Podłączenie Sony TV 75X95L + amplituner Onkyo TX-NR609

lukast

Member
Cześć,

Posiadam stary amplituner Onkyo TX-NR609 z systemem głośników 5.1. Amplitunera nie chcę sprzedawać, bo narazie jak na moje potrzeby jest ok.
Zakupiłem telewizor Sony 75X95L i chciałem poprawnie podłączyć pod niego tem amplituner.

Jako, że amplituner nie wspiera video 4K podłączyłem go pod gniazdo HDMI 3 z obsługą ARC/eARC, a pozostałe sprzęty (kosola Playstation, dekoder) pod osobne złącza HDMI w TV.
Wszystko z pozoru działa poprawnie - dźwięk z TV pojawia się na amplitunerze, ale mam następujące problemy:

1) musze ręcznie na ampli wybierać tryb dźwięku - tj. nie dopasowuje się sam do formuatu źródłowego z TV - chciałbym, by jeśli dźwięk z tv jest w stereo, ampli samo wybierało stereo,jeśłi dźwięk jest 5.1 to by wybierało analogiczny format itp - czy to możliwe ?

2) CEC po HDMI działa poprawnie - moge sterować głośnością ampli za pomocą pilota od TV, ampli włącza się automatycznie po włączeniu TV i wyłącza też automatycznie po wyłączeniu TV

ALE

czy możńa jakoś wyłączyć tę pierwszą opcję ? Tj. nie chcę by ampli właczało się automatycznie po włączeniu TV - chciałbym właczać ampli na żądanie, a nie zawsze.

3) Rozumiem że ampli wspiera tylko ARC a nie eARC ?

Z góry dzięki za podpowiedzi

EDIT:
Zgodnie z poniższym obrazkiem z instrukcji TV - chciałbym wyłączyć opcję "Powering TV Powers Audio Device"
1701765182039.png
 
Ostatnia edycja:
Do góry