Pomoc w wyborze TV 55" do 2500-3000

JAREKMAX

New member
Witam. Szukam TV 55 i 43 cale. 3 lata temu kupiłem babci LG 55SM8050PLC i jestem nim do dziś zachwycony. Obraz i dźwięk bez zrzutu a jestem wybredny. Do tego prosta obsługa i pilot jak myszka. Ogólnie super więc postanowiłem w ciemno zamówić nowy 43NANO763QA. Na szczęście z sieciówki więc jak szybko przyszedł tak szybko go oddałem. Dźwięk i obsługa tak jak w poprzednim ale to co najważniejsze dla TV czyli obraz mnie załamał. Owszem na wprost jest ok ale wystarczy odejść powyżej 30 stopni na bok by się załamać degradacją kontrastu i kolorów. Z białego i niebieskiego zrobił się różowy, z czerwonego pomarańczowy, a kontrast przypominał obraz oglądany przez brudne okulary. Kilka godzin ustawiania parametrów obrazu zanim zajarzyłem że siedzę z boku i dlatego nie byłem w stanie ustawić obrazu. Mój poprzedni TV Panasonic z przed 12 laty mimo mocnego zmęczenia miał lepszy obraz pod kontem ale tam jest matryca IPS. W tym LG 55SM8050PLC również IPS. Co możecie polecić co nie będzie odstawać od tego 55SM8050PLC? Głównie zależy mi na szerokich kontach widzenia gdyż fotele porozkładane są po bokach. Tylko z Kanapy jest na wprost a nie należę do egoistów którzy rozsiądą się na kanapie a reszta mnie nie obchodzi. Dobre zdanie mam też o SONY z przed 2 laty. Też matryca IPS i obraz bez zarzutu. Z góry dziękuję za pomoc.
 
Do góry