Pomoc w zakupie nowego dużego TV.

Pips

New member
Witam.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 3x4m (może ciut więcej)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Obecny 26" stoi na moim biurku, czyli tak jakbym komputera używał, nowy zamierzam oglądać gdzieś z 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? zazwyczaj 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? Będzie na wprost okna lecz to nie problem, zasłony itp.
7.Jaki masz obecnie telewizor? LG 26lc41 (stary i mały, kupowałem w 07 roku)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Numerem #1 jest jak największa ilość cali, bajery w stylu podłączenie z internetem, USB nie są mi potrzebne.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Zwykła kablówka UPC
10.Jakie urządzenia? PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Do 12h czasem
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Nie oglądam kablówki
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Do 12H
16.Preferencje co do marki? nie
17.Preferencje co do wielkości? Jak największy (55"-60")
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? W obecnym brak opcji pixel in pixel, przez to obraz mam rozciągnięty o 100x30 pikseli, 50 w prawo, 50 w lewo, 15 w górę i 15 w dół.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Tak i tak.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Max 6,000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Te lepsze, czyli aktywne

Planuję nabyć nowy lecz tym razem większy telewizor, jak napisałem moim celem jest jak największa ilość cali. Myślałem o SHARP LC-60LE740E który w Media Markt stoi po 5129,-, celuję w ten sklep ponieważ zamierzam nabyć go na raty. Lecz nie wiem czy ten telewizor spełnia moje wymagania: pixel in pixel, aktywne 3D, względem cali spełnia. Celuje w takie 55"-60" lecz może być znacznie większy jak się trafi do podanej przeze mnie kwoty. Kablówki od kilku lat nie oglądam, TV służy głównie do PS3 a nowy TV planuję już na przyszłość mieć do PS4 które pojawi się na początku nowego roku. Jak zaznaczyłem, bajerów w postaci USB, internetu nie potrzebuję. Następne pytanie czy się opłaca już kupić taki telewizor czy zaczekać jeszcze ten rok do wydania PS4 i być może wtedy dostane coś lepszego, z drugiej strony za rok był by już TV spłacony.

Jeszcze jedno, nie chcę plazmy przez fakt że TV będzie służyć głównie do grania, wiem że technologia PDP poszła w górę ale jakieś czyszczenia ekranu mnie nie bawią.

Czekam na pomoc, pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
No to Samsung UE 55ES7000 TZW. FULL WYPAS a i czerń na dobrym poziomie.Za 6300 na ceneo kupisz, tego Sharpa omijaj z daleka, do filmów miernota w ciemnych scenach strasznie gubi szczegóły.
 
Ostatnia edycja:

Pips

New member
Model który pokazałeś rzeczywiście bije tego sharpa na głowę, dobrze że się nie pospieszyłem i poczekałem na poradę. Przeglądając jednak stronę natknąłem się jeszcze na model SONY KDL-55HX751, co o nim sądzisz? Czy jednak twój podany model bije ten model Sony na głowę?
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Model który pokazałeś rzeczywiście bije tego sharpa na głowę, dobrze że się nie pospieszyłem i poczekałem na poradę. Przeglądając jednak stronę natknąłem się jeszcze na model SONY KDL-55HX751, co o nim sądzisz? Czy jednak twój podany model bije ten model Sony na głowę?
Tu jego test Sony HX753 (KDL-55HX753) 3D LED LCD TV Review | AVForums.com - UK Online znajdziesz też tam test tego samsunga a od razu widać że jest gorszy w czerni od Koreańca.
 

Pips

New member
Witam, czy 55PFL6007 to jest to samo co 55PFL6007k, ponieważ na internecie niektórzy dodają literkę K.
 
Do góry