Pomoc w doborze amplitunera do glosnikow harman

bmikel

New member
Witam

Postanowiłem kupić zestaw 5.1 wraz z amplitunerem nie wiem czy dobrze zrobiłem kupując najpierw głośniki lecz trafiłem na okazje I zawsze podobal mi sie dzwiek z glosnikow harmana.
Zestaw ten to HKTS 5 wiem ze jest to starszy model lecz na nowsze nie chce wydawac majatku za zestaw zaplacilem 200 euro.
Teraz problem jest w doborze amplitunera na stronie na ktorej zakupilem glosniki jest tez amplituner tylko tez dosc stary tak mi sie wydaje to model AVR 151 cena to 240 euro cena niby nie duza tylko czy nie lepiej dodac I kupic cos na czasie.
Nie chce wydawac nie wiadomo jakich pieniedzy na reszte czyli amplituner I blu ray chce wydac maksymalnie 450 euro
Czytalem tez o amplitunerze yamaha rx v671 ponoc warty uwagi tylko czy do takich glosnikow ?
Nie mieszkam w Polsce wiec nie wszystkie propozycje beda mogly byc zrealizowane
Sprzet bede glownie stosowal do ogladania filmow chodzi o jak najlepsza jakosc efektow I wszystko co z ogladaniem filmow zwiazane I istotne jestem laikiem wiec za brak jakichs istotnych info sory.
Pomieszczenie to 25 m2 lecz glosniczki tylko nie beda nascianie tylko na stojakch jakis 1, 5 od sciany za kanapa
Oczywisci wiem ze za 450 e nie ma szalu lecz to nie ma byc bardzo glosne a efektywne bardziej zalezy mi na Jakosci poniewaz aktualne mieszkanie nie pozwala na ingerencje w moc :(,
Pozdro.
 

Kieziu

Banned
Koledzy na pewno coś podpowiedzą, ale chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz: nie jest tak że ze wzrostem mocy głośnika idzie jego cena do góry. Moim zdaniem w głównej mierze cena głośnika zależy od jego jakości (wykonania i przedewszystkim audio), efektywności... Wiadomo iż jak wybierzemy daną serię głośników (są wtedy tej samej jakości), to wtedy mocniejszy kosztuje wiecej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja do tych głośników brałbym Harmana. Seria slim Harmana nie jest stara. Dokładnie nie pamiętam, ale nie weszły tak dawno. Stara to jest ta Yamaha 671. Zerknij na Harmana avr161, będziesz miał kalibrację.
 

bmikel

New member
Czy Mial ktos stycznosc z takimi glosnikami niestety nie mialem okazji odsluchu akurat tego modelu czy sa warte uwagi jak wspomnialem wczesniej kupilem juz glosniki ale mam jeszcze 20 dni na zwrot :) wiec jezeli sprzet to jakies nieporozumienie jestem otwarty na wszelkie przyziemne propozycje, co do amplitunera harmana avr 161 proponowanego przez kolege wszystko ok tylko cena to ponad 400 e, znalazlem tez model 165 w cenie 320 e
 

bmikel

New member
Chyba nikt nie mial stycznosci z tymi glosnikami a szkoda wracajac do amplitunerow sprawdzalem strone na ktorej zakupilem glosniki I dostepny jest proponowany mldel avr 161 w dosc ciekawej cenie 330 e, jest tez model 171 za 450 e sprawdzalem I roznica jest niewielka airplay no I oczywiscie moc
A co myslicie o Denon avr x 2000 jest w cenie 320 lub harman avr 260 w cenie 380 wszystkie sa w podobnych cenach.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do tych głośników avr161 będzie wystarczający. Denon X2000 będzie trochę mocniejszy. Amplitunery Harmana grają cieplej od Denona. Harman avr260 to już stary model. Zastąpił do avr265, a teraz już jest avr270. Na Twój metraż raczej lepsze by były HKTS 16.
 

bmikel

New member
Moze ktos napisac czy ten amplituner jest warty zakupu ?czytalem opinie o harmanie 161 w sumie to ogolnie o harmanie I wiekszosc nie jest zadowolona ze sprzetu twierdza ze jest robiony masowo I po prostu do bani.
 

bmikel

New member
To nie moje słowa a jakichś ludzi tylko nie wiadomo czy zwolenników czy przeciwników dlatego lepiej zapytać, mam jeszcze jedna prośbę czy może ktoś sprawdzić oferty na stronie są warte uwagi możliwe ze jest coś w podobnej cenie a lepszego.
hificorner.nl/hifi/home-cinema/surround-receivers/show/50]Surround receivers - Hificorner.nl[/url]
 

bmikel

New member
Jaki polecacie blu ray cena około 400 zł, co do wymagań będę odtwarzać oryginalne płyty i pliki mkv no i oczywiście aby posiadał odpowiednie dekodery tak aby można było wykorzystać amplituner w 100 %
 
Do góry