podłączenie PC - Amplituner: HDMI czy SPDIF

pikus20

New member
Witam,
Chce podłączyć dzwięk z komputera do HK AVR365 i zastanawiam się nad dwiema możliwosciami co będzie lepsze:
Podłączenie karty muzycznej (Audigy 2 ZS) po przez kabel jack (digital) - coaxial
("Kabel SPDIF karta muzyczna-amplituner - Digital (D-SP50) - 5m") np ze sklepu RMS za 25 zł.

i obraz z karty graficznej standardowo do monitora.

Ciekawi mnie ze kabel tam kosztuje 25 zł a firmowe takie kable o tej długości kosztują 240 zł. Czy warto dopłacać ?

Druga opcja to wyjsc do amplitunera poprzez HDMI z karty graficznej i dalej z ampiltunera do monitora. Moje Audigy ma jakieś złącze SPDIF na karcie 8 bolcowe (3 i 5), pytanie czy z tego złacza moge sie polaczyc z karta graficzną. Z kolei Karte graficzną musiałbym dokupic ( i tak mi na obecnej NFS skacze :) ) tylko nie wiem czy kazda karta ma mozliwosc przesylu i podlaczenia dzwieku z spdif z audigy.

Co proponujecie ?

Pozdrawiam
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Odpowiadając na drugie pytanie. Karta graficzna z HDMI (ati/amd) jest od razu z kartą muzyczną realizującą przekaz sygnału audio przez HDMI. Czy ta karta odpowiada także za generowanie sygnału, warto by ktoś się tutaj dodatkowo wypowiedział.

Pytanie pierwsze, imo nie warto dopłacać, na długości 5m spadki jakości sygnału nie będą aż tak duże by warto inwestować w jakieś "hyper-"kable ;-) . Zawsze jest jeszcze gwarancja i przy problemach można wymienić na lepsze.
 
Do góry