Polaczenie obrazy TV PC - Problem z nakładaniem sie obrazu

sjs

New member
Witam
Mam tv Sharp LE46LE830e i pc z monitorem 17cali LGL1715S i kartą graficzna GeForce 9500GT.
Chce to razem połączyć kablem DVI-HDMI żeby obraz z PC był na tym TV i PC jednocześnie, ale coś mi to kulawo wychodzi ...

Mam 3 opcje w ustawieniach karty graficznej i każda nie jest odpowiednia, oto przyczyny :

1. NAJLEPSZA - Rozszerz pulpit na ten monitor - widać sama tapetę a nie widać ikon i folderów dopiero jak je przeciagne za krawędz monitora pokazuje sie na tv i widac to wtedy tak jak powinno być. (obraz sie nie chce nakładać)
2.Duplikuj monitory (Użyj Sharpa HDMI jak duplikanta głównego) - wtedy obraz sie nakłada ale widać na tv pasy za to na monitorze jest OK
3.Duplikuj monitory (Użyj LG L1715S jako duplikanta głównego) - wtedy obraz sie nakłada ale widać na PC czarne pasy za to na monitorze jest OK



Da radę to jakoś tak ustawić żeby Obraz sie nakładał z PC na TV i jednocześnie na obu odbiornikach był na pełnym ekranie ?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Witaj,

Problem wynika z proporcji twojego TV i monitora. W jednym przypadku masz proporcje 4:3 (monitor), w drugim 16:9 (tv), zauważ iż nie są one krotnością siebie. Odpowiedź nasuwa się tutaj sama, NIE DA się uzyskać tego o co pytasz. Można jedynie poprzez aspect ratio np. zoom (tak jest w panasie poszukaj odpowiednika funkcji w sharpie) w TV "dopasować" obraz obcinając część na górze i na dole, lub rozciągnąć obraz 4:3 do formatu 16:9. Niemniej jednak nie uzyskasz 1:1.

Pzdr.,
(C)G
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Wszelkie kombinacje mijają się z celem, jedynym dobrym rozwiązaniem będzie wymiana monitora na nowy w standardzie 16/9 , o rozdzielczości 1920/1080.

Koszt mały bo 22" dostaniemy za 400-500zł.
Raz że komfort pracy w porównaniu do archaicznej 17" będzie nieporównywalny , a dwa że będzie można bez kłopotu klonować pulpit 1:1
 
Do góry