pół ekranu w 3D w UE40D6500 - problem

kwadratco

New member
Witam,

mam problem podczas odtwarzania filmów w 3D. W momencie kiedy telewizor wykryje, że taki film jest odtwarzany obraz pokazuje się tylko w dolnej połowie. Telewizor kupiłem parę dni temu i na początku podczas testów wszystko było poprawnie. Dodaje zdjęcie, żeby było jasne.

W trybie nie-3D wszystko działa dobrze. Ma ktoś pomysł co może powodować takie zachowanie? Na forum nic nie znalazłem.


Tutaj zdjęcie:
20120228_084327.jpg
 
Ostatnia edycja:

kwadratco

New member
Tylko ja nawet nie wiem jak się do MS wchodzi ;) TV mam od 3 dni dosłownie. Jak by ktoś wiedziała, który to parametr to poszukam i zamienię...
 

fula

New member
Tylko ja nawet nie wiem jak się do MS wchodzi ;) TV mam od 3 dni dosłownie. Jak by ktoś wiedziała, który to parametr to poszukam i zamienię...

Jak nie wchodziłeś to dobra dla Ciebie wiadomość. Uwaga wszystkie wejścia, data, czas i kod operacji można szczytać w serwisie z pamięci tv do pliku tekstowego.

Być może awaria sprzętu, skontaktuj się z serwisem, oni zdiagnozują co jest nie tak w ramach gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

kwadratco

New member
Już wszedłem żeby zrobić zdjęcia wszystkich pozycji ;) Od razu znalazłem tam opcje "factory reset" więc to zrobiłem ale nie pomogło. Napisałem do samsunga bo konsultant w "czat na żywo" nie wiedział co jest grane.
 

kwadratco

New member
Naprawiłem. Na jakimś zagranicznym forum znalazłem rozwiązanie.

W menu serwisowym 'option' -> 'type' Zmieniłem z wartości 75A2UF9E na 40A1UF7E i wszystko działa poprawnie.
 

kwadratco

New member
Zdecydowanie nie widziałem pogorszenia. Zadziałało to jak "format" i musiałem od początku konfigurować i instalować aplikacje, ale nie pogorszyło obrazu. Dodam tylko, że ja nie jestem fanatykiem "odcieni" kolorów więc na drobne zmiany kolorów nie reaguje. Dla mnie obraz w dalszym ciągu jest bardzo dobry i kolory są dobre.
 

fader_audio

New member
również mam problem z 3d gdy blue ray wykryje płytę 3d obraz staję się zielony, widać na załączonych zdjęciach, dla porównania zdjęcie menu bd w trybie 3d oraz 2d. Co może być powodem.

Istotna informacja dla wszyskich mam porządny kabel hdmi 1.4 Audioquest'a więc tu jest na bank ok. Czy może być problem z odtwarzaczem???

Sorki za kiepską jakość zdjęć i że sa w pionie, fotki z komórki

Błagam o pomoc i z góry dzięki
 

Attachments

  • Zdjęcie0135.jpg
    Zdjęcie0135.jpg
    25,4 KB · Wyś: 296
  • Zdjęcie0134.jpg
    Zdjęcie0134.jpg
    27,3 KB · Wyś: 293
  • Zdjęcie0131.jpg
    Zdjęcie0131.jpg
    113,8 KB · Wyś: 60
Ostatnia edycja:
Do góry