Pomoc w dobraniu stereo

tentypmich

New member
Witam. Jestem nowy na tym forum dlatego odrazu też chciałem się przywitać:)

Nie wiem czy to dobry dział, ale mam pytanie, co sądzicie o takim zestawie?


amplituner stereo: Harman/Kardon 3490
Odtwarzacz CD: Harman/Kardon HD 980
Kolumny: Jamo S606 (stereo)

co do muzyki to:

60 % - hip hop
40 % - reszta muzyki jak i również tv, radio.

Wolałbym amplituner stereo ponieważ ma wbudowane radio i bez problemu będzie można go podłączyć do TV, co do głośników nie słyszałem ich jak na razie... Ale wygląd jak najbardziej na plus.

Czy jest to w ogóle dobry zestaw?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
A ile chcesz wydać na ten cel? Bo jak dla mnie to w tym zestawieniu najsłabszym komponentem właśnie są kolumny, więc może jak podasz budżet to uda się zaproponować jakieś lepsze zestawienie, albo same kolumny jeżeli na elektronikę jesteś już zdecydowany.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli myślisz o muzyce w sensie ogólnym to ok.
Ale jeśli masz na myśli rozkoszowanie się muzyką to - muszą być bardziej selektywne np.do Harmana.
Dali Concept, JBL Studio 180, Kef
 

damian820927

New member
Bez reklam
C7 "zagrają" ;) warto dołożyć tą różnicę niż być niezadowolonym. Najważniejszy jest odsłuch, bo może Tobie wystarczy to co będzie się wydobywało z Jamo...
 

grzeseik

New member
kolegom chodzi o to ze na elektronike planujesz wydac ok 2500zl a na kolumny 1200z. to w ogolnosci nie jest idealna proporcja wiec sugeruja Ci lepsze kolumny...
z drugiej strony - bez urazy, ale przy hiphpie to sprzet ma przede wszystkim dobrze wygladac. glosniki ktore wybrales zapewnia Ci sporo basu (o ile nie masz wielkiego pokoju)... wiec chyba OK.
 

tentypmich

New member
Rozumiem, to może jakaś tańsza elektronika dla tych Jamo s606? Nie ukrywam, że jakby sie dało to chciałbym kupić taniej coś :)

P.s to też nie jest sam hip-hop bo chciałbym rownież słuchać radia, jak i muzyka/film z TV.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jok3r

New member
Bez reklam
No niby można by wrzucić tańszą elektronikę do tych kolumn, albo tańszą elektronikę i tą różnicę dorzucić do kolumn.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Onkyo nie ma za dobrych amplitunerów stereo ani wzmacniaczy, Yamaha jak coś to od 500-ki, ewentualnie możesz coś z Marantza poszukać i to jest chyba najsensowniejszy oponent dla Harmana, który jak dla mnie zdecydowanie jest bardziej neutralny, czego ja osobiście oczekuję od sprzętu. Najlepiej jak byś sobie posłuchał tego sprzętu i sobie ocienił, bo możesz mieć całkowicie odmienne zdanie.
 

grzeseik

New member
mozna tez sporobowac elektronike z drugiej reki...
jak nie to pochodz to salonach (w miare mozliwosci jak najmniej marketow) i posluchaj kilku zestawow - glownie zestawien kolumny i amp.
 
Do góry