Pomoc w doborze soundbara.

LV2010

New member
Witam

Co prawda jest to mój pierwszy topic, to forum śledzę od lat, okazało się ono bardzo pomocne przy wyborze tv przed laty ;). Tym razem po przeczytaniu wielu wątków o soundbarch nadal nie mogę się zdecydować i potrzebuję Waszej pomocy.
Pokój z aneksem 24m2, po prawej stronie od tv okna, po lewej od razu aneks z wyspą, wiec brak ściany, odległość kanapy od tv 4m, kanapa przy ścianie.
Głównie do filmów (tv UPC, Netflix, hbo go, w przyszłości planuje zakup bd uhd), muzyka (youtube, spotify po BT) oraz konsola ps4 pro.

Rozważałem:
Samsung HW-N850
Samsung HW-N950 - tylko skoro nie mam możliwości ustawienia tych głośników za kanapą tylko po bokach, to ten model chyba odpada?
Bose Soundbar 700 + sub - trochę poza budżetem, ale może warto dopłacić?
JBL Bar 5.1 - tańsza opcja, ale może wystarczy do moich potrzeb? plus bezprzewodowe boki byłyby dużym plusem.

Nie jestem żadnym melomanem, nie zależy mi także na potężnym basie(mieszkanie w bloku ;)).
Nie miałem jeszcze możliwości odsłuchu żadnego z powyższych modeli. Budżet 5-6 tysięcy.
Będę wdzięczy za Wasze propozycje i pomoc w doborze modelu.
 

morlinek92

New member
Cześć,

Sam się czaję na Samsung HW-N950. Tym bardziej, że teraz jest w sklepie na E*** za 4199 zł!
Słuchałem trochę N950 w sklepie ale to nie to samo jak dobrze ustawiony w domu gdzie dźwięk ma się gdzie odbić. Gra czysto i ładnie.
Ma go już ktoś i może się podzielić wrażeniami? Wiem, że w tej cenie kino można mieć ale nie chce mieć kabli itd.
Telewizor Samsung KS7000.
 

morlinek92

New member
Mam trochę głupie pytanie ale jeżeli TV KS7000 nie obsługuje Atmosa a połącze tego soundbara HDMI ACR do TV i przez DLNA/USB puszczę film z atmosem to będzie ten atmos czy nie?
 

Pingwinek

Banned
Nie, nie usłyszysz. Z tego co znalazłem w sieci atmos pójdzie po Arc jedynie wraz z Dd+ (Netflix) i to jedynie z tv LG i chyba Vizio
W przyszłości wraz z implementacją eARC będzie to bardziej upowszechnione. Ale to kwestia kilku lat
 
Ostatnia edycja:

morlinek92

New member
Napisz czy już potestowales soundbar?Gdzie można dostać Samsung HW-N950 w cenie 4200?

Polowałem na niego od momentu premiery i upolowałem w "R** Euro A**".
Brzmi świetnie! To co ważne to trzeba mieć świadomość jak to wszystko podłączyć, żeby mieć ATMOS itd. Dużo zależy od pomieszczenia, materiału i konfiguracji (- za brak mikrofonu kalibrującego).
Testowałem ATMOS przez Apple TV 4K Netflix i brzmi super. Czekam aż dodadzą w tvOS passthrough dla lokalnego kontentu i wtedy kupię. (Tzn. aby puścić atmos z filmów w Apple TV 4K przez Infuse 5 Pro z NSA po DLNA).
Jeżeli zależy Ci na atmos to sprawdź najpierw czy będziesz miał jak puścić to na soundbar. Np. Netflix ma atmosa dla Apple TV 4K, Xbox One X i chyba TV LG. Soundbar nie ma eACR - może dostanie w przyszłości przez aktualizacje oprogramowania. Ale mój TV Samsung KS7000 już raczej nie.
Muzyka brzmi na nim o dziwo bardzo dobrze. Chociaż pewnie na porządnym 2.1 brzmiałoby to lepiej - kupowałem z myślą o filmach i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Natomiast za 6k bym nie kupił - wolałbym zmontować sobie zestaw na ampli.

Co do mocowania tylnich satelitek to kupiłem 2 różne uchwyty ze strony na A.
1) "uchwyt / wieszak do głośnik Logitech Z-906 BLK" za 20 zł - nie jest w stanie utrzymać satelitki, po prostu opada.
2) "UCHWYTY do Logitech z-906 wieszaki głośniki uchwyt" za 16,99 - jest idealny więc możecie śmiało kupować.

Jeżeli miałbym się czepiać to tylnie satelitki mogłyby grać głośniej (mam +6 w ustawieniach na tył).
Mogliby dać bluetooth 5.0 zamiast 4.0, aux i 3 HDMI, 2 to trochę mało.

Tak czy inaczej POLECAM ale nie za 6 tys. ;)

P.S.
Pozdrawiam sąsiadów :) a i tak najgłośniej miałem na 25% :twisted:
 
Do góry