Pomoc z wyborem Monitor czy TV do PC

game4tv

New member
Witam
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą, bo obecne 34 ultrawide jest dla mnie stanowczo za małe a zestaw 2 monitorów po prostu mi nie odpowiada.
Z monitorami ultrawide jest mały problem ponieważ wszystko co jest powyżej 40 cali (format 21:9)ma niestety 3440x1440 a to trochę słabo np przy takim LG ultragear 45(choć to oled i 240hz to ludzie narzekają na pixelozę poza grami), ale mniejsza z tym.
Sam jeszcze nie wiem czy oled czy nie, mam obecnie chwilowo podpięty LGc2 65 cali na testy i boję się że po przesiadce na coś innego niż oled będzie smutek :) Ale z 2 strony monitory oled do pc kosztują krocie i przeważnie to są kwoty między 4-8 tys. Dlatego też myślałem o TV 43 cale. Poniżej podam listę i byłbym wdzięczny za krótką opinię co będzie najlepszym wyborem, lub czy też jest coś innego godnego polecenia

1. LgC2 czy c3 43 cale? Często spotykam się że są matryce 100 hz lub 120 hz, i czy oled nada się do PC gdzie występuje tu często obraz statyczny ?
2. PHILIPS 43 PUS8818 43. Jest w cenie 2 800 ale wiele opinii słyszałem że jakość obrazu nie powala i jest tam chyba VA ?
3. SAMSUNG Neo QLED 4k QN92C 144 hz cena około 4200 i czy miniled jest bezpieczniejszy niż oled w pc?
4. MONITOR GIGABYTE Aorus FV43U cena 3000 matryca VA ale 144hz
W tym roku mają być nowości z oledów od asusa lg gigabyte ale monitory ultrawide w rozmiarze 40 cali to tak trzeba będzie liczyć się z ceną 6 tyś zł

 
Ostatnia edycja:

zarko

New member
Popatrz tutaj proszę;Telewizor LG OLED48C32LA
Na Ceneo niecałe 5000 zł.
Przesiadka Cię nie zaskoczy w jakości obrazu. Stop klatka przez ostatnie dwa lata bez śladu (u mnie).
Cena spora, ale się nie rozczarujesz.
z dwoma monitorami, to trochę trudność, bo duży Mac też zajmuje sporo miejsca. Ale przy Windows - bez problemów.
Miłego,
 

game4tv

New member
Dzięki ale max 43 chce jednak żeby praca i granie były komfortowe i nie męczące.
Poczekam jeszcze na info o tym samsungu lub poczytam. Mam c2 i jestem mega zadowolony. Dla mnie 2 monitory odpadają tylko z powodu ramek po środku 😅
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poczytaj w wątku którym pisałem o Oledzie jako monitorze.
Po za zaletami, są też wady.
Chyba wolałbym też 48" od 43" - czyli w grę wchodzi użytkowanie bez skalowania, dokładnie na 100%.
Dużo tez zależy od tego, jak będziesz z tego tv jako monitora korzystał.
 

game4tv

New member
Ok dzięki obczaje temat. A będzie to praktycznie tylko gry i przeglądanie internetu, do filmów mam kanape i 65 😀dla jednych wady są czasami zaletami😉 Mi odradzali oleda bo mam na wprost okien ale mam rolety i oglądam tylko wieczorami
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po za odbiciami o których pisałem, jest też problem softu zabezpieczającego. Dopiero grzebanie w menu serwisowym rozwiązało problem.
U mnie np. dużo jest wykresów, tabelek i to potrafi świecić godzinami. Oled na dłuższą mete się do tego nie nadaje.
Tzn. nadaje, ale ile tak pochodzi, nikt nie wie, szczególnie, że wszystkie zabezpieczenia wyłączone.
"Leda" możesz katować od rana do wieczora.
 

