Po 32" przyszedł czas na 65"

Kojott

New member
Witam.
Poszukuję dla siebie i swojej rodziny telewizora do salonu, gdyż do tej pory służy nam skromny Sharp 32”.
Mam znikomą wiedzę dot. możliwości jakie dają ówczesne telewizory a nie chciałbym tylko polegać na doświadczeniu sprzedawcy. Dlatego od kilku dni przeglądam Internet w poszukiwaniu TV, ale im więcej oglądam i czytam, tym większy mętlik w głowie. Na początku skupiłem się głównie na marce Samsung i LG. TCL w ogóle nie brałem pod uwagę. Teraz z kolei z tego co widzę tu na forum to będzie odwrotnie…
Mój dylemat dot. nie tylko marki i modelu, ale także samej wielkości, gdyż wydaje mi się, że lepiej wybrać nieco mniejszy telewizor (w moim przypadku 55”), ale o lepszych parametrach…
Natomiast z kalkulatorów odległości TV wychodzi że 65” też byłby dobrym wyborem przy obecnej odległości wynoszącej ok 2,8 m.
Co do marki, to ostatnio zwróciłem uwagę na polecany tu na grupie TCL 65C735 65", ale chyba ciężko już go dostać…. A żonka podpowiada TCL 55C745 55".

Będę wdzięczny za podpowiedź i naprowadzenie mnie we właściwym kierunku.
Dziękuję, pozdrawiam

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.8 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Salon jest usytuowany od wschodniej strony, więc tylko z rana jest nasłoneczniony, jednak mał wpada ostrego światła z racji balkonu nad oknem.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stary telewizor marki Sharp LCDTV RC1910 – 32”.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wi-Fi, dostęp do YouTube, Netflix itp.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Na chwilę obecną w starym jest lNB IN od konwertera do dekodera a z dekodera do TV poprzez HDMI.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder TV na HDMI, czasem samrtfon
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Około 3 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale/filmy i czasem sport oraz programy motoryzacyjne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Głównie wieczorami, ale w weekendy od rana..
17. Preferencje co do wielkości? 55"/65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W obecnym wszystko mnie irytuje, począwszy od wyglądu. W innych mało intuicyjna obsługa i zbyt długie oczekiwanie na start.
19. Preferencje co do marki ? TCL, Samsung i LG.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Max. 3500 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? możliwe
 

Kojott

New member
Pierwszy wpis na forum i gafę popełniłem... w/w to QLEDy
Więc w moim budżecie nie ma wielkiego wyboru. Zatem skłaniam się ku LG 55A13LA 55"
Chyba że macie lepszą propozycję ....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na OLED TV kasy nie wystarczy.
Chyba że używany.

Ale masz dobre mini LED tv
55pml9008
55c805
Dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zl
 

Kojott

New member
Ze wzgl. na budżet wybór padł na 55C745. Po takim zwykłym Sharp'ie 32" to i tak dla mnie "mega przeskok..." - jakościowy, wizualny, słyszalny ect.
Jedynie co to obawiam się o wytrzymałość po tym co niektórzy piszą o telewizorach TCL ale tez i o markach premium.
Bardzo dziękuję za komentarze w moim poście, zwłaszcza kiki za naprowadzenie we właściwym kierunku.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry