Podłączenie Philips 37pf9986

magik

New member
Gdy w kwietniu 2005 r. kupowałem tego PHILIPS-a (37pf9986),
myślałem że robię bardzo dobry zakup (pod względem jakości obrazu a także dostępnych złączy).
Jeżeli chodzi o obraz to nie jest najgorzej (CYFRA+) oprócz programów, które są nadawane w kiepskiej jakości, przy DVD jest super.
Natomiast mam pewne dylematy związane z dostepnymi złączami.
Przeglądając tematy dostępne na forum odczuwam, że mój telewizor (dość drogi w kwietniu..) to totalna lipa jeżeli chodzi o podłączenia.
Nie ma HDMI, HDMI z HDCP, wejść komponentowych, itd...

Podaję kompletny opis we/wy:
• S-Video
• Y/C in Video CVBS in (cinch)
• Audio L/R in (cinch)
• Headphones out (3,5mm jack)
• EXT 1 : CVBS in/out, RGB, Audio L/R (scart)
• EXT 2 : CVBS in/out,Y/C, RGB,Audio L/R(scart)
• EXT 3 : CVBS in,Audio L/R (scart)
• DVI-i
• Audio out L/R (cinch)
• Centre Channel in (cinch) for connection to a Home Cinema system
• Subwoofer out (cinch)

Nie jestem zbyt biegły w tych sprawach, dlatego nie wiem dokładnie
które wy/we z "czym się je"
Proszę o informacje, czy te wyjścia wystarczą, aby w dobrej jakości oglądać w przyszłości HDTV ?
Które wy/we powinienem wykorzystać do podłączenia DVD, a które do tun. SAT aby mieć dobrej jakości obraz.
Czytałem wszędzie że najlpepije podłączenie jest przez komponent (3 cinche). Jestem przed zakupem kina domowego i tun. SAT więc chciałbym kupić coś porządnego, ale nie przepłacać nowości, które i tak nie wykorzystam w połączeniu z moim telewizorem.

W przypadku wykorzystywania złączy EXT jak poznać który kabel EURO jest zgodny z którym typem EXT u mnie ?
Jeżeli np. złącze EXT1 lub EXT2 ma wyprowadzenia w kilku standardach, to skąd wiem z którego obraz jest odbierany ?

Jeżeli odtwarzacz DVD będzie miał funkcję Progressive Scan, to czy ja wykorzystam to z moim telewizorem ?

Bardzo proszę o informację i może jakieś pocieszenie,
bo żona jak się dowie że tylu rzeczy brakuje w tym telewizorze, to mnie chyba.....


Pozdrawiam
 

Benus

New member
Dobra magik, do rzeczy bo Ci chłopie nikt nie pomoże.
Więc tak nie panikuj nie jest tak źle
I tak przy dzisiejszej technologi nie wykorzystasz 10-cio a nawet 12-sto bitowej obróbki obrazu, którą można przesłać hdmi.
Najlepsze co masz w tym Twoim ekraniku to dvi-i
Dvi-i to inaczej cyfrowo-analogowy dvi
Mogłbyś nawet konwertować obraz z magnetowidu i przesyłać obraz prosto przez dvi do LCD-ika, ale pewnie nie masz potrzeby ani pojęcia :)
I tak skup sie na cyfrowym przesyle przez dvi, traktuj jakbyś posiadał wejście dvi-d.
Dostosuj odtwarzacz dvd do tego wejścia, najlepiej kup starego samsunga, chyba DVD-HD745 się toto nazywało, najlepszy byłby Oppo Digital ale mają go tylko w Stanach i paru ludzi w Anglii. Możesz też przesyłać obraz z hdmi do dvi, ale bądź ostrożny gdyż nie wszystkie odtwarzacze prawidłowo konwertują sygnał RGB, samsungi na pewno źle.
Acha... Dvi przesyła obraz progresywnie, każdy cyfrak tak ma, więc jest o niebo lepszy od komponentu, zresztą sam zobaczysz.
A co do Twoich Ext-ów:), nie się nie martw wszystkie się dostosują, Scarty to poza kiepszą jakością obrazu całkiem inteligentne kable, po prostu unikaj exta numer 3 bo nie obsługuje RGB i tyle...
Zyczę udanego poszukiwania sprzętu, pozdrawiam...
Ps. I nie bój sie żony ciołku :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam
Robiliśmy testy LCD Philipsa . Lepiej zaprezentowal się 9976. Ale wszyscy zachwalali Twój model -póki nie dostał sie do testów.
Jeśli chodzi o złącza - to rewelacja , masz wszystko co Ci potrzeba.
Jesli zakupisz tuner HDTV - ma on rownież DVI, komp - ma teź DVI, dvd z HDMI - również pozwolą CI przejśc na DVI , kina - również. Tu jesteś na dobrej pozycji. HDTV oczywiscie chodzi.

W sprawie identyfikacji wejśc musisz poczytac - instrukcję.

Progresiw - oczywiście odbierzesz.

