Pliki AVCHD z dźwiękiem i B650

saperos

New member
Witam,

Mam nagrane pare filmików synka - nagrane kamerą Panasonic SD90 (1920 50i). B650 (po zmianie rozszerzenia na mpg albo ts) bez problemu otwiera nagrania, ale bez dźwięku...

Jestem w trakcje poszukiwania programu do edycji video, mam zainstalowanych kilka programów. Przez przypadek zauważyłem, że przykładowy render z Adobe Premiere Elements 10 jako jedyny spowodował, że telewizor zaczął odtwarzać plik z dźwiękiem. Ale zdecydowanie bardziej (chociażby ze względu na cenę) przypadł mi do gustu Sony Vegas 11.

Widziałem po historycznych tematach, że sporo ludzi zajmuje się tu obróbka video, więc może ktoś z Was pomoże mi uzyskać plik avchd z dźwiękiem pod sony vegas.


Zrzut z MediaInfo jest tu:

pastebin.com/MXmYmfzv

(nie mogę załączyć linków treści postu...)

W ścieżce, w nazwie pliku jest info czym ten plik jest :)

Pozdrawiam,
Kuba
 

deywies

New member
Bez reklam
wystarczy media coder. jest za darmo. Problem jest z samym kontenerem bo audio to dd wiec tv powinien go otworzyc.

w media coder przestaw kontener na mkv, obraz I dzwiek ustaw na kopiuj I wtedy zobacz
 

saperos

New member
Dziękuję za podpowiedź, faktycznie dźwięk się pojawił po zmianie kontrnera na mkv, ale film jest strasznie rozciągnięty i do tego zaczął haczyć :( (ustawiłem copy video i copy audio - reszty nie ruszalem)

"Konwersja" trwała pół sekundy.
 

deywies

New member
Bez reklam
Co Ty z tym vegas?
Są setki programów które ci to zrobią, cześć za darmo. Chociaż jak bardzo chcesz w vegas też się da.
No ja polecam mediacoder.
Ma domyślnie ustawione konwertować bez przeplotu.
 
Ostatnia edycja:

saperos

New member
Może napiszę jeszcze raz. Vegasa używam jedynie do montażu filmu, którego zapisuję jako AVCHD - w m2ts. Po zmianie rozszerzenia na .ts albo .mpg Film jest bardzo ladnie odtwarzany na TV, ale bez dźwięku.

Zgodnie z Twoja radą ściągnąłem MediaCoder i zmieniłem jedynie kontener na mkv (audio i video zaznaczyłem copy) Film jest odtwarzany na TV z dźwiękiem, jednak strasznie się rozszerzył - wygląda to tak jakby włączony był jakiś zoom i widać tylko lewy górny róg filmu.

Probowałem też tsMuxer'a i mkvmerge'a, efekt ten sam, więc na pewno czegoś nie zaznaczam w opcjach - pytanie czego :)

Pozdrawiam,
Kuba
 

saperos

New member
Deywies - dzięki Ci wielkie za polecenie MediaCodera. Zacząłem się bawić z ustawieniami i jak z kontenerem mkv miałem problemy, to wybór kontenera mp4 rozwiązał mój problem!

Wpadłem na to po prostu eksportując avchd jako mp4 z sony vegas.

Potem sprawdziłem MediaCoder, ustawiłem copy video, audio ustawiłem na format LC-ACC i wszystko śmiga! Do tego konwersja pliku w MediaCoder była 10x szybsza niż w Vegas, bo konwertowana była tylko ścieżka audio.

Wielkie dzięki! W końcu udało się rozwiązać ten problem :)
 
Do góry