Podłączenie chromecasta, wypust audio z projektora

maciek8792

New member
Dzień dobry,

na codzień użytkuję starą optomę którę niedługo będę chciał wymienić na UHD51.
Sytuacja wygląda tak, że w suficie umieściłem w peszlach kabel który spełnia wymogi na 4K, ale czytałem, że różnie to bywa - przy większej odległości ponoć nie zawsze to działa. W tej chwili oglądam na projektorze materiały 1080p z n-ki.

Pytanie jest następujące. Czy ktoś podłączał chromecasta ultra, lub zwykłego chromecasta do tego zasialnia usb z projektora? Niby optoma twierdzi, że będzie działać, a instrukcja chromecasta mówi, że tylko dedykowany zasilacz.

Kolejna sprawa, to samo wpięcie chromecasta nie załatwia sprawy dźwięku - no bo jak wypuścić z projektora dźwięk na amplituner. Chodzi o to, że musi to być wysokiej jakości audio na wiele głośników, więc mini-jack tego nie załatwi. Wpadłem na pomysł, żeby do tego 15mb HDMI dołożyć 15MB kabla optycznego SPDIF. Wtedy projektor będzie zasilony chromecastem ultra, a z projektora poleciałbym do amplitunera dźwiękiem przez SPDIF - zakładając, że optoma ma WYJŚCIE spdif a nie wejście.

Chciałem zapytać czy ktoś miał podobne doświadczenia, wydaje mi się, że to najbardziej sensowne rozwiązanie dla projektora 4K. Rozważałbym jeszcze apple TV bo ponoć jest tania wypożyczalnia filmów 4k.

Jeszcze jedno ważne pytanie - czy projektory ostatniej generacji takie jak ten benqtk800 4k, czy wspomniana optoma uhd51, ma po prostu netlfixa w swoim menu? Wtedy w ogóle nie byłby potrzebny chromecast. Nie moge wyczytać nigdzie czy te urządzenia mają neftlixy i youtube "w sobie".


pozdrawiam Maciek
 
Do góry