Plazma - ostrość

Stefaan

New member
Cześć, mam plazmę Panasonic VT60. Jestem byłym użytkownikiem LCD, co mi się nie podoba w tej plaźmie to mała ostrość. Pierwszy plan - nawet OK, drugi plan jest za bardzo rozmyty. Nawet OK nie oznacza OK, nie mam pojęcia co można jeszcze ustawić. Zmieniałem ostrość od 0 do 100 i nigdy obraz FullHD nie wygląda na ostry, wygląda bardziej, jak 720p, a nawet gorzej. W dekoderze ustawiony tryb 1080i, zmiana na DVB-T również nie pomaga i obraz jest mało ostry, jakby przez mgłę. Macie jakieś pomysły co można zrobić?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Zakładam że na plikach "mkv" i filmach Blu-ray efekt ten sam? Plazma to nie LCD. Ma bardzo subtelny obraz i tyczy to się też ostrości. Jeśli ustawiasz ostrość na maxa i ciągle ci mało to plazma nie jest dla ciebie. Dla mnie ustawianie w vt60 ostrości na 100 daje tak ostry obraz że nie da się tego oglądać.

Sent from my GT-I9300
 

SDman

Banned
Cześć, mam plazmę Panasonic VT60. Jestem byłym użytkownikiem LCD, co mi się nie podoba w tej plaźmie to mała ostrość. Pierwszy plan - nawet OK, drugi plan jest za bardzo rozmyty. Nawet OK nie oznacza OK, nie mam pojęcia co można jeszcze ustawić. Zmieniałem ostrość od 0 do 100 i nigdy obraz FullHD nie wygląda na ostry, wygląda bardziej, jak 720p, a nawet gorzej. W dekoderze ustawiony tryb 1080i, zmiana na DVB-T również nie pomaga i obraz jest mało ostry, jakby przez mgłę. Macie jakieś pomysły co można zrobić?

Witam,
a jak jest ze wzorca czyli np. filmu -koncertu bluray?
ST60 i kablówka DVB-C zarówno z wbudowanego tunera jak i Technisat HDK2 -brzytwa
i to na ostrości 40-50.

Pozdr.
 

Stefaan

New member
obraz Blu Ray wygląda bardzo ładnie (oglądałem film Skyfall) nawet na ostrości "0", obraz z konsoli również bardzo ładnie nawet na ostrości 0, tylko telewizja wygląda jak przez mgłę. Mam dekoder Pace PVR.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Z dekodera pace pvr jakosc obrazu jest na bardzo niskim poziomie.W przeszlosci instalowalem zestawy satelitarny . Z tunera pace jakosc obrazu niestety jest slaba, brak ostrosci i szczegolow.Znacznie lepsza jakosc obrazu uzyskasz z tunera n-box z chipsetem sti. Tuner pace mozna wymienic w punkcie nc+ na nboxa.Powiedz ze jakosc obrazu jest slaba.
pace pod wzgledem jakosci obrazu to slaby tuner.Mozesz sprobowac ustawien zaawansowanych dla vt60 z linku nizej ale raczej to zbyt wiele nie pomoze w przypadku tunera pace.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/105384-panasonic-st60-vt60-ro-nica-w-cenie-czy-wartoa-8.html
Nawet tuner manta hd8000 jest lepszy pod wzgledem jakosci obrazu sd i hd od tunera pace.W tunerze manta bardzo dobry amerykanski chipset zoran supra xd180
kliknij na link nizej
manta hd8000

linki do ustawien zaawansowanych dla vt60 w przypadku blednego przekierowania.
Panasonic VT60 review - FlatpanelsHD
Panasonic TC-P60VT60 picture settings - CNET HDTV picture settings Forums
Panasonic TC-P65VT60 3D Plasma HDTV Settings | Sound & Vision
link do niemieckiego forum, w linku odpowiednik Vt60 sprzedawany w niemczech
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.hifi-forum.de/viewthread-149-12360.html&prev=/search%3Fq%3DHallo%2BGemeinde,%2B%2Bnachdem%2Bich%2Bmich%2Bjetzt%2Bdie%2Bersten%2BSeiten%2Bdurch%2Bden%2BKalibrierungsthread%2Bgelesen%2Bhabe%2Bund%2Bnicht%2Bwirklich%2Bschlauer%2Bbin%2Bohne%2Bcalman%2Bzu%2Bbesitzen.%2BHier%2Bmal%2Bdie%2BFrage,%2Bgibt%2Bes%2Bdenn%2Bdie%2BM%25C3%25B6glichkeit%2Bmit%2Bkostenlosen%2BMitteln%2Beine%2Bhalbwegs%2Bpassable%2BEinstellung%2Bzu%2Bfinden.%26hl%3Dpl%26noj%3D1
 
Ostatnia edycja:

Stefaan

New member
no i by się nawet zgadzało, ten złom mam ochotę wywalić na śmietnik... Mam też dekoder drugi dekoder Sagemcom od Cyfry+ (multiroom) obraz mniej więcej taki sam. Co myślicie o module CI AstonCrypt 2.26? Czy na nim będzie lepszy obraz?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Najlepiej użyć dekoderów TV. Wtedy o zła jakość obrazu będzie można już tylko obwinic nadawcę.