game4tv

New member
Tak wiem o tym. Ale mi bardziej chodzilo o to ze w grach bardzo czesto masz tez obraz statyczny, jakies elementy na dole ktore caly czas sa w tym samym miejscu. Pasek windowsa itd. Rozumiem co masz na mysli o skalowaniu, ale kiedys dla testow dalem na biurko 55 i tego nie dalo sie ogarnac, i boje sie ze 48 ma tak mala roznice ze sie do niego nie przyzwyczaje. Rozmiar 43 to juz inny calkiem rozmiar. I wydaje mi sie bardziej bezpieczny. Wiadomo, mozna doplacic za ubezpieczenie i miec gdzies wypalanie, ale to robi spore koszta jak za maly tv. Dlatego coraz bardziej szukam info o tym samsungu QN92C, miniled, do tego ma odsw 144hz. Wiadomo ze oledy sa mistrzami z czasem reakcji 0.03ms , hdr i kolory czerń, ale mysle miniled nie bedzie jakas przepascia ogromna pomiedzy oledem.
 

zarko

New member
Ale przepaść, to przepaść. Jak w nią wpadasz, to wszystko jedno: czy polecisz na 100 m, czy tylko na 10 m.
Jeżeli za wszelką cenę , chcesz mieć gorzej. To nikt Ci tego nie broni.
Dla mnie mój 48" LG Oled nie mieścił się na biurku.
Dlatego zamówiłem większe biurko.
Bo jestem uparty i staram się dobierać optymalne sprzęty.
Miłego
 

game4tv

New member
Jasne okej, masz moze racje, ale tu nie chodzi o biurko, bo zmieszcze na nim i swoje 65 cali. A o komfort przy 43 a 48. A teraz sie bardziej zastanawiam czy oled czy miniled sie bardziej nada na stanowisku pc. Bo tez pattze na inne aspekty niz tylko jakosc obrazu
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego ja oleda pod PC kupiłem z założeniem, że jak coś się wypali, to nie będę płaczu. Kupi się następnego, lub zrezygnuje na rzecz leda (co zresztą opisywałem).
Zresztą w ogóle oleda trzeba kupować z takim założeniem.
Zawsze jest coś za coś. Dostajesz jakość, ale nie wiesz kiedy i co się wypali, szczególnie w PC, gdzie masz całą mase statycznych obrazów.
Dochodzi jeszcze to o czym pisałem wyżej, obraz sam się potrafi przyciemnić, przesuwać, to wszystko jest irytujące (trzeba grzebać w menu serwisowym i pewnie po gwarancji).

Trudno coś doradzić, bo z jednej strony oled to oled (jakość), z drugiej, jak będziesz się martwił czy tak, a nie inaczej z niego korzystać, to już jest niewolnictwo.
Ps. Też się przesiadałem z 21:9 34" (3440x1440)
 

game4tv

New member
To fakt. Jutro jeszcze z ciekawosci zobacze w sklepie czy sa wystawione jakies 48 i moze porownam z 43, sam rozmiar. A to co piszesz zauwazam w swoim c2 czasami. Prawda jest taka ze monitory gamingowe wchodza coraz mocniej w oledy a sa sporo drozsze i tak samo niepewne. Wiec juz nawet nie czekam na nie .

Mam tylko jedno pytanko odnośnie oleda c3, często spotyka się w opisie 100 hz lub 120 hz, przy tych samych symbolach TV?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz LG 48 oled za 3999 zł dla członków forum z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.
Tak, będzie pełen komfort.
 

game4tv

New member
spoko dzięki za info, teraz obczaję rozmiar, nie chce mi się zwracać go przed upływem 14 dni. A najbardziej mnie wymiarami przekonuje 43
 

game4tv

New member
wychodzi na to ze wiekszy jest tanszy niz mniejszy , albo zle szukam. Co nie zmienia faktu ze decyzja zapadla na 42, jest dla mnie najbardziej komfortowy i odpowiedni na biurko. Akurat na kilka lat zanim pojawia sie sensowne monitory 40+. Wiec wygral LG c3 43, dzieki za pomoc:)
 

Sophie012

New member
Cool, thanks for the info! Now I'll double-check the size to ensure it's just right. I'd rather not have to go through the password of returning it within the 14-day window. What really convinces me is the dimensions of the 43 – that seems like it'll fit perfectly :)
 
Do góry