W sprawie tunera i kina daj znac - to nie popełnisz już błędu.Jeśli nie doczytasz się w instrukcji złóż pytania na gg 2868228 - dostaniesz odpowiedź
pozdrawiam
 

magik

New member
Dziekuję wszystkim za słowa pociechy :)

Mam jeszcze kilka pytań, jeżeli mogę:

Podłączyłem komputer poprzez złącze DVI dla testu.
Obraz jest super. Jedyne co mnie wkurza to te pasy po bokach ekranu.
Producent zaleca rozdzielczość 1024x768 dla podłączonego komputera i 1280x768 dla sygnału HD(max rozdz. matrycy to 1366x768)
Jak podłączam komuter z rozdzielczością 1024x768 to mam bardzo widoczne te pasy... Ustawiłem w komputerze rozdzielczość 1280x768(wydawało mi się że czarne pasy powinny być mniejsze), ale niestety wtedy ekran się zmniejszył i pasy są dookoła ekranu.
O co w tym chodzi ? Czy nie można tych pasów całkowicie zlikwidować ?
Funkcja automatycznego rozciągania obrazu(dostępna dla złącz EURO) nie chce tutaj działać.

Czy są dostępne jakieś uaktualnienia firmwaru dla tego telewizora ?


Czy brak HDCP przy DVI to obecnie dla mnie duży problem ?


Co w przypadku gdybym chciał podłączyć przez DVI komputer i DVD ?
Czy jedynym rozwiązaniem jest przekładanie kabelków ?

Kiki, napisałeś że progressive odbiorę. Co miałeś na myśli ?
Przez jakie złącza jestem w stanie to odebrać (DVI, EURO) ?
Co daje mi to, że mój telewizor ma funkcję progressive ?
Czy włączony progressive w telewizorze i np DVD równocześnie coś może jeszcze poprawić ?

No i na koniec przedstawię jedno z wielu doświadczeń jakiego doznałem po zakupie tego telewizora (tak jak pewno i innych)
Mój telewizor ma funkcję PIP. Bardzo rozbudowaną super extra (2 ekrany, 6, 9,itd)
Tylko co mi z tego, ponieważ mam Cyfre+ i tuner jest podłączony przez jedno ze złącz EURO.
ten PIP (jak pewno i każdy) nie działa na wszystkich kanałach z tunera, a tylko w danym momecie z oglądanym.
Jak miałem przez chwile kablowkę, to moglem wybierac sobie które programy chcę razem oglądać.. teraz mogę sobie wybrać tylko np jeden program z tunera, a w drugim oknie film puszczony z DVD (przez drugie EURO). Nie warto przepłacać za takie rzeczy...

Zakup kina planuje pod koniec września.
Myślałem o HK 435 i DVD 22.
Ale po zebraniu wszystkich informacji muszę posprawdzać wszystkie złącza w ty urządzeniach, szczególnie w DVD dotyczące obrazu :)

Słyszałem o mozliwości podłączania sygnału video do amplitunera, a dopiero potem do telewizora. Które rozwiązanie jest lepsze w moim przypdaku ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Obraz jest super. Jedyne co mnie wkurza to te pasy po bokach ekranu.
Producent zaleca rozdzielczość 1024x768 dla podłączonego komputera i 1280x768 dla sygnału HD(max rozdz. matrycy to 1366x768)
Jak podłączam komuter z rozdzielczością 1024x768 to mam bardzo widoczne te pasy... Ustawiłem w komputerze rozdzielczość 1280x768(wydawało mi się że czarne pasy powinny być mniejsze), ale niestety wtedy ekran się zmniejszył i pasy są dookoła ekranu.
O co w tym chodzi ? Czy nie można tych pasów całkowicie zlikwidować ?
Funkcja automatycznego rozciągania obrazu(dostępna dla złącz EURO) nie chce tutaj działać.

Pasy powinieneś usunąc nie z poziomu TV tylko komputera, w ustawieniach karty graficznej masz dokładne ustawienia i tam pomieszaj.


Czy brak HDCP przy DVI to obecnie dla mnie duży problem ?

Obecnie nie, później może to byc problem - HDCP - jest to zabezpieczenie przed piractwem.

Co w przypadku gdybym chciał podłączyć przez DVI komputer i DVD ?
Czy jedynym rozwiązaniem jest przekładanie kabelków ?

Są urzązdenie tzw. switchery które posiadają kilka wejśc a jedno wyjście.

Kiki, napisałeś że progressive odbiorę. Co miałeś na myśli ?
Przez jakie złącza jestem w stanie to odebrać (DVI, EURO) ?
Co daje mi to, że mój telewizor ma funkcję progressive ?
Czy włączony progressive w telewizorze i np DVD równocześnie coś może jeszcze poprawić ?

Nie wiem jak dokładnie robi to Philips ale funkcja PS automatycznie wykrywa źródło niezależnie od złącza.


Słyszałem o mozliwości podłączania sygnału video do amplitunera, a dopiero potem do telewizora. Które rozwiązanie jest lepsze w moim przypdaku ?

To już od Ciebie zależy w ostatnim przypadku wszystkie urządzenia będziesz mógł obsługiwac praktycznie jednym pilotem (choc nie do końca)
 
Do góry