Podłączenie kina z dekoderem i TV

olo_barti

New member
Cześć
Potrzebuję pomocy w połączeniu Kina domowego z dekoderem CP oraz telewizorem
Chcę kupić kino domowe Samsung HT-J5550W.
posiadam TV SAMNSUNG LE40S6
oraz dekoder cyfrowego polsatu HD3000


Czy jest możliwość jakoś sensownie to podłączyć tak, żeby dzwięk podczas oglądania kanalów z dekodera mógł wydobywać się z kina domowego.
Niestety mój TV posiada jedno wejście HDMI i myślałem o zastosowaniu splittera. Czy to dobre rozwiązanie jeśli chodzi o obraz?
No i pozostaje jeszcze sprawa "nieszczęsnego" dzwięku.

Z góry dziękuję za pomoc, bo jeśli nie można bedzie tego połączyć to w ogóle zrezygnuję z zakupu kina... :(
 

Disto

New member
Bez reklam
Z dzwiękiem nie będzie problemu [zakładam że tv ma wyj.optyczne].
Dekoder po hdmi do tv. Tv po optyku do kina.
Tak to działa w normalnych telewizorach, ale podobno samsungi mają "inaczej"[redukują dzwiek wielokanałowy z wejścia HDMI do stereo PCM]- sa tematy na tym forum.
Z wizją z kina będzie problem, dlatego radzę kupić inne kino, które posiada też wejście/a HDMI. Rozwiąże to też, powyżej wspomniany problem z dźwiękiem wielokanałowym z dekodera.
 
Ostatnia edycja:

olo_barti

New member
Dzieki za zainteresowanie tematem.
Niestety mój tv nie posiada wyjscia optycznego :-(
Muszę szukać innego rozwiązania. Zaciekawiło mnie to co pisałeś o kinie z wejściami hdmi. Czy w takim wypadku łącze dekoder z kinem a kino z Tv wszystko za pomocą HDMI i powinno działać prawidłowo zarówno dźwięk i obraz? Myślę np o LG BH9540TW
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam
W żadnym przypadku nie uzyskasz dzwięku wielokanałowego z tego tv. Oczywiście możesz połączyć go z kinem przez np. scarta z tv >2 chinch w kinie, ale wtedy będzie to tylko stereo po analogu. Dekoder pewnie ma wyjście optyczne i tu nie będzie problemu z cyfrowym dźwiękiem wielokanałowym.Możesz go też połączyć z kinem przez HDMI, to lepsze rozwiazanie. Oczywiście to kino LG to lepszy wybór, a jego wejścia HDMI mogą sie przydać w przyszłości.
Z obrazem nie będzie problemu.
Tu masz coś tańszego i godnego uwagi : http://allegro.pl/kino-domowe-lg-bh7440p-5-1-3d-blu-ray-1200w-i5601470260.html
 
Ostatnia edycja:

olo_barti

New member
Niestety dekoder też jest pozbawiony wyjścia optycznego :-( pozostaje opcja połączenia wszystkiego tak jak pisaliśmy przez hdmi. Mam nadzieje ze zadziała bo wolał bym telewizora nie zmieniac ;-) reasumując ten sprzęt polecony przez ciebie podłączam pod tv przez hdmi a dekoder również przez hdmi podłączam pod kino domowe i cieszę sie obrazem i dzwiekiem z dekodera z fonia wielokanałową wypływająca z kina??? ;-)
 
Ostatnia edycja:

olo_barti

New member
Cześć
Mogę już potwierdzić działanie :) Wczoraj kupiłem kino LG BH9540TW i podłączyłem sposobem opisanym powyżej i wszystko śmiga tak jak powinno. obraz dźwięk wielokanałowy nienagannej jakości. Jesze raz bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem koledze Disto
 
Do góry