Plazma ST60 szczegóły w czerni.

Freepass

New member
Cześć,
czerń w tym tv jest jak smoła :) ale niestety znikają w niej szczegóły. Np. w niektórych scenach na LCDku na garniturze widać fakturę a na plazmie jest tylko czarna plama. Którym parametrem w menu można to ustawić?

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście masz źle ustawione
Kłania się kalibracja obrazu.
Na dziś wystarczy zmienić tryb obrazu.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Cześć,
czerń w tym tv jest jak smoła :) ale niestety znikają w niej szczegóły. Np. w niektórych scenach na LCDku na garniturze widać fakturę a na plazmie jest tylko czarna plama. Którym parametrem w menu można to ustawić?

Pozdrawiam.
Wystarczy że zmienisz w ustawieniach zaawansowanych , gammę z 2.4 na 2.2, jasność nie mniej niż 50.
 

hellhammer

New member
lipa ten tv jak zeby widziec fakture na marynacre :D jak lcd i inna plazma pokazuje :d a tak mialo byc pieknie hamerykansko :Dwydac 300zl za kalibracje zeby zobazczyc szczegoly :D
Ktos powie ze mozna recznie ustawic kazdy paramtre, tylko jest jeno ale jest tam maskraycznie duzo funkjic obraz w moim lg jest moze ich ze 20-25 gdzie niektorz rzeczy nawet nie wiem co to jest i jaka jest roznica.
Ktos powie sa gotowce, tak sa ale nie pod kazdy model i kazdy ma inne preferencje.
Lipa jak na np trybie kino, gra nie widac tego co widac byc powinno, ja juz bym odjal gwiazdke temu tv na cnet :D

macie swoja czern nad czernie bijaca inne tv :D gdzie marynara z faktura to plama :D
 

hellhammer

New member
Do tego właśnie służy kalibracja i nie kosztuje 500 zł ....ale dużo taniej.

tak kalibracja kosztuje 250-300 + dojazd firmy 150zl :D i mamy 450 :D no faktycznie duzo taniej :D no chybaze przyjedziesz do mnie i zrobisz kalibracje mojego lg 42pn450b za 100zl :D a za droge nic nie wezmiesz :D to zapraszam.
 
Ostatnia edycja:

ccinekk

New member
Cześć,
czerń w tym tv jest jak smoła :) ale niestety znikają w niej szczegóły. Np. w niektórych scenach na LCDku na garniturze widać fakturę a na plazmie jest tylko czarna plama. Którym parametrem w menu można to ustawić?

Pozdrawiam.


Na własną odpowiedzialność:
1. Zwiększ kontrast do 70 - 80
2. W ustawieniach zaawansowanych zmniejsz niskie poziomy gammy (np dla IRE 10: -10, IRE 20: -5, IRE 30: - 3.

Można na sieci poszukać wyników kalibracji ale tak jak mówią koledzy, warto te pare stów zainwestować.
 
Do góry