Pomoc w ustawieniu głośników

boogie69

New member
Witam

Posiadam Onkyo txsr 608 + Jamo S606HCS3 do tego najnowszy nabytek Jamo Sub 300, czy ktoś mógłby polecić mi jakieś przykładowe ustawienia dla tego sprzętu żeby to miło grało?
Bez suba było ok ale odkąd się pojawił nie za bardzo wiem jak mam go ustawić jak głośniej odtwarzam teraz filmy z Xtreamera potencjometr na 82 jest ustawiony, to potrafią mi głośniki zatrzeszczeć. Z czasów przed subem tego nie miałem. Widocznie nie umiem tego ustawić dobrze. Czu ktoś może naprowadzić na dobry tor, wytłumaczyć lub polecić materiały do poczytania o ustawieniach.

Z góry dziękuję.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Przeprowadz autokalibracje ktora ustawi ci caly system, jezeli sie nie sprawdzi pare wskazowek:

-Standard to ustawienie frontow na Large, reszta small i odciecie na 80-100hz. Odciecie suba w amplitunerze 80-100hz zalezy od tego jak bedzie gralo lepiej wg ciebie. Jesli bedzie brakowalo basu to zwieksz odciecie na 100hz. Z poziomu suba crossover na full (i tak sterujesz pasmem z amplitunera) glosnosc na poczetek na 50% i regulujesz az uzyskasz odpowiednia ilosc basu.

Poziom glosnosci poszczegolnych glosnikow musisz wyregulowac sam, fronty na 0dB a reszte musisz wyrownac.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mam wszystkie kolumny i sub odcięte na 80Hz. Tak jak kolega wyżej, wszystkie odległości, ustawienia Db kolumn musisz już dopasować pod swoje pomieszczenie.
 

collider

New member
Bez reklam
Przeprowadz autokalibracje ktora ustawi ci caly system, jezeli sie nie sprawdzi pare wskazowek:

-Standard to ustawienie frontow na Large, reszta small i odciecie na 80-100hz. Odciecie suba w amplitunerze 80-100hz zalezy od tego jak bedzie gralo lepiej wg ciebie. Jesli bedzie brakowalo basu to zwieksz odciecie na 100hz. Z poziomu suba crossover na full (i tak sterujesz pasmem z amplitunera) glosnosc na poczetek na 50% i regulujesz az uzyskasz odpowiednia ilosc basu.

Poziom glosnosci poszczegolnych glosnikow musisz wyregulowac sam, fronty na 0dB a reszte musisz wyrownac.

Fronty na zero? Na jakiej podstawie? Po drugie to przecież autokalibracja dostosowuje głośność do pomieszczenia więc po co chłop ma tam jeszcze grzebać. Chyba, że ja czegoś nie wiem?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jesli autokalibracja sie nie sprawdzi to wtedy, czytaj uwaznie. Dlaczego? bo 0dB jest poziomem wyjsciowym nastepnie wprowadza sie poprawki tak aby kazda kolumna grala z takim samym poziomem glosnosci.
 
Do góry