Podłączenie tv + nhdtvrecorder + xbox 360 + PC

maxan

New member
Bez reklam
Witam a więc tak podpinam wszystko(tzn.xbox360, PC, dekoderN) do tv przez hdmi a kino po optyku od telewizora (telewizor i kino patrz sygnaturka dodam tylko iż kino ma 1 wejście optyczne i chinche) wszystko było by ok gdyby leciał dzwięk 5.1 z niektórych kanałów gdy jest dostępny i z konsoli ale tak nie jest z kina leci tylko stereo...
Jak to zrobić/podłączyć by był dźwięk 5.1?
W ustawieniach tv głośniki wyjście SPDIF ustawiona jest opcja PCM drugiej opcji dolby digital nie idzie wybrać choć jest widoczna ...o co chodzi? (idzie to obejść 'programowo'?)
:-(
pcmdd.jpg

http://imageshack.us/f/717/pcmdd.jpg/
pcmdd.jpg
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Witam a więc tak podpinam wszystko(tzn.xbox360, PC, dekoderN) do tv przez hdmi a kino po optyku od telewizora (telewizor i kino patrz sygnaturka dodam tylko iż kino ma 1 wejście optyczne i chinche) wszystko było by ok gdyby leciał dzwięk 5.1 z niektórych kanałów gdy jest dostępny i z konsoli ale tak nie jest z kina leci tylko stereo...
Jak to zrobić/podłączyć by był dźwięk 5.1?
W ustawieniach tv głośniki wyjście SPDIF ustawiona jest opcja PCM drugiej opcji dolby digital nie idzie wybrać choć jest widoczna ...o co chodzi? (idzie to obejść 'programowo'?)
:-(
pcmdd.jpg

Imageshack - pcmdd.jpg
pcmdd.jpg
Raczej jasno w instrukcji tego telewizora jest napisane, że dźwięk 5.1 na jego wyjściu SPDIF pojawia się tylko gdy źródłem obrazu/dźwięku jest wewnętrzny tuner DVB-T, plik z urządzenia podpiętego do USB, lub plik przesyłany poprzez AllShare. Wszystko co pochodzi z HDMI jest redukowane do stereo. Musisz urządzenia zewnętrzne (nboxa, xboxa i PC) podpiąć bezpośrednio do amplitunera.
 

maxan

New member
Bez reklam
Raczej jasno w instrukcji tego telewizora jest napisane, że dźwięk 5.1 na jego wyjściu SPDIF pojawia się tylko gdy źródłem obrazu/dźwięku jest wewnętrzny tuner DVB-T, plik z urządzenia podpiętego do USB, lub plik przesyłany poprzez AllShare. Wszystko co pochodzi z HDMI jest redukowane do stereo. Musisz urządzenia zewnętrzne (nboxa, xboxa i PC) podpiąć bezpośrednio do amplitunera.
Czyli kaszana ...(mogli by wypuścić jakiś soft co by to odblokował xd) amplituner hehe jeden optyk ...i długo nic ... wejście stereo(audio in/AUX). No nic na razie konsola pod optyk a N-ka pod aux ...
Swoją drogą dlaczego w niektórych tv nie ma z tym problemu(np. mój poprzedni LG 37LH3000) a w innych musza stosować głupie ograniczenia ?! :sad:
 
Ostatnia edycja:

Podpucha

New member
Czyli kaszana ...(mogli by wypuścić jakiś soft co by to odblokował xd) amplituner hehe jeden optyk ...i długo nic ... wejście stereo(audio in/AUX). No nic na razie konsola pod optyk a N-ka pod aux ...
Swoją drogą dlaczego w niektórych tv nie ma z tym problemu(np. mój poprzedni LG 37LH3000) a w innych musza stosować głupie ograniczenia ?! :sad:

Najciekawsze jest to ze Dekodera "n" przez HDMI puszcza tylko stereo dlatego w TV nie masz mozliwosci wybrac innego dzwieku jak podstawowy. A na kanałach masz nawet DD i lepiej. Gdy podłaczysz optykiem dekoder do kina wtedy juz masz DD i lepiej o ile pozwala wybrany kanal telewizyjny.

Gdy mam moj TV d8000 podłaczony do kina przez optyka a do TV mam podłaczony HDD wtedy z dysku zapuszczam film w DTS, w TV menu opcje dzwieku, wybierasz SPDIF i wtedy z PCM mozesz sobie zmienic na DTS, w moim przypadku tak to działa ze TV przez USB nie obcina dzwieku do stereo.
 

Singularity

New member
cóż, w tańszych tv to normalna praktyka, że się usuwa pewne funkcjonalności, które są w wyższych modelach...

Pytanie, czy samsung ma w ogóle w ofercie tv z dźwiękiem 5.1 po optyku.
Ja mam 40C650, LCD samsunga, najwyższy model na 2010r i też po optyku, z tego co pamiętam to w instrukcji było napisane, że tylko stereo jeśli źródło jest po HDMI...

jeśli Xbox360 ma optyczne wyjście to podłącz kino pod konsolę optykiem a do tv podłącz kino chinchami: skoro daje stereo tylko to w sam raz będzie do tv czy pc...
 
Do góry