Podłączenie tunera SAT do nagrywarki DVD przez Component

mars28

New member
Witam
Mam pewien problem z moim tunerem SAT (Ferguson 8900HD), mianowicie na wyjściach Euro obraz jest często nieostry. Nie dosłownie, raczej wygląda to tak jakby dwa te same obrazy się na siebie nakładały z przesunięciem w pionie o 1-2mm. Korzystam z tych wyjść do nagrywania z tunera na zewnętrzną nagrywarkę. Do TV mam podłączenie przez HDMI (do niedawna wykorzystywałem wyjście Component), tu problem nie występuje. Nie mam ochoty wysyłać tunera do serwisu, bo czytałem na innym forum, że ktoś miał podobny przypadek, i serwis nic nie pomógł, tuner wrócił, wada dalej występowała. Po zmianie połączenia z TV na HDMI, wyjście Component w tunerze mógłbym wykorzystać do podłączenia go do wejścia Euro nagrywarki. Tylko czy takie połączenie jest możliwe? Nagrywarka ma w specyfikacji: "Wejście nagrywania RGB (LINE1 SCART): TAK".

Trochę szukałem i znalazłem na Allegro coś takiego -> http://www.allegro.pl/item844311007_3_x_rca_cinch_rgb_euro_scart_rgb_component.html

Wygląda na to, że musiałbym tylko taki kabel jeszcze rozbudować o kabelki audio. Ale tak na chłopski rozum, to chyba wpinam wtyki RCA do wyjścia Component w tunerze, wtyczkę Euro wpinam w nagrywarkę, zmieniam tylko sygnał wejściowy w ustawieniach nagrywarki na RGB i powinno śmigać. Ktoś może to potwierdzić z własnego doświadczenia, ewentualnie wyprowadzić mnie z błędu? Czy dołożenie do tej wtyczki Euro jeszcze kabelków Audio w jakiś sposób wpłynie na sygnał płynący po RGB? Chyba nie powinien, bo jeśli korzystamy z pełnego kabla Euro 21-pin to i tak to wszystko ze sobą jest spięte.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Żadna taka kombinacja nie zadziała, gdy z tunera na wyjściu COMPONENT wychodzi sygnał w formacie HD, czyli 1080i lub 720p. Nagrywarki na wejściach SCART akceptują tylko sygnał w formacie 576i i to z reguły tylko w postaci RGB, nie YUV.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mars28

New member
To wyjście Component w tunerze nie jest RGB? Nie znam się zbytnio na tym, i nie wiem jak to sprawdzić.

A jeśli tuner będzie ustawiony w trybie 576i, to zadziała? Bo tak naprawdę chodzi mi tylko o wykorzystanie tego do nagrywania, mogę sobie na ten czas przestawić na 576i, żaden problem.
 
Do góry