Plazma Panasonic TH-42PY800 i przepięcia do sieci kablowej - czy to możliwe?

lon

New member
Witam,
Od miesiąca jestem posiadaczem odbiornika TH-42PY800 i korzystam z analogowej telewizji kablowej UPC. Wg serwisanta z UPC najprawdopodobniej telewizor powoduje jakieś mocne przepięcia do sieci antenowej, ponieważ trzykrotnie uszkodzona została złączka "gniazdo F-gniazdo F", którą przenosi sygnał telewizji kablowej do mojego domu. Niestety obawiam się, że może być to prawda ponieważ wcześniej miałem tez telewizor Panasonic CRT i takie zjawisko nigdy nie występowało, pojawiło się po zainstalowaniu tej plazmy. Niewykluczone, że przepięcia pojawiają się w momencie wyłączania lub włączania telewizora wyłącznikiem sieciowym (telewizor nie jest na stand-by), ale nie jestem tego w 100% pewien. Telewizor jest podłączony do prądu poprzez listwę przeciwprzepięciową i przeciwzakłóceniową , a z telewizja kablową poprzez nagrywarkę DVD Panasonic zgodnie z zaleceniami instrukcji odbiornika TV. Jednocześnie nagrywarka DVD jest podłączona kablem HDMI z amplitunerem z którego kablem HDMI z TV. Analogowy sygnał jest jednocześnie przesyłany z nagrywarki DVD do TV za pośrednictwem kabla SCART (zgodnie z instrukcją nagrywarki DVD). Czy ktoś spotkał się z podobnym zjawiskiem?
pozdrawiam
 
B

burz

Guest
Jeżeli tak jest, to kup separator galwaniczny za parę złotych i po problemie.
 

lon

New member
Dzięki za radę. Czy taki separator jest dostępny w sklepie typu Media mark czy jakimś innym specjalistycznym?
 

spikeff

New member
Jeśli masz problem z Panasonickiem, zamów serwisanta do domu. Panasonic ma usługę naprawy w domu u klienta.


Jak prawidłowo zamówić naprawę gwarancyjną telewizora Panasonic?

Od stycznia 2009 Panasonic Polska wprowadził na terenie naszego kraju program napraw domowych telewizorów LCD i plazmowych. Usługa ta jest rozwinięciem dostępnego do tej pory jedynie dla posiadaczy plazm Profi Plasma Service zwanego także serwisem walizkowym. Z usług serwisu domowego nieodpłatnie mogą korzystać wszyscy klienci, których telewizory objęte są gwarancją, a miejsce w którym należy dokonać naprawy jest położone nie dalej niż 50 km od autoryzowanego punktu serwisowego Panasonic. Jeżeli spełniamy te warunki, możemy umówić się na naprawę domową, a nasz telewizor odwiedzi technik z walizką pełną wymienialnych modułów.
panasonic_logo_ideas_for_life.jpg


PAN_TEKTURAprevka.jpg
W celu zamówienia naprawy domowej telewizora Panasonic należy skontaktować się z infolinią Panasonic TV Home Service pod numerem 0-801-351-903 lub 022 338 11 11
przed rozmową powinniśmy przygotować poniższe informacje:
  • model
  • numer fabryczny
  • datę zakupu
  • miejsce zakupu
  • numer dowodu zakupu
  • nazwisko lub nazwę firmy
  • kod pocztowy
  • miejscowość
  • ulicę, numer domu, nr mieszkania
  • telefon kontaktowy
  • adres e-mail
Zgłoszenia reklamacji można także dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej.


Pozdrawiam
spikeff
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Ja też miałem problem z kablówką i separator galwaniczny pomógł, ale to oni go zrobili, jak zgłosiłem problem i podpowiedziałem możliwe rozwiązanie dzieki kolegom z tutejszego forum ;) Jak dobrze użyjesz opcji szukaj, to znajdziesz ich rady dla mnie oraz gdzie można kupić elementy do tego separatora i złożyć samemu, bo gotowce to czasem na allegro sie zdarzają ale czy im ufac.... ja miałem za darmo z kablówki :D
 

lon

New member
Dzięki za wszystkie rady. Do Panasonica zgłosiłem, ale niestety w Gdańsku mają sporo roboty i muszę czekać sporo czasu na realizację zgłoszenia. Jak widać niestety serwis gwarancyjny Panasonica nie jest zbyt "ruchliwy" Poczytałem jednak trochę fora trochę i rzeczywiście wydaje się, że rozwiązanie z separatorem galwanicznym to chyba w tej sytuacji najlepsze rozwiązanie. Mam tylko pytanie, czy to tłumienie sygnału (ok. 1,5 db) za bardzo nie wpłynie na jakość obrazu. I jeszcze jedno, czy do momentu zakupu tego separatora te ew. przepięcia mogą jakoś uszkodzić TV, bo złączkę z kablówki to mogę ew. wymieniać :D - koszt niewielki.

pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 
Do góry