podłączenie po komponencie

Stachu

New member
Właśnie zakupiłem Philipsa 32PW9551. Posiadam także odtwarzacz DVD DENON 1720. Jak na razie mam problem z połaczeniem obydwu "panów" poprzez tzw. "component". Proszę o wskazówki. Pozdrawiam.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Stachu napisał:
Właśnie zakupiłem Philipsa 32PW9551. Posiadam także odtwarzacz DVD DENON 1720. Jak na razie mam problem z połaczeniem obydwu "panów" poprzez tzw. "component". Proszę o wskazówki. Pozdrawiam.
nie mam ani tego ani tego ale
- component - często jest kablem kierunkowym - zmień końcówki,przełóż kabel odwrotnie
- niektóre sprzęty połączone componentem wymagają wyjęcia z sieci - połaczenia i ponownego uruchomienia
nic innego nie przychodzi mi do głowy - oprócz tego że zakładam iż w menu obydwu sprzętów wybrałeś odpowiednią konfigurację

pozd
 

Stachu

New member
Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie pomogła zmiana kierunku kabla. Zastanawiam się, czy mam odpowiedni kabel. Jest to HAMA "HOME THEATRE 3 CINCH-3 CINCH". Końcówki oznaczone są napisem "HAMA" odpowiednio w kolorze czerwonym, żółtym i białym.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Component ma kolory czerwony, niebieski, zielony. Musisz w obu urządzeniach ustawić odpowiednie wyjścia.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Stachu napisał:
Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie pomogła zmiana kierunku kabla. Zastanawiam się, czy mam odpowiedni kabel. Jest to HAMA "HOME THEATRE 3 CINCH-3 CINCH". Końcówki oznaczone są napisem "HAMA" odpowiednio w kolorze czerwonym, żółtym i białym.

nie masz kabla component tylko zwykłe audio-video po cinchach dobrej jakości
musisz kupić component o kolorach podanych przez ar2 - może być np kable firmy Mars - są na alegro u gościa - ja kupiłem dla testów za 58zł i nie odbiega od tego za 150zł. /jest jednak kierunkowy/

pozd
 

kwak

New member
jarwisz napisał:
nie masz kabla component tylko zwykłe audio-video po cinchach dobrej jakości
musisz kupić component o kolorach podanych przez ar2 - może być np kable firmy Mars - są na alegro u gościa - ja kupiłem dla testów za 58zł i nie odbiega od tego za 150zł. /jest jednak kierunkowy/

pozd

Mam połączony dekoder n z wejściem component w TV za pomocą zwykłego kabla 3xCINCH, prawdopodobnie takiego jaki ma Stachu. Obraz jest super, dobry kontrast, kolory są ładnie nasycone i naturalne, żadnych zakłóceń. Czy może ktoś powiedzieć co zyskam kupując kabel kierunkowy component? Jaka jest zasadnicza różnica w budowie obu kabli?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Najlepiej sprawdź czy zobaczysz różnicę zanim kupisz kabel (np pożycz) Jeśli nie zobaczysz różnicy to szkoda wydawać kasy.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Stachu napisał:
Właśnie zakupiłem Philipsa 32PW9551. Posiadam także odtwarzacz DVD DENON 1720. Jak na razie mam problem z połaczeniem obydwu "panów" poprzez tzw. "component". Proszę o wskazówki. Pozdrawiam.


Miałem to samo za pierwszym podejściem. gdzies przeczytałem ,ze połączenie componentem trzeba zrobić na wyłączonych obydwu urządzeniach tzn np.tv i dvd Zrobiłem tak i od razu pomogło !
 

123MARTINEZ

New member
re

Witam wszystkich.
Kierunkowy component? Przecież to jest zwykły ekranowany przewód 75 om. Można zrobić to samemu wystarczy uciąć 3 równe odcinki kabla antenowego dolutować cincze, odpowiednio podłączyć kolorami i już. Zawsze można kupić za 150 lub więcej takie przewody ale nie dajmy sie zwarjować.
 

