Pomoc w wyborze odpowiedniego TV

Kaczy__

New member
W sumie jest to początek mojej (zapewne trudnej) drogi wyboru odpowiedniego odbiornika do domu. Od kilku dni przeglądam to olbrzymie forum i przyznam iż mam jeszcze większy mętlik niż na początku dlatego też zwracam się z prośbą do tych którzy mają większe niż ja pojęcie i doświadczenie o pomoc.

Pierwsza sprawa to może podam warunki w jakich bede ogladal/na czym/odleglosci itp.

1. Pokoj o wymiarach: 5m x 4m. (dl x sz)
2. Odleglosc od TV okolo 4m (+-0,5m)
3. Nasłonecznienie nie jest zbyt duże (po 16stej słońce zachodzi za blok ;))
4. Odbiornik bedzie podpiety do N'ki i DVD Phillips'a DVP5980 (HDMI)
5. Nie będzie podpięty pod antene naziemną.
6. W przyszłości XboX360 lub PS3
7. Oglądał będę głównie filmy, kanały muzyczne, trochę sportu.


Budżet jaki mam przeznaczony na zakup TV to 5000 (max to 6tyś), a wielkość nad jaką się zastanawiałem to przedział 42-50".

Na początku myślałem tylko o LCD (bo to nowsza technologia, nie wypala się itd) ale teraz już sam nie wiem bo z tego co doczytałem przy tej wielkości plazma będzie chyba lepszym wyborem.Z kupnem jakoś bardzo się nie spieszę - co nagle to po diable ;) a wydając tyle kasy nie chce później sam się na siebie wkurzać.


Z góry dzięki za wypowiedzi/porady :)


Dopisane:

Trochę poszperałem, pojechałem do MM, Avansu, Euro i Saturn. Wiem że drogo ale to najszybszy sposob porownania na zywo ;)). To do czego zawęziłem wybór to:

Z LCD:

1. Sharp Aquos LC-42X20E
2. Sharp Aquos LC-42XD1 (choc ten ciezko dostac gdyż jak twierdzą to już 'stary model')
3. Philips 42PFL7762 lub 7662 (mimo ze troche slabszy jednak sporo tanszy)

Z Plazm:
1. Panasonic
42PY70P
2. Samsung PS50C91H (tyle ze to 50" i 1366x768)

Czy ktoś może się wypowiedzieć czy mój wybór ma wogóle sens? A może coś zupełnie innego?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
takie warunki - to smiało mozesz wybierać 42 LCD :
Toshiba 42 X 3000
Sharp 42 X 20
================
lekko powyżej granicy finansowej
JVC 42 V 80 - full hd + 100 Hz
Toshiba 42 Z 3030
Panasonic 42 Py 700

przejrzyj te modele.
 

Kaczy__

New member
No to teraz mam problem...

Obejrzałem tego szajsunga w Avansie i przyznam się iż zrobił na mnie wrażenie (zwłaszcza iż mam go w cenie okolo 4600-4700 ze sklepu 300m od domu). Znalazłem temat na forum o tych samsungach, ale przyznam iż po 10 str. się poddałem. Jedni twierdzą iż to totalny szajs, inny wręcz przeciwnie. Panas robi również wrażenie ale niestety jest droższy i mniejszy. Pytanie czy różnica w cenie jest tylko dlatego iż jest lepszy czy w dużej części za markę.

Ogólnie jakoś tak bardziej się przychylam ku Plazmie niż LCD... mam wrażenie iż obraz jest przyjemniejszy, ciepły i mniej taki sterylny niż w LCD. Chyba pownienem zacząć pytanie czy wybrać LCD czy Plazme później zacząć szukać jakiegoś konkretnego modelu :confused:

Tak naprawdę to żeby ogarnąć cały ten rynek TV trzeba by siedzieć kilka tygodni albo i miesięcy :( A jak już mam kasę to jestem w gorącej wodzie kąpany i chciałbym by już wisiał na ścianie :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:
Do góry