Połączenie LAN TV samsung z komputerem

krisbox

New member
Witam. Posiadam TV Samsung UE40D6100, bez karty wifi, którą trzeba dokupić osobno. Czy jest możliwe, aby uzyskać dostęp do internetu poprzez podłączenie telewizora do komputera za pomocą kabla ethernet? Czy można też dzięki temu odtwarzać pliki z komputera bezpośrednio na tv lub nagrywać z telewizji na dysk komputera? W instrukcji nie ma o takiej możliwości mowy, tylko o podłączeniu kablowym do modemu lub routera. Jeśli jest to do zrobienia, proszę o krótki opis krok po kroku. Komputer ma windowsa 7, a internet ciągnie bezprzewodowo (upc, IP chyba dynamiczny). Pozdrawiam
 

Singularity

New member
hmmm...

jeśli tv obsługuje funkcje internetowe przez wifi (po dokupieniu karty), to na pewno ma z tyłu wejście na zwykły kabel RJ-45 (skrętka), kupujesz taki kabel np w media markt (polecam jednak iść do jakiegoś lokalnego sklepu komputerowego bo w mm za kabel chcą ok 12zł a ja w sklepie lokalnym dałem 2zł/2m a kabel to kabel więc po co przepłacać).

Wpinasz takowy kabel do routera i do tv. Potem konfigurujesz w tv ustawienia sieci (zazwyczaj starczy dać wszystko na uto bo router ma w pamięci ustawienia dla sieci).

następnie (jeśli już nie masz tego aktywnego) włączasz udostępnianie multimediów w obrębie sieci w Windows media player.
Teraz wpisz w menu start grupa domowa, klik na wyszukaną pozycję grupa domowa, w oknie kliknij na dołącz do grupy domowej. Teraz multimedia powinny być dostępne z poziomu TV
 

krisbox

New member
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Mi chodziło o połączenie bezpośrednio komputer - TV, a Ty napisałeś o połączeniu komputera z routerem. Chyba, że najpierw podłączyć do routera, żeby skonfigurować, a potem już przepiąć do TV? Piszesz o kablu RJ-45. Są dwa rodzaje RJ 45S i RJ45M. Czy to chodzi i kabel skrosowany?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Zastosowanie routera jest o tyle korzystne, iż możesz podpiąć więcej urządzeń do sieci i przez to także do internetu (kablami nieskrosowanymi). Kablem skrosowanym możesz jednak spiąć TV z kompem mając przez to dostęp do zasobów medialnych kompa (wymaganie postawienia Media Severa) i dostęp do internetu.

Do rodzaju końcówek ogólnie używa się potocznie RJ45, bo przy kablach stosuje się zawsze wtyki męskie, stąd nie ma konieczności rozróżniania ich na "s" i "m".
 
Do góry