Pomoc w wyborze

aspire_

New member
Witam, przyszedł czas na zmianę moich wysłużonych głośników 2.1. Chciałbym kupić jakieś 5.1 i tu mam problem. Nie wiem co wybrać, zwykłe głośniki 5.1 (logitechy, creative itp) czy kino domowe ( mam upatrzone w w w.neonet.pl/?p=lg_ht_306_pd ) Kwota jaką dysponuje to jeśli chodzi o kino to ok 500 zł, a same głośniki troszkę mniej, ok 300zł.
Chciałbym aby sprzęt był podłączony tak, żeby można było korzystać z kina przy oglądaniu tv i ew. słuchając muzyki z laptopa (laptop karta integra na głośniki 2.1).

Sprzęt głownie do oglądania filmów z lapka, słuchania muzy bądź jak napisalem czegoś z tv.


Wiem, ze podłaczając głosniki/kino pod kompa ma się tylko to 2.1 ale jest przejsciówka ( allegro.pl/przejsciowka-adapter-logitech-stereo-na-5-1-i2112126980.html ) która daje możliwość uzyskania dźwięku na wszystkich głośnikach tylko wiadomo, że bez surround.

która opcja byłaby najlepsza? jakie głosniki byscie polecali? Jesli będzie trzeba, wrzuce foto z wejściami/wyjsciami z tv.


Bardzo proszę o pomoc!


*sorry za linki ale jeszcze nie mam 5 wypowiedzi :p
 

pietruszka21

New member
Jeśli dobrze zrozumiałem masz do wydania w sumie 800zł, za taką kwotę będzie bardzo ciężko skompletować całe kino (amplituner, odtwarzacz, zestaw głośników,kable... i może jeszcze tv...). Ja moje pierwsze kino niedawno skompletowałem i mimo iż nie kupowałem drogiego sprzętu ze sklepu, tylko używki od znajomych to i tak wyszło mnie to drożej. W tej chwili mam do sprzedania wieżę Technics EH600 oraz ampituner Pioneer VSX-d514, bardzo ładnie ze sobą współgrają jeśli jesteś zainteresowany to pisz na priv. Cena całości to 800zł.
 

aspire_

New member
sorry, to chyba ja niezrozumiale napisałem. Mam do wydania w tym momencie 300zł na głośniki, a jeśli zdecydowałbym się na kino to kwota wzrasta do 500zł.

nie jestem jakimś wymagającym audiofilem ale chciałbym mieć troszkę lepszy dźwięk na 5 głośnikach z fajnym basem.
 

pietruszka21

New member
No cóż, kwota niewielka ale wieża którą proponowałem posiada dekoder Dolby ProLogic więc 5 głośników jest. Gra naprawdę przyzwoicie więc rozważ taką możliwość. Cena wieży 400zł.
 

aspire_

New member
wiem, że nie wielka ale nic nie poradzę bo wyskoczyły niestety inne wydatki dlatego chciałbym polecieć teraz po kosztach żeby trochę tych PLNów uciułać na coś lepszego.


Zastanawiam się nad logitech x530 + ew. jakaś karta zewnętrzna USB, bądź stracić efekt surround i zastosować jakieś przejściówki byleby grały wszystkie głośniki. Z tego co mi się wydaje to i tak mało filmów w 5.1 jest w TV bądź na divixach od znajomych.


te logitechy mogą być dobre i to w cenie 200zł? i czy w ogóle się opłaca kombinować z zewnętrzną karta przy takich głośnikach, czy faktycznie poprawa jakości będzie aż taka znaczna.

z kart wiem, że jest jakiś creative za 200zł, sweex czy jakos tak za ok 100zł i w nowymelektroniku u mnie w mieście jest jakaś za 50zł
 
Ostatnia edycja:

pietruszka21

New member
wiem, że nie wielka ale nic nie poradzę bo wyskoczyły niestety inne wydatki dlatego chciałbym polecieć teraz po kosztach żeby trochę tych PLNów uciułać na coś lepszego.


Zastanawiam się nad logitech x530 + ew. jakaś karta zewnętrzna USB, bądź stracić efekt surround i zastosować jakieś przejściówki byleby grały wszystkie głośniki. Z tego co mi się wydaje to i tak mało filmów w 5.1 jest w TV bądź na divixach od znajomych.


te logitechy mogą być dobre i to w cenie 200zł? i czy w ogóle się opłaca kombinować z zewnętrzną karta przy takich głośnikach, czy faktycznie poprawa jakości będzie aż taka znaczna.

z kart wiem, że jest jakiś creative za 200zł, sweex czy jakos tak za ok 100zł i w nowymelektroniku u mnie w mieście jest jakaś za 50zł
Doskonale rozumiem że pieniądze to największy problem, ale ze swojego doświadczenia wiem że lepiej trochę poczekać i nie żałować wydanej kasy, jeśli już tak się upierasz przy "pierdziawkach" to te Logitech grają nieźle.
 

aspire_

New member
ok, dzięki wielkie za info!

mam jeszcze pytanie odnośnie karty zewnętrznej. Mam upatrzone dwie, tańszą i droższą.

Creative allegro. pl/creative-sound-blaster-x-fi-surround-pro-5-1-usb-i2106092763.html

Sweex allegro. pl/sweex-zewnetrzna-karta-dzwiekowa-5-1-7-1-usb-2-0-i2096227699.html

Czy różnica między nimi będzie znaczna? nie patrząc już na pilot w creativie. W karcie creative jest wejście 'line in' czyli zamiast przez USB mogę podłączyć tę kartę przez jacka? jack z lapka do wejścia line in w tej karcie? to samo tyczy się tv, podpiąć 2 chinche (biały i czerwony) do line in i też będzie działać?



* spacja w linkach przed 'pl'
 
Do góry