Stachu

New member
połaczenie po komponencie

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi. Udało mi się, niestety tylko częściowo, rozwiązać mój problem. Okazało się bowiem, że moje DVD miało fabrycznie ustawione VIDEO OUT na sygnał wyjściowy poprzez złącze SCART. Gdy przestawiłem je na COMPONENT PROGRESSIVE sygnał pojawił się, jednakże gorszej jakości niż poprzez SCART. W instrukcji DVD doczytałem, że, cyt.: "Jeżeli odbiornik TV jest zgodny z trybem skanowania progresywnego, to podłącz odbiornik TV do gniazd Component Video na odtwarzaczu DVD i ustaw parametr VIDEO OUT na COMPONENT PROGRESSIVE, a następnie odbiornik TV ustaw na odbiór sygnału skanowanego progresywnie". Niestety mój PHILIPS nie posiada funkcji skanowania progresywnego (bynajmniej nie ma o tym mowy w instrukcji). Jednakże moje DVD ma jescze w ustawieniach VIDEO OUT funkcję określoną jako COMPONENT INTERLACE. Wszelkie metody prób i błędów w jednoczesnych ustawieniach zarówno DVD, jak i TV, nie przyczyniły się do poprawy jakości sygnału poprzez połaczenie component. Czy jest ktoś na forum, kto posiada DVD DENON 1720 i komu udało się zgrać DVD z TV poprzez component? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
 

Stachu

New member
połaczenie po komponencie

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi. Udało mi się, niestety tylko częściowo, rozwiązać mój problem. Okazało się bowiem, że moje DVD miało fabrycznie ustawione VIDEO OUT na sygnał wyjściowy poprzez złącze SCART. Gdy przestawiłem je na COMPONENT PROGRESSIVE sygnał pojawił się, jednakże gorszej jakości niż poprzez SCART. W instrukcji DVD doczytałem, że, cyt.: "Jeżeli odbiornik TV jest zgodny z trybem skanowania progresywnego, to podłącz odbiornik TV do gniazd Component Video na odtwarzaczu DVD i ustaw parametr VIDEO OUT na COMPONENT PROGRESSIVE, a następnie odbiornik TV ustaw na odbiór sygnału skanowanego progresywnie". Niestety mój PHILIPS nie posiada funkcji skanowania progresywnego (bynajmniej nie ma o tym mowy w instrukcji). Jednakże moje DVD ma jescze w ustawieniach VIDEO OUT funkcję określoną jako COMPONENT INTERLACE. Wszelkie metody prób i błędów w jednoczesnych ustawieniach zarówno DVD, jak i TV, nie przyczyniły się do poprawy jakości sygnału poprzez połaczenie component. Czy jest ktoś na forum, kto posiada DVD DENON 1720 i komu udało się zgrać DVD z TV poprzez component? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
 

Stachu

New member
Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi. Udało mi się, niestety tylko częściowo, rozwiązać mój problem. Okazało się bowiem, że moje DVD miało fabrycznie ustawione VIDEO OUT na sygnał wyjściowy poprzez złącze SCART. Gdy przestawiłem je na COMPONENT PROGRESSIVE sygnał pojawił się, jednakże gorszej jakości niż poprzez SCART. W instrukcji DVD doczytałem, że, cyt.: "Jeżeli odbiornik TV jest zgodny z trybem skanowania progresywnego, to podłącz odbiornik TV do gniazd Component Video na odtwarzaczu DVD i ustaw parametr VIDEO OUT na COMPONENT PROGRESSIVE, a następnie odbiornik TV ustaw na odbiór sygnału skanowanego progresywnie". Niestety mój PHILIPS nie posiada funkcji skanowania progresywnego (bynajmniej nie ma o tym mowy w instrukcji). Jednakże moje DVD ma jescze w ustawieniach VIDEO OUT funkcję określoną jako COMPONENT INTERLACE. Wszelkie metody prób i błędów w jednoczesnych ustawieniach zarówno DVD, jak i TV, nie przyczyniły się do poprawy jakości sygnału poprzez połaczenie component. Czy jest ktoś na forum, kto posiada DVD DENON 1720 i komu udało się zgrać DVD z TV poprzez component? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
 
Do góry