Podłączenie dvd z amplitunerem i głośnikami

nev7

New member
Witam

Mam prośbę chcę podłączyć DVD fergusona DVP868HD

http://www.ferguson-sklep.pl/24384,Ferguson-DVP868HD.html

z amplitunerem fergusona AV660
http://www.ferguson-sklep.pl/21136,Ferguson-Amplituner-AV-660-kolor-czarny-lub-srebrny.html

głośniki jakie będą do tego zestawu to ferguson ex 650 II

http://www.ferguson-sklep.pl/21130,Ferguson-Zestaw-glosnikow-EX-650-II.html

i zastanawiam się jakiego użyć kabla optyka czy coaxiala. bo dvd i amp mają obie możliwości podłączenia. przeszukując różne tematy tutaj napotkałem się z różnymi opiniami, jedni mówili żeby podłączyć przez RCA drudzy, aby przez optyka.
Stąd moje pytanie. Zestaw ten będzie mi służył głównie do oglądania filmów, chociaż może się zdarzyć, że będę chciał posłuchać muzyki ale to bardzo rzadko.
DVD z amplitunerem będą bardzo blisko siebie więc wystarczy kabel tak 0,7-1m też nie chcę wydawać jakiejś horrendalnej sumy pieniędzy na ten kabel.
Czy coś takiego jak Toslink Prolink EXCLUSIVE 1,2m na allegro za 24 zł starczy?

I drugie pytanie jakimi kablami podłączyć głośniki do amplitunera jakiej grubości fronty,centralny i surroundy?

cały ten zestaw mam jutro odbierać i chciałem wiedzieć jakie kable mam zakupić
 

pejotpe

New member
Bez reklam
S/PDIF działa równie dobrze w wersji optycznej, jak i elektrycznej. Ten Pro-link jest OK (wtyczki nie odpadają :D). Więcej szkoda wydawać na RCA...

Do kolumn:
fronty: minimum 2,5mm^2, a najlepiej 4mm^2
centralny: minimum 1,5mm^2.
 

nev7

New member
Dzięki za pomoc
Myślałem że do centr. dać może grubszy kabelek?
A tylne?
 
Ostatnia edycja:

nev7

New member
Dowiedziałem się od sprzedawcy, że tylko fronty mają inne wejście te skręcane, a reszta zwykłe. Więc się teraz zastanawiam czy do centralnego 2,5mm się zmieszczą?
 

xbeer

New member
Witam
Podepne się pod temat, chciałem zapytać się o kabel video komponent. Chce podłączyć takim kablem (czerwony niebieski i zielony) dvd do ampli i z ampli do TV kablem Hami. I teraz chodzi mi o ten kabel video komponent – czy to są zwykłe normalne czincze czy ten kabel jest jakis specjalny do video? Pytam bo totalnie nie mam pojęcia.
A drugie pytanko czy jeżeli mam kabel z jednej strony euro a z drugiej strony 2 czincze jeden audio drugi video i w tej chwili czincz video jest czinczem out to czy mogę jakos w wejściu euro zmienic miejscami wtki żeby był czincz In? Bo chce podłączyc takim kablem do ampli kablówke UPC a z tego odtwarzacza mogę wyjsc tylko duzą wyjsciówką euro a do ampli koncówka czincz In. W tej chwili przy koncówce czincz video mam napisane out ale chyba mogę zmienić miejscami wtyki w wejściu duze EURO tak żeby czincz video był In bo sygnal plynie od kablówki (wyjsciówka duze EURO0 do ampli (wejsciówka czincz)?

Jak już jestem na forum to przy okazji nurtuje mnie pytanie w innym temacie ale zapewne także będziecie znali odp bo to chyba proste ale ja się nie znam. Mianowicie od czego są na ampli tunerze przyciski „głośniki” tzn speakers. Od czego one są i czy powinny być wciśnięte oba bo np. jak włączam ampli to zawsze włączony jest tylko speaker A. Nie mam pojęcia od czego one są i jakie mają znaczenie.


Z góry dziękuje za odp.
 

Henryk55

New member
Na pierwszy rzut oka się nie różni - po prostu dwa wtyki RCA połączone kablem koncentrycznym. Jednak sam kabel powinien mieć inne własości w zależności od zastosowania. Inne wymagania stawiamy kabelkom przy przesyle sygnału w pasmie akustycznym, a inne przy transmisji sygnałów wizyjnych (częstotliwości rzędu MHz).
Przyciskiem speakers włączasz zestaw głośnikowy podpięty do danego zacisku: A lub B, albo oba na raz.
 
Do góry