Plazma?

wacekg

New member
Witam, przeglądam to forum od kilku miesięcy i raczej jestem decydowany na Panasonica 55ST60.
Obecnie też mam Panasa i jestem zadowolony. Mam jeszcze wątpliwość ponieważ odległość od telewizora to 5m. Obawiam się czy nie będzie to za daleko. Czy w tej cenie możecie coś polecić z większą przekątną? Czy raczej zostać przy Panasonicu?
Poniżej metryka

1.Jak duze jest pomieszczenie w którym ma byc telewizor ? 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy równiez bokiem do ekranu ? na wprost i pod lekkim kątem
5.Telewizor ma stac czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak slonce swieci w pokoju ? okno od zachodu i południa, tv bokiem do okna
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma
8.Co chcemy aby telewizor posiadal ? bardzo dobry obraz, full hd, wi-fi, YT
9. Jaki sygnal bedzie podlączony do telewizora ? Cyfrowy Polsat i z casem konsola dla dziecka,
10.Jakie urzadzenia ? jw
11.Ile godzin dziennie ma pracowac telewizor ? 3
12.Preferujesz matryce matowa czy blyszczaca ? dowolnie
13.Jaki rodzaj programów ogladasz najczesciej ? filmy. ToP Gear, bajki
14.Czy zamierzasz serfowac po internecie ? tak YT
15.Czy zamierzasz grac w gry - jesli tak to ile % dziennie? 10%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkosci ? 55-60 cali
19.Wiecej ogladasz wieczorami czy w dzien ? wieczor
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5,5 K
21.Czy telewizor ma miec 3D - jesli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, raczej aktywne ale nie upieram się.
pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Witam
Rozmiar ekranu to sprawa bardzo indywidualna.Ktos moze uwazac ze 42 cale to duzy ekran .Inna osoba bedzie uwazac ze 65 cali to maly ekran:)
Do 5500zl to najlepszy telewizor i najlepszy poziom czerni.Zmierzony i rzeczywisty.
Jakosc obrazu z st60 jak w plazmie pioneer kuro.
http://www.avsforum.com/t/920011/official-pioneer-kuro-pictures-thread/6120

Contrast.jpg

st60-pana_nnrpnxa.JPG
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Może zacytuje kolegę speca od kalibracji, który testował 50ST60:
"Co więcej ST60 jest najjaśniejszym telewizorem plazmowym Panasonic’a jaki miałem kiedykolwiek okazję testować. Przy użyciu wyłącznie suwaka kontrastu, możemy otrzymać nawet 160 [cd/m2] jasności, nie tracąc przy tym żadnych walorów obrazu. Dalej, przy użyciu suwaka „luminancja ekranu” uzyskujemy jasność aż do 205 [cd/m2], podnosząc go zaledwie do wartości średniej (domyślnie jest ustawiony na minimum)" Oczywiście ustawienia max się nie zaleca, bo już powoduje przekłamania obrazu.
Jak widać obraz na plazmie można spokojnie oglądać w dzień.
 
Do góry