Pomoc przy wyborze słuchawek na miasto

lukaszalbert

New member
Witam,

Będę przedłużał umowę w Play i myślę bardzo poważnie aby wziąć słuchawki, które będą podłączone do telefonu.

Mają kilka modeli w ofercie. Kilka różnych zupełnie z tego co widzę. Żadnych nie mam jak odsłuchać/przymierzyć więc kupione będą na oślep.

Marshall Major II
Beats Studio 2.0
Beats Solo 2
Harman Kardon CL
Marshall Monitor Black


Ważne dla mnie to: wygoda, lekkość, wytłumienie, odpinany kabel, mikrofon, jakość dźwięku, uniwersalność.



Nie jestem audiofilem, ale lubię pełny i ciepły dźwięk. Mimo to mają być podłączone do telefonu Nexus 6, może czasem do kina zintegrowanego LG (jakiś stary model). Użytkowane mają być głównie na zewnątrz (miasto). Do domu mam jakieś stare Sennheisery otwarte. Słucham wszystkiego, od hiphopu do muzyki klasycznej, dosłownie wszystkiego.


Ktoś ma z nimi może do czynienia? Znacie jakieś praktyczne różnice między nimi?

Wszelka pomoc mile widziana
 

lukaszalbert

New member
Po znalezieniu krótkich opisów i recenzji stwierdzam, że:

Beats 2.0 studio podobno szumią, gdy słucha się cicho to słychać. Więc odpadają.

HK - podobno są mało wygodne i rozmieszczenie przycisków też kuleje. Ryzykować nie będę.


Najbardziej mnie ciągnie do Monitorków od Marshalla.
 

Maciej_S85

New member
Zamiast Beats polecam bardziej Bose QC. Wiadomo ze słuchawki z redukcjami szumów średnio grają bez redukcji czy z nią ale zmieniając charakterystykę grania. Sam szukałem słuchawek na miasto. Mam Bose i polecam do tego zadania ale do domu to już nie to. Coś za coś.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Maciej_S85

New member
Możliwe, nie słyszałem ich. Chodź Bose są tu dość dobre. Może nawet te AKG są w stanie zastąpić słuchawki do domu. Bo Bose, Beats itd nie bardzo.
 

lukaszalbert

New member
Dziękuję za zainteresowanie.

Miałem na myśli, że w Play zamiast telefonu mam możliwość wziąć od nich słuchawki z tych, które wymieniłem.

;)
 

Maciej_S85

New member
Beats nie polecę bo nie lubię ich grania, harmany cl słyszałem - fajny wygląd ale swojej ceny nie warte, jak za 150 - 200 zł to ok. Marshale słyszałem i były spoko. Ale tez ceny trochę za duże. Można je posprawdzać w Saturnach itd.
 
Do góry