Plazma z wystawy

Banialuka

New member
Mam okazję kupić plazmę Panasonica 37PV8P za naprawdę dobre pieniądze. Promocja taka, bo TV stał na wystawie w makro pewnie jakieś pół roku. Jak sądzicie, zdążył się już jakoś wyeksploatować ? Podobno działają do 100tyś godzin czyli jeszcze dużo jej zostało. Co robić ?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Te 100kh to przeciętny czas, w którym maksymalna jasność spadnie o połowę. Ale tym bym się nie martwił. Gorzej, jeśli ktoś puszczał na tej plazmie statyczny obraz - wtedy będą problemy z wypaleniami.
W ciemno bym nie brał: każ sobie pokazać tv w ciemnym pomieszczeniu (obrazy testowe: czarny, szary, biały, czerwony, zielony, niebieski). Jeśli nie będzie "duszków", to można brać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to jakaś niesamowita cena i musi być chyba coś na rzeczy.
Jeśli wszystko ok. - oczywiście kupuj.
 

krajech

New member
Tej plazmy na pewno nikt nie "docierał" w sklepie a to przecież bardzo ważne w tych pierwszych godzinach. Jeżeli w sklepie były eksponowane ustawienia dynamiczne to ciekawe o ile % spadła jego żywotność. No ale w końcu 1100 zł to kusząca propozycja.
 

kateb

New member
kiki napisał:
to jakaś niesamowita cena i musi być chyba coś na rzeczy.
Jeśli wszystko ok. - oczywiście kupuj.
ee tam niesamowita po prostu dobra. W cywilizowanych krajach normą powinna być sprzedaż przedmiotów powystawowych - czyli notabene używanych i to w trudmuch warunkach - PRZYNAJMNIEJ o 30 procent niżej od ceny rynkowej. I to pod warunkiem, że nic sie nie zepsuło (żadne duszki, przegrzania, co najwyżej rysy).

Dajmy 0.7 * 1900 = 1330. I to wg. mnie jest pułap najwyższy. Jak jakiś sprzedawca chce wiecej to chyba tylko wtedy, gdy towar jest deficytowy, albo ten sprzedawca chce więcej zarobić (może chcieć więcej, w końcu mamy wolny rynek, i z tego co widzę wielu chce więcej). Jeżeli chce mniej (to też możliwe) to widocznie chce zrobić miejsce w sklepie na nowości, a głoszony wszem i wobec kryzys nie wróży wielkich wzrostów sprzedaży.

Cena 1100, jest super. Ja bym od razu pędził oglądać i kupować. Oczywiście po uzgodnieniu, że to nie jakiś model spoza EU bez naszej gwarancji.

PS. kiki polemizuję z użyciem przez ciebie słowa niesamowite (wg. słownika: 1. budzący obawę swą nietypowością; niepokojący 2. ogromny, nadzwyczajny). Wg. mnie to jest prawidłowa, aczkolwiek bardzo okazyjna cena.
 
Ostatnia edycja:
Do góry