podłączenie PS3 i kablówki do amplitunera

euro01

New member
Mam pewien problem i pytanie do znawców przesyłania sygnału po HDMI. Zamierzam kupić tv Philipsa PFL7606 (matryce LG) i podłączyć dźwięk 5.1 do sprzętu audio, a mam tylko jedno wejście optyczne w moim amplitunerze. Czy puszczając z kablówki (Vectra HD) i z PS3 sygnał po kablach HDMI a potem podłączając z telewizora dźwięk po optyku do amplitunera odczyta on dźwięk jako DTS lub AC3 i będzie można odtworzyć 5.1? Pytam, bo obecnie nie mogę tego przećwiczyć na moim telewizorze (tylko jedno wejście HDMI), a na razie nie stać mnie na wymianę tv i amplitunera.
 

Singularity

New member
wszystko zależy czy TV po optyku wypuszcza dźwik przestrzenny ze źródeł podłączonych do TV przez HDMI.
W wielu TV jeśli żródło dźwięku jest pod HDMI podłączone to z optyka idzie tylko stereo a przestrzenny jest ograniczony do anteny wbudowanej w tv (np samsungi w większości).

Czekaj na odpowiedź kogoś kto ma ten TV albo poszukaj w intrnecie PDF z instrukcją obsługi tego TV, tam będzie pisać czy wypuszcza dźwięk 5.1 po opytku ze źródeł HDMI
 

euro01

New member
Dzięki za odpowiedź. Sprawdziłem instrukcję obsługi w internecie. Nic nie pisze tam jaki dźwięk jest wysyłany. Pozostaje pytać użytkowników, może ktoś będzie wiedział?
 
Do góry