Pomoc w wyborze soundbara

MuM1980

New member
Cześć

Szukam soundbara do swojego dużego pokoju. Czemu soundbar ? Bo nie chcę mieć porozstawianych głośników, kabli itp po całym pokoju i soundbar to jedyna na co zgodziła się żona

Posiadam:

- mieszkanie w bloku, ostatnie 4 piętro, więc chyba nie może to być maszyna diabelsko głośna

- telewizor Philips 65PUS8102 - nie wiem czy na nim da się uzyskać ten efekt dolby atmos ? Nawet jeśli to tylko sztuczny efekt

- pomieszczenie o wymiarach ok 5m x 5m, telewizor wisi na ścianie przeciwnej do drzwi balkonowych

- prawa ściana w odegłości ok 2m, lewa 3m, tylna to drzwi balkonowe z firanami

- odległość widza od telewizora ok 3,5m

Szukam soundbara jak niżej:

- do 4500zł

- koniecznie bezprzewodowy

- może być sama belka, jeżeli ma dość mocy, efekt dźwięku przestrzennego, ale może być też z subem. Więcej komponentów bym nie chciał

- soundbar do oglądania filmów z Netflix

- musi być możliwość podłączenia się telefonem i puszczania przez niego muzyki z youtube***

- mile widziane jakieś wyostrzanie dialogów***

- czysto grająca muzyka z youtube

Z tego co poczytałem na necie, zainteresowały mnie poniższe produkty:

Sonos Arc

Bose 700

Yamaha YAS-209

Yamaha YSP-2700

ktoś gdzieś wspominał o***Dali Katch One (jako kiler wśród soundbarów), ale niewiele znalazłem o nim opinii

Pomóżcie proszę
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Jak byś wiedział o czym piszesz a nie bił pianę, Bose 700 nie ma Atmosa :)
Mam pełny zestaw z surrond 360 i dwoma subami 700 więc wiem o czym pisze .
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Do filmów radia , muzyki wystarczy jak
jesteś audiofilem pewnie nie. Apka super radio internetowe darmowe mam To co potrzebne
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
ja odnosze sie do autora postu, nie do Twojego bicia piany. autor chce raczej sama belke, ew. z subem i chce uzyskac dzwiek surround... co jest awykonalne
 

MuM1980

New member
Panowie, nie ma powodu się kłócić.
Nie jestem audiofilem i pewnie nawet bym nie odróżnił klas sprzętu w połowie tak dobrze jak Wy. Ale, ponieważ to musi być soundbar, a nie jakieś kino domowe czy głośniki, szukam czegoś, dzięki czemu opadnie mi szczęka podczas słuchania muzyki (głośno, czysto, ze szczegółami), oraz w trakcie oglądania filmów.
Nie oczekuje cudów i domyślam się, że ten dźwięk z soundbara, pomimo zapewnień producentów, nie jest taki, że krok słyszę zza pleców, a dźwięk helikoptera z góry. Ale czytając recenzje o różnych soundbarach, oglądając również mnóstwo filmów, ludzie (może to nie są audiofile, nie wiem) słyszą jednak jakiś zakres dźwięków nie tylko na wprost. Nie sądzę by gadali tak tylko żeby gadać. Może na potrzeby zwykłego szarego oglądacza te efekty dźwiękowe z soundbarów, zwane u nich dolby atmos czy jeszcze inaczej, są jednak w jakimś sensie "przestrzenne". I tylko o to mi chodzi, tego szukam, nie oczekuję cudów i nie chcę z nikim toczyć wojny że soundbar ma mieć dźwięg 360.
A teraz, znając moje oczekiwania i troszkę hamując własne uprzedzenia do sundbarów, widzicie jakiś sprzęt który jednak w jakiś sposób się wyróżnia wśród pozostałych ?
I jak on będzie współpracował z telewizorem który podałem. Nie ma on wejścia HDMI Arc czy jakoś tak.
Pozdrawiam i liczę że jednak uda Wam się mi jakoś pomóc.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Tak jak pisałem mam i polecam Bose 700 dźwięk, apka , darmowy system kalibracji jak i radio internetowe, podświetlany pilot wielofunkcyjny , wykonanie Alu i szkło, możliwość rozbudowy.
 

MuM1980

New member
Kurde, zdobycie tego Bose 700 w jakimkolwiek sklepie jak widzę graniczy już z cudem. Czy w takim razie jest ktoś w stanie podsunąć kilka innych ciekawych propozycji ?
 

MuM1980

New member
Gdyby wybierać pomiędzy:

Samsung HW-Q950A a zestawem 2xMusicCast 20 + któryś z soundbarów: Yamaha YSP-2700 lub Yamaha Musiccast Bar 400

to jaki byłby Wasz wybor ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do 4,5 tyś sprawdź jeszcze koniecznie:
- LG SN11 - ( firmy Meridian)
- JBL Bar 9,1

Z Twoich Wybrałbym Samsunga - zrobiony przez Harmana.
 

MuM1980

New member
Koniec końców zakupiłem sobie Samsung HW-Q900A ... nie wiem czy jest jakiś efekt dźwięku "przestrzennego" ale ma takie pierd*****cie że masakra :) Na 1/3 głośności ściany się trzęsą. Dziś było pierwsze podłączenie więc jeszcze nie potestowałem zbyt dużo filmów z Netflixa itp ale zapowiada się nieźle
 
Do góry