Pomoc w wyborze OLED'a 65" do 7500 zł

Degustator88

New member
Cześć,

poniżej zamieściłem kilka szczegółów m.in. co do pomieszczenia, oraz na czym mi najbardziej zależy:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 23 m2
2.
Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4,5 m
3.
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.
Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5.
Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6.
Jak słońce świeci w pokoju? Od samego rana z prawej strony - max do godz 12:00
7.
Jaki masz obecnie telewizor? Samsung UE39F550
8.
Co chcemy aby telewizor posiadał?
* Min 100Hz
* Dobrą czerń
* Dolby Atmos
* W miarę możliwości dobry dźwięk
* Obsługę wielu formatów video m.in. .mkv w tym pliki z napisami lub możliwość zainstalowania aplikacji z racji częstego oglądania filmów z pendrive'a
9.
Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
*Podłączony kablem HDMI Dekoder HIWAY TV od operatora Inea podłączony do światłowodu.
* Filmy oglądane są głównie z dysku/pendrive, oraz Youtube/Netflix/Disney+/etc.
10.
Jakie urządzenia? Niedawno zakupiłem głośnik Marshall Woburn III i planuję go podłączyć pod tv poprzez HDMI.
11.
Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-7 / W weekend nieraz dłużej.
12.
Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? TAK - program informacyjny lub np. muzyka z Youtube.
13.
Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy + kanały informacyjne.
14.
Czy zamierzasz surfować po internecie? Raczej nie
15.
Czy zamierzasz grać w gry? Raczej nie/choć w przyszłości niewykluczony zakup konsoli.
16.
Preferencje co do marki? Nie - zależy mi na sprawdzonym modelu, który posłuży co najmniej kilka lat
17.
Preferencje co do wielkości? 65"
18.
Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W tygodniu w dzień (głównie po południu), w weekend wieczorem.
19.
Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do 7500 zł.
21.
Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko
22.
Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak

Nie mam sprecyzowanego modelu TV bądź marki. Będę wdzięczny za propozycję najlepszej opcji w przedziale cenowym jaki podałem powyżej ;)
 

Twentty

New member
LG OLED OLED65C21LA jest obecnie za 8200 - 1000 zl cashback i masz swietny TV w cenie 7200 zł. Wg mnie nic lepszego nie znajdziesz. Zakupilem go 2 tygodnie temu robiac naprawde potezny research.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Dwie sprawy:
1: 4.5m do kanapy... 65 cali to za mało, celuj w coś większego
2: jeżeli oglądasz dużo kanałów informacyjnych to naprawdę bym się zastanowił czy oled to dobry wybór...
 

Degustator88

New member
Dwie sprawy:
1: 4.5m do kanapy... 65 cali to za mało, celuj w coś większego
2: jeżeli oglądasz dużo kanałów informacyjnych to naprawdę bym się zastanowił czy oled to dobry wybór...

Rozważałem tv 65" ponieważ kierowałem się budżetem jaki chcę przeznaczyć na zakup - uważam, że lepiej zakupić nieco mniejszy o lepszej jakości.
Większy tv na ogół wiąże się z wyższą kwotą - no chyba że do maks 8000 zł znajdzie się coś godnego uwagi np. o przekątnej 75" to również będę wdzięczny za propozycje ;)

Co do kanałów informacyjnych to nie ukrywam że miałem obawy dot. wypalania matrycy w przypadku OLEDów tym bardziej że będzie to mój pierwszy tv w tej technologii - jednak kiedy informowałem się na forum na ten temat to kilku użytkowników w tym kiki zapewniali że obecnie tv mają dostateczną ilość zabezpieczeń, dlatego też postanowiłem zaryzykować ;)

Mimo wszystko chętnie poznam Twoją opinię co być proponował zamiast Oled"ów - jaką technologię i przykładowe modele tv ?🤔
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie ma bata żeby się nie wypalił, to taka technologia że niestety ale to nieuniknione...
Kiki mówi różne rzeczy... a te niewygodne są kasowane, moich postów skasował już niezliczoną ilość hehe szczególnie tych na temat tego sławnego "pakietu"....
Jeżeli chcesz kupić oleda to nie ma sprawy, to Twoje pieniądze i Twoja decyzja ale musisz być świadomy że to nie jest tv do oglądania statycznych obrazów i może wytrzymać pół roku, rok, 2 a może i 3 ale bankowo się wypali...
 
Ostatnia edycja:

Degustator88

New member
Nie ma bata żeby się nie wypalił, to taka technologia że niestety ale to nieuniknione...
Kiki mówi różne rzeczy... a te niewygodne są kasowane, moich postów skasował już niezliczoną ilość hehe szczególnie tych na temat tego sławnego "pakietu"....

Rozumiem... To co byś proponował zamiast oled"ów? Możesz podać jakieś konkretne modele tv? Będę wdzięczny za info (y)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli chcesz mieć możliwość instalowania aplikacji a nie chcesz kupować przystawek to musisz szukać czegoś na androidzie. W takim wypadku najlepszym wyborem będzie Sony. Masz jeszcze TCL ale tutaj jedni piszą że im wszystko działa ok a inni bardzo narzekają na oprogramowanie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy w klasie cenowej co do jakości jest LG 65c21.
Kosztuje jeszcze w promocji 6499 zł.
Lepszego nie kupisz.
Chcesz iść na kompromis ok.
Możesz szukać LCD, jeśli Cię nie wkurzy.
 

Degustator88

New member
Najlepszy w klasie cenowej co do jakości jest LG 65c21.
Kosztuje jeszcze w promocji 6499 zł.
Lepszego nie kupisz.
Chcesz iść na kompromis ok.
Możesz szukać LCD, jeśli Cię nie wkurzy.

Rozumiem że jest to ten sam model TV jaki polecił Twentty czyli OLED65C21LA? A gdzie jest on dostępny w cenie 6499 zł?
 

Twentty

New member
Jeżeli chcesz mieć możliwość instalowania aplikacji a nie chcesz kupować przystawek to musisz szukać czegoś na androidzie. W takim wypadku najlepszym wyborem będzie Sony. Masz jeszcze TCL ale tutaj jedni piszą że im wszystko działa ok a inni bardzo narzekają na oprogramowanie...
Bzdury z tym oprogramowaniem. Mialem przez 5 lat Samsunga z Tizenem i wszystkie aplikacje byly.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Co znaczy wszystkie?? Masz tylko to co daje producent i tyle. Chcesz mi powiedzieć że tizen daje te same możliwości co android?? Hehe zlituj się...
Co do ceny to kiki podaje cenę u siebie...
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nawet głupie YouTube( jeżeli już podajesz ten przykład) z całą masą reklam co 5 sekund a na androidzie można zrobic bez...
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
A ja nie mam zamiaru Cie przekonywać do niczego ale system otwarty to system otwarty... Odpowiedz jeszcze sobie tylko na pytanie dlaczego każda przystawka smart jest na androidzie...
Jeżeli czegoś brakuje to się to pobiera ze sklepu play a jak tam nie ma to instalujesz z pliku apk a w tizen czy webos co możesz zrobić?? Jedynie kupić przystawkę na androidzie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry