pomoc dla leszcza

jack869

New member
Witam, zakupiłem dla matki telewizorek SONY 26", podłączyłem do starej anteny zbiorczej budynku i łapię tylko takie programy: TVP1HD, TVP2HD, TVN HD, TVP kulura, polonia i chyba info i eska.
Jak złapać POLSAT albo TVN7 ? Czy to może być wina anteny skoro powyzsze kanały odbierają bardzo dobrze - czy trzeba głębiej grzebać w telewizorku? Mieszkam w W-wie - 4km od PKiN. Z góry dzięki za pomoc leszczowi. :blagam:
 

jack869

New member
okazalo się że jak mocniej wcisnę wtyk antenowy, pojawia się "słaby sygnał" i jakieś przebyski programów - tylko czemu 6 programow żyleta, a pozostałe - słaby sygnał????
 

kriswas

Member
Bez reklam
okazalo się że jak mocniej wcisnę wtyk antenowy, pojawia się "słaby sygnał" i jakieś przebyski programów - tylko czemu 6 programow żyleta, a pozostałe - słaby sygnał????

Ponieważ te 6 programów "załapało się" na Twoją antenę / najprawdopodobniej odbicia /, a pozostałe muxy nie zaskoczyły. Najprawdopodobniej masz może w antenie zainstalowany wzmacniacz(?), który był potrzebny do odbioru analogowego. Teraz powinieneś zastąpić wzmacniacz symetryzatorem i odrzucić, nie podłączać zasilacza! Mam nadzieję, że moje uwagi pomogą Ci.
 
Do góry