Pokój multimedialny - wyzwanie

Damaran

New member
Witam

z góry przepraszam jeśli nie trafiłem w dział, ale nic bardziej mi nie pasowało jak Audio Video. Jestem w posiadaniu sprzętu:

- projektor multimedialny
- 2 wzmacniacze + kolumny (jako 2 osobne zestawy stereo)
- LCD
- DVD (2 wyświetlacze)
- laptop (2 wyświetlacze przełączalne, podłączenie do LCD niekoniecznie ale to nie problem)
- konsola (brak opcji optycznego kabla do audio - jeden wyświetlacz)

Wszystko to będzie zamontowane w jednym pokoju (salonie). Jeden z zestawów stereo to typowy sprzęt audiofilski, drugi zestaw ze względu na rozmieszczenie wyświetlaczy będzie obsługiwał TV. Projektor będzie używany z pierwszym zestawem audio a wraz z nimi także konsola. DVD rozkłada się na 2 wyświetlacze (projektor i LCD)

Potrzebuję pomocy w połączeniu wszystkich elementów w taki sposób aby istniały 5 opcji:
- zestaw stereo nr 1 + projektor + DVD (wyświetlanie obrazu z jednego odtwarzacza DVD na projektorze z zestawem audio od projektora )
- zestaw stereo nr 1 + projektor + konsola ( podłączenie dźwięku i obrazu z konsoli)
- zestaw stereo nr 1 + projektor + laptop (wyświetlanie obrazu z laptopa na projektorze z zestawem audio nr 1)
- zestaw stereo nr 2 + LCD + DVD i kablówka (odtwarzanie obrazu z DVD / kablówki na LCD z zestawem stereo nr 2)
- zestaw stereo nr 1 + projektor + kablówka

Na jednej ścianie znajduje się projektor z zestawem audiofilskim i konsola (muzyka + filmy + kablówka + DVD/Laptop + konsola).
Na drugiej ścianie znajduje się LCD z DVD i zestawem audio nr 2 do oglądania kablówki, dvd i ewentualnie laptopa)

Miło by było gdyby włączenie TV na LCD pozwala na użycie np. DVD i projektora w jednym czasie. Szczerze powiem, że okablowanie myślę że wiem jak położyć, kwestia współpracy ze sobą wszystkich elementów, może jakieś patentowe rozwiązania. W prjekcie trzeba uwzględnić kable które będą luzem np to tymczasowego podłączenia laptopa czy konsoli)

Jestem w stanie odwdzięczyć się jeśli zajdzie potrzeba za pomoc. Może ktoś jest ze Szczecina i podejmie się zadania.
 

Dztka

New member
Zeby userzy forum mogli Tobie pomoc potrzebne jest jeszcze kilka dodatkowych informacji.
Albo wyliczysz przynalezne do kazdego elementu wyjscia/wejscia audio -wideo, albo podasz modele sprzetu co baaardzo ułatwi sprawę w doborze komponentów (kabli, przełączników, itp)

A najlepiej zdjęcia (rzuty ewentualnie projekt pokoju) + lista komponentów + mozliwosci zabudowy (czy kucie, czy tunele na kable itd).

Pozdr
D.
 
Do góry