Połączenie amplituner HTR-2071 + telewizor ue40h6400 + Laptop/Chromecast/Xiaomi Stick

dron101

New member
Cześć. Potrzebuję pomocy z uruchomieniem dźwięku 5.1 na platformach streamingowych.
Dostałem na urodziny zestaw Yamaha YHT-1840 z amplitunerem HTR-2071. Podpinam go do TV za pomocą HDMI-ARC. Laptop jest również podpięty przez HDMI do amplitunera
Mam nie najnowszy telewizor Samsung ue40h6400, w którym mogę włączać aplikację Netflixa i Prime Video. Na Netflixie działa dźwięk 5.1 i w opcjach mogę wybrać dźwięk Dolby Digital (niestety telewizor chyba nie obsługuje Dolby Digital Plus). Korzystając z kablówki (UPC) oraz z Prime Video mogę korzystać tylko z PSM. Włączając DTX Neo 2:5 słyszę szum w głośnikach i przerywa dźwięk.


Przechodząc do tematu. Skonfigurowałem dźwięk 5.1 w ustawieniach dźwięku dla telewizora w laptopie. Włączam film 5.1 na HBO Max lub filmik na YouTube i nie słyszę tylnych głośników. Czytałem, że w właściwościach Chrome trzeba dodać jakieś komendy, które włączają dźwięk przestrzenny. Po dodaniu ich nie widzę różnicy. Czytałem też, że korzystając z przeglądarki Edge powinienem słyszeć dźwięk 5.1 ale wydaję mi się, że nie działa tak jak powinien. Na amplitunerze widzę, że z laptopa idzie sygnał z dźwiękiem 5.1

Poszukuję porad jak włączyć dźwięk 5.1 na aplikacji Prime Video z TV oraz jak puścić dźwięk 5.1 z przeglądarki laptopa.

Czy urządzenie Chromecast 4.0 lub Xiaomi mi stick tv rozwiązałoby mój problem? Zależy mi na dźwięku 5.1 z platform streamingowych, ale czytałem że w przypadku urządzenia Xiaomi, Disney + nie działa w 5.1. Czy takie urządzenia należałoby podpiąć pod amplituner czy pod tv? Wydaje mi się, że pod amplituner i wtedy uzyskam dźwięk Dolby Digital Plus).

Proszę o radę :)
 
Do góry