Pomoc w wyborze

Sephirot

New member
Witam jestem tu nowy więc na starcie pozdrawiam wszystkich.
Chciałbym zaciągnąć rady od kolegów w kwestii wyboru telewizora.
Telewizor miałby być używany praktycznie wyłącznie pod PS3 (gry, filmy)
Jeśli chodzi o markę to Sony dlatego tez pisze tutaj ten temat :]
Co do szczegółów to rozmiar 40cali tylko i wyłącznie ponieważ pokój nie pozwala na więcej,
cena do 6000 zł.
Myślałem o Z5500, NX800 lub którymś z tej całej nowej serii sony NX, HX itp lecz w ogolę
nie mam pojęcia o nich.
Dlatego też zwracam się do was z prośbą o radę.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.
 

Ktosiek

New member
jezeli starczy Ci kasy to bierz NX800, sam ostrze zeby na niego :) a jezeli nie to bierz HX700, oba modele maja 200hz i deep black, szybke ktora polepsza czern i kontrast. NX800 ma podswietlanie EDGE LED i kilka innych "dodatkow" a HX700 jest podswietlany CCFL. Lecz oba są godne polecenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skorzystaj z prezentacji i wybieraj w domu :
Sony 40NX 800
Sharp 40 LE 820
Na Philipsa 9705 - nie wystarczy kasy.
 

Ares78

New member
Jeśli wystarczy to zdecydowanie warto skusić się na nx800, zwłaszcza jeśli warunki mieszkaniowe na nic więcej nie pozwalają. Pamiętaj tylko, że telewizor ma matrycę błyszczącą i np. ustawianie naprzeciwko okien nie będzie dobrym rozwiązanie (chyba, że masz rolety). Ewentualnie poczekać na nowe modele 3D, z tymże nie wiadomo jeszcze jakie będą ceny.
 

Sephirot

New member
A co z tym Z5500 ponieważ z tego co wiem to wysłużony model no i ma czujnik ruchu.
Czuć różnice miedzy NX800 a Z5500 w obrazie, ponieważ słyszałem ze z5500 to dobry tv pod ps3?
 

Ares78

New member
A co z tym Z5500 ponieważ z tego co wiem to wysłużony model no i ma czujnik ruchu.
Czuć różnice miedzy NX800 a Z5500 w obrazie, ponieważ słyszałem ze z5500 to dobry tv pod ps3?

Najlepszy pod PS3 to moim zdaniem był model z4500, ale przy słabszym sygnale spisywał się słabiej od modeli z nowszym procesorem obrazu. Co do nx800 jest to o tyle fajna konstrukcja, że pod względem wyglądu prezentuje się rewelacyjnie (slim) zwłaszcza jak chce się powiesić na ścianie i jednocześnie oferuje wysokiej jakości obraz. Jeżeli chce się tańszą alternatywę to jest jeszcze hx700 na tradycyjnym podświetleniu...
 

Sephirot

New member
Dziękuję uprzejmie wszystkim za odp i pomoc.
Zrobię jak radzicie i zakupie NX800, przynajmniej będzie na dłużej bo to nowy model.
Pozdrawiam Aresa (pomocne i uzasadnione rady) i resztę kolegów.

Temat uważam za zamknięty.
 
Do góry