Sent from my GT-I9300
 

digitalus

Banned
Modul to bardzo dobre rozwiazanie bo modul mozna wlozyc do telewizora i wtedy zewnetrzny tuner satelitarny nie jest potrzebny.Zalezy z jakiej oferty nc+ korzystasz.Najlepiej dowiedziec sie punkcie nc+
 

Stefaan

New member
nc+ samo w sobie nie oferuje modułów, ale ja póki co mam sprzęt od cyfry i mogę kupić sobie jaki chcę dekoder. Jesteście pewni, że ten obraz to przez dekoder? Moduł CI mogę kupić w Interncie i jakby co oddać, ale wolę się upewnić.

E: nie doczytałem posta, spróbuję zrobić jak mówisz, moze wymienią.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Na hdforum bylo kilka podobnych przykladow tzn jakosc obrazu z tunera pace jest niestety slaba.
Podobny przyklad z forum elektroda
philips PVR250 MG vs pace PVR 500MG - elektroda.pl

Z tunera pace jakosc obrazu jest podobna jak z tunera ferguson z chipsetem ALI
DSCF6266-_erwqesq.JPG


CHIPSET ZORAN.Z tunera nbox jakosc obrazu jest troche gorsza niz z chipsetu ZORAN ale lepsza niz z ALI.
DSCF6241-_erwqeah.JPG


CHIPSET ZORAN
rtlJPG_xasahsh.JPG




CHIPSET ALI
fergusonJ_xaahnap.JPG
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
Cześć, mam plazmę Panasonic VT60. Jestem byłym użytkownikiem LCD, co mi się nie podoba w tej plaźmie to mała ostrość. Pierwszy plan - nawet OK, drugi plan jest za bardzo rozmyty. Nawet OK nie oznacza OK, nie mam pojęcia co można jeszcze ustawić. Zmieniałem ostrość od 0 do 100 i nigdy obraz FullHD nie wygląda na ostry, wygląda bardziej, jak 720p, a nawet gorzej. W dekoderze ustawiony tryb 1080i, zmiana na DVB-T również nie pomaga i obraz jest mało ostry, jakby przez mgłę. Macie jakieś pomysły co można zrobić?
Mam identyczną konfigurację sprzętową.
Po 1. Jakim kablem masz połączony dekoder z tv?
Po 2. Czy ostrość jest słaba na wszystkich kanałach (SD i HD), czy tylko SD?
Pozdrawiam
 

Stefaan

New member
hmmm, podłączyłem TV do anteny satelitarnej i na niekodowanych, niemieckich kanałach widać niewielk różnicę względem Pace. Przez to myślę, że może problem leży po stronie telewizora. Może zadzwonię do Panasonica i zapytam się, czy oni nie wysyłają jakichś serwisantów do domu, żeby fachowiec sprawdził co i jak?
 

m@rcin

Member
Dekoder podłączony kablem HDMI firmy Sony. Kanały SD są OK, tylko HD wyglądają słabo.

PS. Ja mam TX-P65VT60E

Zwróć uwagę że jeszcze materiał nagrany w HD musi być dobrej jakości co nie zawsze jest normą.
Dla przykładu. Wiadomości na żywo na TVP1HD to porażka. Lepszej jakości są fakty na TVNHD.
Jednym z lepszych kanałów HD moim zdaniem jest BBC HD.
Sprawdź u siebie.
 

Stefaan

New member
No, na BBC całkiem całkiem. W najbliższym czasie pokusze się o porównanie bezpośrednie z moim poprzednim TV. A mam takie pytanie. Jak oglądałem mecz, zauważyłem na ekranie mała taką jakby brązowawą pionową linię po prawej stronie ekranu. Włączyłem ten biały pas do usuwania obrazu szczątkowego, po 1h i kilku h normalnego oglądania TV nadal jest. To jakiś segment ekranu, czy powidok?
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
... zauważyłem na ekranie mała taką jakby brązowawą pionową linię po prawej stronie ekranu. Włączyłem ten biały pas do usuwania obrazu szczątkowego, po 1h i kilku h normalnego oglądania TV nadal jest. To jakiś segment ekranu, czy powidok?

Sprawdź w ustawieniach.
Może masz wyłączony overscan?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Zwróć uwagę że jeszcze materiał nagrany w HD musi być dobrej jakości co nie zawsze jest normą.
Dla przykładu. Wiadomości na żywo na TVP1HD to porażka. Lepszej jakości są fakty na TVNHD.
Jednym z lepszych kanałów HD moim zdaniem jest BBC HD.
Sprawdź u siebie.
TVP nie ma sprzętu studyjnego do rejestrowania programów "live" w HD, dlatego taka niska jakość. Tylko seriale kręcą już w HD.

Sent from my GT-I9300
 
Do góry