haczył -- nie wiem jak to nazwać np. jak leci jakaś panorama miasta -- widać skoki.. może ktoś też to zauważył i wie co jest przyczyną?? czas odpowiedzi matrycy? 100hz?:hmm:
 

jagger

New member
Ja też widziałem to haczenie wiele razy. Musisz kupić model najlepiej 100hz który ma specjalny układ niwelujący do zera ten przykry efekt, ale to już sprawdź na własne oczy.
 
Do góry