podlaczenie samsunga le530 do pc

danteusz

New member
na karcie graficznej gf6800xt mam Wyjścia D-Sub na karcie 1 szt.
Wyjścia DVI na karcie 1 szt.
W samsungu b530 mam wejscie PC IN

Jakiego kabla potrzebuje, zeby podlaczyc lcd do pc i ogladac filmy w hd?
 

robert514

New member
danteusz napisał:
na karcie graficznej gf6800xt mam Wyjścia D-Sub na karcie 1 szt.
Wyjścia DVI na karcie 1 szt.
W samsungu b530 mam wejscie PC IN

Jakiego kabla potrzebuje, zeby podlaczyc lcd do pc i ogladac filmy w hd?
Witam.
Gniazdo D-Sub: Analogowy interfejs D-Sub wymusza dwukrotną konwersję sygnałów wizji. Najpierw karta graficzna przekształca sygnały z postaci cyfrowej na analogową i wysyła je do monitora. Ten zaś konwertuje sygnały analogowe na postać cyfrową. W wyniku tego znacznie spada jakość obrazu. Przede wszystkim może ucierpieć na tym odwzorowywanie kolorów, które sprawiają wrażenie bladych. Ponadto mogą pojawiać się cienie za literami. Mogą też występować irytujące pionowe pasy - widać je szczególnie na jasnym tle. Nic nie poradzisz na gorsze odwzorowanie barw i na niepożądane cienie. Pionowych pasów pozbędziesz się za pomocą opcji Clock w menu monitora.

Gniazdo DVI: Cyfrowy interfejs stanowi zatem o wiele lepsze rozwiązanie. W wypadku DVI sygnały są przekazywane z karty graficznej do monitora w postaci cyfrowej bez konieczności konwertowania. Owocuje to większą ostrością obrazu i intensywniejszymi kolorami. Jednak zanim kupisz kabel połączeniowy, powinieneś dokładnie obejrzeć złącza DVI na monitorze i na karcie graficznej. DVI jest dostępny w wariantach DVI-I (od: DVI-Integrated) i DVI-D (od: DVI-Digital). Gniazdo DVI-I rozpoznasz po szczelinie w kształcie krzyża z prawej strony i czterech dodatkowych stykach. DVI-D ma poziomą szczelinę. Podczas gdy kabel DVI-I pasuje tylko do gniazda DVI-I, kable DVI-D można podłączać zarówno do gniazd DVI-D jak i DVI-I.

W twoim przypadku DVI - HDMI
 
Do góry