Podświetlenie w EX302 i EX402 ?

Robertus64

New member
Bez reklam
Witam.
Jak przedstawia się ten parametr w tych seriach ? Mam na myśli oczywiście równomiernośc tego parametru na panelu.Chciałbym kupic raczej 302 , mam mało kasy i nie jest konieczne full hd bo nie jest mi potrzebne do DVD a tylko to ma byc na nim wyświetlane.
Pozdrawiam.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Niestety kolego - jeśli chcesz mieć równe podświetlenie to albo zamawiasz/odsyłasz z internetu aż do skutku albo sprawdzasz w sklepie stacjonarnym. Prawdopodobieństwo chmurek na lcd to 99% więc może być ciężko. Ja osobiście jeszcze nie spotkałem lcd na ccfl z idealnym podświetleniem.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
to może lepiej dozbierać i kupić przy akcji bez vatu;) jakiegoś Philipsa - dzisiaj oglądałem w MM model 32 cale który ma full led bodajże 5605 ale kosztuje 2200 z hakiem , to bez watu by było okło 1800 zł - ten model chyba ma równomierne podświetlenie bo to full led a zależy mi bardzo na tym bo oglądam często w nocy na dyżurku;) i nie lubię poświat - warto dozbierać na tego Philipsa w porównaniu do Sony ?
 

Pr3dator

New member
to może lepiej dozbierać i kupić przy akcji bez vatu;) jakiegoś Philipsa - dzisiaj oglądałem w MM model 32 cale który ma full led bodajże 5605 ale kosztuje 2200 z hakiem , to bez watu by było okło 1800 zł - ten model chyba ma równomierne podświetlenie bo to full led a zależy mi bardzo na tym bo oglądam często w nocy na dyżurku;) i nie lubię poświat - warto dozbierać na tego Philipsa w porównaniu do Sony ?

5605 niema full led , ma edge led. z philipsa 5605,7605,8605 maja edge led.
 
Ostatnia edycja:

Robertus64

New member
Bez reklam
facet mówił że ma full led - w opisie jest jako direct led.A oto dane ze strony z róznymi typami :
32PFL5605 1920x1080 500 000:1 450cd/m² 100Hz 2ms Pixel Plus HD Direct LED
to direc led to nie jest bezpośrednie podświetlenie:sad: ?
 

Pr3dator

New member
Przepraszam Robertus :) zagalopowalem sie z wpisywaniem tych serii 5605 ma full led :)

Tutaj opisane jest mniej wiecej jakie rodzaje sa ledow.

LED TV to przyszłość - co powinieneś wiedzieć przed zakupem telewizora LED?

Telewizory LED - podświetlenie Direct czy Edgelit?

Są jeszcze dwie inne technologie podświetlenia zawarte w telewizorach LCD LED TV - metoda bezpośrednia (Direct) i krawędziowa (Edgelit). To właśnie użyte metody podświetlenia determinują grubość telewizorów. Modele Direct posiadają diody LED rozmieszczone wzdłuż całego tylnego panelu ekranu. Według ekspertów ten typ oświetlenia daje lepszą jakość obrazu, ale telewizory są podobnej grubości jak standardowe telewizory LCD. Natomiast modele Edgelit grupują diody LED na krawędziach telewizora, pozwalając na budowę bardziej cienkich telewizorów. Ale jakość obrazu może na tym mocno ucierpieć.
 
Ostatnia edycja:

Robertus64

New member
Bez reklam
Po dzisiejszej wizycie w sklepie jestem zdecydowany na Philipsa 5605 32" , mogłem się trochę pobawić ustawieniami i to co dla mnie wazne czyli ostrość i równomierność podświetlenia jest perfekt - nie wiem tylko jak czerń bo do tego potrzeba ciemnego pomieszczenia no ale jak ma tak ma , grunt że rogi nie będą świeciły wieczorem bo to mnie na maxa wpienia.Poczekam tylko na akcję bez vatu i biorę - to będzie jakieś 1780 zł.
 

neo2006a

New member
Nie ma czegos takiego "jak bez vatu". Jak spojrzysz na paragon to on tam jest. Poprostu sprzedaja TV bez prowizji "dla idiotow".
 
Do góry