pomoc w wyborze projektora i ekranu do 3000 zł

chmieluzg

New member
Hej,

Proszę o pomoc w wyborze projektora i ekranu. Mój budżet to 3000 zł. Odległość projektora od ekranu to jakieś 4,6m więc z kalkulatora wychodzi mi ekran o szerokości 3m. Pokój mogę w pełni zaciemnić. Nie jest wymagane 3D. Zależy mi na tym aby ekran był elektryczny. Pomożecie? :)
 

Manky

New member
Mały budżet strasznie, odległość spora więc projektor musi być jasny (przy takim dużym obrazie!)
tutaj masz listę projektorów przefiltrowanych wg. twoich wymagań
Find Projectors By Feature
Z popularnych widnieje tam np optoma 141x, niestety na ekran nie zostaje prawie nic ... może pomyśl na początek o ekranie ramowym robionym własnoręcznie lub namalowaniu ekranu na ścianie jeśli to możliwe ... jeśli musi być rozwijany no to klops, trzeba poszerzyć budżet, niestety

ekran elektryczny minimum suprema, nie bież pod uwagę żadnych avteków, kraftmanów itp, jak weźmiesz coś tańszego to się pozawija prędzej czy później więc kasa w błoto, lepiej nie kupować wcale ... ponadto chcesz ekran 3m, przy takiej szerokości ogromne prawdopodobieństwo że każdy ekran się zawinie, nawet drogi jeśli nie będzie miał napinaczy. Z napinaczami to już za sam ekran szykuj minimum 5 tysięcy.
Niestety kino jest drogie, sam myślałem na początku poszukiwań 'proja za 2 tysie, ekran za tysiaka i będzie super' ... no niestety nie będzie, aktualnie rozważam projektor którego cena dwukrotnie przewyższa cały przewidywany budżet na początku moich poszukiwań :)
 
Ostatnia edycja:

chmieluzg

New member
A gdybym zmniejszył szerokość do powiedzmy: 2-2,5m? Znalazłoby się coś? Ekran musi być rozwijany bo będzie na tej samej ścianie co telewizor. Budżet jest jaki jest i większy nie będzie. Albo się zmieszczę albo nie będzie niczego ;) Może uda mi się dołożyć kilka stów ale na pewno nie tysięcy.
 

Manky

New member
Jeśli budżetu nie da się rozciągnąć a ekran MUSI być rozwijany, to momi zdaniem jest tylko kilka opcji, w przeciwnym wypadku lepiej przeznaczyć dodatkowe 3 tysiące na większy telewizor.

Opcja numer 1 (4700 lub mniej)
- Kupujesz benq W1070 (najtaniej allegro 3100)
- Kupujesz ekran suprema największy na jaki cię stać (100 cali ok 1600zł)
- wieszasz projektor na środku pokoju przy suficie lub co projekcję wyciągasz na stolik (wiąże się z każdorazowym ustawianiem ostrości itp), inaczej nie uzyskasz tak małej przekątnej z prawie 5m

Opcja numer 2 (4600 lub mniej)
- Kupujesz Infocus IN8606HD (w sieci najtaniej 2900)
- Kupujesz ekran suprema największy na jaki cię stać (100 cali ok 1600zł)
- umieszczasz projektor tam gdzie chciałeś

Opcja numer 3 (ok 3000)
- Kupujesz jakiś projektor z listy na tamtej stronie który zmieści ci się w budżecie i będzie ci odpowiadał
- Cudujesz samemu jakiś ekran, z jakiejś rolety czy czegoś lub ryzyk fizyk jakiś tani chiński ekran rozwijany ręcznie, może cudem utrafisz

W nawiasach podałem Ci ceny 'kup teraz' - czyli takie jakie są dostępne w sieci bez jakiegoś tam większego szukania, jeśli poświęcisz czas na szukanie (np używek kilkumiesięcznych na gwarancji) lub będziesz pisał/dzwonił do sklepów to możesz sporo urwać, myślę że do 4 tys by się udało z nowymi rzeczami.
Ps, nie piszesz czy w budżecie musi zmieścić się wyłącznie ekran z projektorem, czy także uchwyt, kable hdmi itp :) - jeśli również to to zapomnij.

Niestety prawda jest smutna, albo tanio albo kino :(
 
Ostatnia edycja:

chmieluzg

New member
Dziękuje za porady. Poczytam dokładniej o tych sprzętach/ekranach i dam znać jaka decyzja. Mam pytanie- czy gdybym powiesił projektor bliżej to mógłbym wybrać coś tańszego?
 

Manky

New member
Napisz czego oczekujesz od projektora, czy ma być full HD itp. Czy będziesz oglądał filmy blu ray, do czego będzie podłączony projektor? Z ogólnych opinii w necie benq 1070 ma jeden z najlepszych stosunków cena/jakość...

Z tańszych zobacz optoma 141 oraz epson 5100 lub 5200
 
Ostatnia edycja:
Do góry