Pomoc w wyborze

pener77

New member
Interesyją mnie te 2 modele Samsunga:

Samsung VP-D975 W
Samsung VP-DC175 WB

A może coś innego do max 900zł. Kamera ma służyc do uwieczninia dziecka, ewentualnie jakies imprezki rodzinne, słyszałem duzo dobrych opinii na temat samsunga D975, ale cały czas wahach sie, mam nadzieje ze ktos mi pomoze. Pozdrawiam.
 

pener77

New member
poszerzyłem swoje pytanie o te nastepujące modele

JVC GR-D740
JVC GR-D860
JVC GR-D760
JVC GR-D320
Panasonic VDR-D160
Panasonic NV-GS27
Panasonic NV-GS21
Sony DCR-HC37 E
Samsung VP-D975 W
Samsung VP-DC175 WB

Muszęcoś z tych modeli wybrać do niedzielnego wieczora, zalezy mi zeby nie było tragedii w ciemniejszych scenach, wiem ze w tej klasie cenowej nie ma rewelacji, ale wiadomo ze jeden gra lepiej a drugi gorzej. Ogólnie to przeciez kamery mają lampy :) to zawsze cos ratuje. Bardzo prosze o rade.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

pener77

New member
pener77 napisał:
poszerzyłem swoje pytanie o te nastepujące modele

JVC GR-D740
JVC GR-D860
JVC GR-D760
JVC GR-D320
Panasonic VDR-D160
Panasonic NV-GS27
Panasonic NV-GS21
Sony DCR-HC37 E
Samsung VP-D975 W
Samsung VP-DC175 WB

Muszęcoś z tych modeli wybrać do niedzielnego wieczora, zalezy mi zeby nie było tragedii w ciemniejszych scenach, wiem ze w tej klasie cenowej nie ma rewelacji, ale wiadomo ze jeden gra lepiej a drugi gorzej. Ogólnie to przeciez kamery mają lampy :) to zawsze cos ratuje. Bardzo prosze o rade.

Pozdrawiam.

Jeszcze raz prosze o pomoc. Pozosutało mi juz mało czasu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mariof
dlatego że Samsung nigdy nie robił dobrych kamer. Byc może śledziłeś historię rozwoju kamer. Bo ja tak.
I wiele rozwiazań przełomowych - kilkanaście pochodzi od JVC- od Samsunga ZERO. Więc Twoja uwaga jest niegrzeczna . Bo nie miałem żadnego marketingu na mysli . A wartość ceny do jakosci jest super - o ile znasz ten model?.
http://www.jvc.jp./english/company/profile/innovative.html

pener77
Z Twojej oferty wybierałby pomiędzy 37 Sony a JVC 860.
 

mariof

New member
Bez reklam
@ kiki
marketingem urządzeń CE zajmuję się od wczesnych lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Byłeś wtedy dzieckiem - jak sądzę. Niewątpliwym osiągnięciem JVC było upowszechnienie VHS (dzięki udostępnieniu licencji tak jak IBM i PC) czym japoński "Victor" wyeliminował nominalnie lepszy system zapisu video Beta opracowany przez Sony czy też V2000 Grundiga. Nieco później Samsung zaproponował nowatorski system zapisu video dla urządzeń przenośnych z wykorzystaniem taśmy 4mm (sic!). System nie został wdrożony ze względu na działania Sony które właśnie wprowadzam system 8mm (a JVC - VHS-C). Wtedy właśnie została nawiązana współpraca w dziedzinie zapisu video w urządzeniach przenośnych pomiedzy Sony i Samsung. Od początku lat dziewiędziesiątych wiele amatorskich kamer video sygnowanych Sony to były konstrukcje opracowane i produkowane przez koreańczyków. Wierz mi, wiem coś niecoś o tym - z pierwszej ręki. W ostatnich latach osiągnięcie JVC to użycie HDD w amatorskich kamerach video (seria Everio) - bardzo dobry pomysł i pliki .tod - dużo gorszy. Samsung to fundamentalne prace (i wdrożenia) pamięci typu flash i przetworników CCD oraz ekranów LCD - bez dwóch ostatnich nie obędzie się żadna kamera video! Nie ma sensu dyskutować na temat kto bardziej się liczy w branży CE, JVC czy Samsung - siły nie są równe:eek:k: . Ponieważ jesteś związany (pracujesz) dla firmy która zajmuje się w pierwszym rzędzie dystrybucją produktów JVC (i, w mniejszym - Panasonic) i tego nie ukrywasz to zrozumiałym jest że promujesz urządzenia właśnie tych marek - to jest w porządku, masz do tego prawo. Jednak od czasu do czasu zapominasz się, szczególnie wtedy gdy deprecjonujesz propozycje innych marek - to właśnie nazywam nachalnym marketingiem który na tym forum, moim zdaniem, nie uchodzi ;)
PS oferta Samsunga kamer video jest pozycjonowana tylko w zakresie "low end" i jest to wybór marketingowy firmy. Nie bez znaczenia jest tu wieloletnia, ścisła, współpraca z Sony - tyle mogę zdradzić.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
miło mi że mnie mocno odmłodziłeś , albo jesteś najstarszym uczestnikiem forum - musisz mieć blisko 100 lat.
Mylisz informację z zaznaczeniem wiem , widziałem więc polecam - jak każdy zadowolony użytkownik , z nie wiem nie widziałem ale zabieram głos.
http://www.jvc.jp./english/company/p...nnovative.html - polecam lekturę JVC jako element historii . I oczekuję od Ciebie takiej samej historii Samsunga na temat kamer.
pozdrawiam
 
Do góry