Plazma Panasonic TX-P42X60E czy LG 42PN450B

digitalus

Banned
Tylko plazma.Lcd to sprzet dla masowego klienta a plazma dla koneserow dobrego obrazu.
Starszy przyklad , plazma o rozdzielczosci 1024x768

cytat
Od dluzszego czasu chcialem kupic duzy telewior , dzieki opiniom tego forum kupilem Panasonica TX-P50X20E. Dotychczas uzywalem i uzywam Panasonica CRT TX36PB50D (z dolby digital i dts na pokladzie) oraz tv lcd 32LG4000.
O ile Panasonic crt mial obraz w sd nie do zarzucenia o tyle lcd ujawnia wszystkie swe wady - czerne przechodzaca w szarosc , brak odwzorowania szczegolow , nieciekawe kolory.
Swoja klase lcd pokazuje tylko przy bardzo dobrej jakosci materiale HD ( Animal Planet HD, National HD) lub plikach mkv. Do takiego samego wniosku doszedl kolega, ktory w tym roku kupil Samsunga 46C650 - tylko material HD dostarcza wrazen przy ogladaniu.
Wracajac do Panasonica , badz co badz niskiej, w zamierzeniu producenta niskiej klasy telewizora plazmowego i niskiej ceny stwierdzam, ze radzi sobie rewelacyjnie z kazdym materialem co wprawilo mnie w ogromne zdziwienie i zachwyt. Pieknie jest odtwarzany material HD i rewelacyjnie SD, nawet ogladanie filmow w divx przebiega bez problemowo dla ogladajacego (zywosc kolorow i ich odwzorowanie, przestrzen obrazu ,czern, gdzie przy lcd ogladanie tego materialu bylo drazniace wrecz nieczytelne.

Bardzo dziwi mnie marketing sieci sprzedazy nastawiony na sprzedaz tv lcd, ktore wlasciwie z przyjemnoscia oglada sie tylko na dobrym materiale HD.
Dodam, ze odbicia panelu Panasonica gdy tv emituje obraz sa minimalne, niezauwazalne, wiec zdjecia na czarnym tle pokazywane na tym forum maja zastosowanie tylko gdy tv jest wylaczony lub obraz jest calkiem ciemny.
Tv ogladam na Cyfrze PLus z wlaczona opcja kanalow HD, odbiorniki Philips DSR 6201/91 i DSR7201/91. Kable HDMI odpowiednio Sony i Techlink

Tv Panasonic mam od okolo tygodnia wiec troche sie z nim obylem ,ale dobre wrazenie pozostalo.
Bardzo polecam - rewelacja w odtwarzaniu kazdego materialu i wrecz rewolucja wobec telewizorow lcd. (nie dziwie sie, gdy inni pisza ,ze odstawiaja lcd do kata)

podobny przyklad z zagranicznego forum , porownanie plazmy hd-ready i lcd full-hd sony.plazma wygrywa.

Plazma
Dokładnosc kolorow i reprodukcji
Opoznienia w grach jest nizsze
Sport wyglada lepiej
Filmy wyglądaja lepiej
Dobry obraz SD i HD.


- Color accuracy and reproduction
- Game lag is lower
- Shadow details are better
- Sports looks better
- Movies look better
- Uniform screen(no clouding)
- Do not have to fiddle with 100Hz settings since its on all the time and there are no artefacts.
- Good SD picture and HD picture.

jeszcze jeden przyklad z hdforum

37x10 ,1024x768
Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami z zakupu i użytkowaniem VL748
Toschiba 40VL748 kupiłem w maju w EURO-AGD w sklepie internetowym w cenie 2490 zł. Telewizor dostarczono w idealnym stanie z orginalną nienaruszoną taśmą TOSHIBY. Telewizor został wniesiony przez pracownika EURO do domu i przez niego rozpakowany do oględzin stany tv ( czy nie ma uszkodzeń mechanicznych) po tej czynności telewizor został przekazany. Na ekranie nie stwierdziłem żadnych rys,zacieków itp. opisanych przez kulasekp. Do tej pory używałem plazmę panasonica 37x10.
Po uruchomieniu 40VL748 + CYFROWE UPC stwierdziłem co następuje
głos - nie do zaakceptowania wręcz fatalny brak niskich tonów pomimo ustawienia niskich tonów na maxa znacznie gorszy niż w 37x10
obraz inny niż w plazmie,przy słabych programach np. niektóre filmy w Kino Polska brak ostrości . brak szczegółów plazma gra lepiej.
Programy HD -obraz bardzo dobry
Kąty bardzo słabe pewnie dlatego że telewizor oglądam z odl. 2,5 m.
Wygląd rewelacyjny.
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
No własnie, a jesteś chociaż wstanie wymienić 3 wady tej technologii :-(!
A jeszcze jeszcze jedno: Tv ma być dla użytkownika- nie kupujesz go dla siebie! Warto o tym pamiętać!
 

Brazylia123

New member
Dzięki panowie za dyskusję , wiadomo jak każda technologia obarczona jest wadami PDP , LED , OLED , ale trochę mnie martwi w tym x 60 brak filtra odblaskowego , jak już jeden z kolegów przytaczał tu na forum .
Wszystko okaże się w praktyce jak zdecyduję się i organoleptycznie to sam poznam z autopsji .
Dzięki za wszystkie komentarze .
 

Brazylia123

New member
Witam może to komuś pomoże przy wyborze , tv zakupiony zdecydowałem się na panasonic 42 x 60 , obraz bo to jest chyba najważniejsze w tym przedziale cenowym na kanałach HD typu nsport , canal + sport szczegółowy , bez " widocznego efektu kompresji " mimo tylko rozdzielczości natywnej 1024 komfortowo się ogląda . Głębia czerni moim skromnym zdaniem bardzo dobra , adekwatna do klasy segmentu tv i jego ceny 1300zł , wierność oddania kolorów bardzo naturalne zwłaszcza kiedy oglądamy filmy o tematyce przyrodniczej 720 p , 1080p nie posiadam w tej rozdzielczości .
Płynność w ruchu , po mimo braku układu kompensacji IFC , uważam że nie ma skoków , szarpań przy przesuwającej się kamerze np. relacje piłki nożnej .
Być może nowe modele led panasonic mają też dobrą czerń ,ale ja postawiłem na tą plazmę .
Kwestia często poruszana buczenia , bzyczenia ( chyba od zasilacza impulsowego / przetwornicy ) u mnie dopiero jak się przyłoży ucho do obudowy to lekkie bzyczenie oczywiście jest , nie jest to coś uciążliwego w normalnym użytkowaniu , obcowaniu z tv .
Odblaski , rolety załatwiają sprawę moim skromnym zdaniem .
Reasumując jeżeli ktoś szuka w niskiej kwocie tv , którego będzie wykorzystywał do platformy cyfrowej typu nc+ i filmy nie koniecznie 1080p , a 720 p myślę że powinien rozważyć ten tv w tej przystępnej cenie .

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za dyskusję i pomoc wyborze .
 
Ostatnia edycja:

Brazylia123

New member
Ponieważ jest parę tematów " pokrewnych " dotyczących modelu panasonic 42 i 50 z serii x 60 , zamieściłem moją opinię również w tamtych wątkach , może komuś się przyda kto jeszcze szuka tego budżetowego telewizora plazmowego .
 
Do góry