Pomoc przy zakupie TV dla teściów

Tiberius666

New member
Witam!

Zostałem postawiony przed faktem wyboru telewizora dla teściów i proszę o Waszą pomoc.

Kilka informacji:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 6x4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 1 osoba na wprost, druga bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać na segmencie
6.Jak słońce świeci w pokoju? okno jest za telewizorem
7.Jaki masz obecnie telewizor? jakiś samsung 32 cale LCD HD READY
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? odtwarzanie filmów i zdjęć z USB, możliwość oglądania filmów w 3D, technologia LED
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? sygnał telewizji kablowej po HDMI, jest tam kilka kanałów HD i VOD
10.Jakie urządzenia? DVD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? to co leci na kablówce lol, VOD
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry? nie
16.Preferencje co do marki? bardzo mocne przywiązanie teściów do samsunga
17.Preferencje co do wielkości? 40 cali - z teściową się nie dyskutuje ;p
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? nie wiem
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami, po 16 start
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie mam pojęcia, byle 2 pary okularów były

Generalnie najważniejszym elementem będzie trwałość i energooszczędność.
 
Ostatnia edycja:

igor1985

New member
Mało kto bierze na siebie taką odpowiedzialność by wybierać telewizor dla tesciów. Najlepiej wybierz 3-4 modele, zabierz ich do sklepu i niech sami zdecydują :) Bo nie daj boże, coś im pasować nie będzie to normalna kaplica :) chociaż 3,5 to dla ludzi, którzy już powoli cierpią na pogarszający się wzrok to dla mnie trochę za mało i tutaj bym z teściową porozmawiał...
 

bartut

New member
Jaki LED 32"

Mam podobny problem, mam kupić telewizor dla teściów. Ma to być sprzęt 32", bez większych wymagań typu WiFi czy Smart TV. Do telewizora podpięty będzie dekoder HD z telewizji N. Chciałbym się zmieścić w kwocie 1300zł. Proszę o porady.

ps. ogladałem w NeoNecie SHARP LC 32LE140 - co i nim powiecie?

TOSHIBA 32AV933

TOSHIBA 32LV933
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja kupilem im sama 40D5003 - budzetową wersje, uruchomilem w manu serwisowym zablokowane funkcje (filmy po USB). Są megazadowoleni, szybko przełaczają się programy, cienki led, chyba nawet metalowa obudowa z tylu (nie pamietam). uzywają TYLKO do telewizji, zadnych SAT, DVD, i innych zewnetrznych zrodel. Tanio i wystarczajaco, smieszna cena w porownaniu do proponowanych wyzej modeli, nie pamietam, ale chyba kosztował jakies 1700 max. Uwierz, nie będą patrzec na czernie, plynnosc obrazu, wiernosc kinowej wersji, itp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry