Plazma... niee wezmę LCD! a może jednak Plazma ?

cefiksym

New member
Witam , jak widać jestem nowym użytkownikiem ale duchem jestem z Wami już od dłuższego czasu :) , Od jakichś 2 miesięcy trwa moja przygoda z telewizorami i ogólnie jest to jedno wielkie bagno :p.

jaki sygnał ? przede wszystkim PS 3 i jego możliwości : BD ,DVD ,DivX ale także będzie to sygnał SD (to taki biały kabelek co mi z podłogi wystaje ? przepraszam ale jestem laikiem w tej dziedzinie :p)
jaka odległość od ekranu ? do grania pewnie 1,5-2m do SD z jakieś 4m
jakie urządzenia do podłączenia ? PS3 w 90 % reszta SD
jaka klasa cenowa ? do 3800 i to koniec jak "cienka czerwona linia" :p
więcej oglądasz w dzień czy w nocy ? 30% dzień 70% noc
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? raczej duże
ile osób zasiada przed telewizorem ? ja i czasami moja ukochana :)
Jaki masz ulubiony program? hmm ponieważ ciężko studiuje to dla odmóżdzenia najlepiej wchodzi mi Moda na sukces :p
jaki masz telewizor? żaden , to tylko pokój w domu studenckim
Ma stać czy wisieć ? stać lub wisieć ,obojętne

Byłem że niemal zdecydowany na Soniaka 40W4000 ale dzisiejszy dzień przyniósł nowe możliwości. Będąc w Saturnie wrocławskim natrafiłem na chyba dosyć dobrze znającego się na temacie sprzedawcę. Zamiast wciskać mi tego soniaka o którego sam na początku wypytywałem zaproponował mi plazmę. Sam powiedział że ma panasa podpiętego pod PSa i że sprawuję się to wyśmienicie Jednak nie było żadnej możliwości przetestowania go pod kątem innych sygnałów oprócz jakiejś tandetnej prezentacji z odtwarzacza dvd . I tak cała moja praca nad wyborem telewizora legła w gruzach i nie mam pojęcia jak się do tego dostosować skoro przez 2 miesiące oglądałem tylko i wyłącznie panele LCD :(. Nie przeglądałęm więcej telewizorów w Saturnie tzn plazm i nawet nie zadawałem jakich kolwiek pytań bo nie mam na ich temat bladego pojęcia . Już przebrnąłem przez temat Plazma vs LCD no i ...... muszę przyznać że plazma faktycznie może być bardzo udanym wyborem. Byłem też dzisiaj w Sony Polska Wrocław i poprosiłem o sygnał SD w soniaku W4000 i ogólnie to wielka tragedia :/ , no ale za to PS 3 bajka . Nawet nie wspominam o Samsungu z serii 656 , w innym saturnie podinałem swoja sonkę i gry jako tako bardzo ładne ale sygnał z dvd i sd no coś nie za bardzo , poza tym to wszystko jakieś takie sztuczne mi się wydawało i na zbyt ostre " Co ja mam teraz zrobić ? Bardzo proszę o pomoc

a i poza tym znalazłem bardzo fajne badanie sponsorowane między innymi przez Pionieera i Panasonica na temat Plasma vs LCD
plazma-lcd-fakty.pl/start.php
 
Ostatnia edycja:

cefiksym

New member
woo nie mogłem znaleźć mojego posta , a ktoś mi go przeniósł, przepraszam ale nie znam wszystkich zakładek forum dlatego w LCD napisałem.

W każdym razie dalej proszę o pomoc
 

zbig1972

New member
Miałem ten sam dylemat. Obczytałem te forum tak jak ty. Wybrałem plazme - Pioniera PDP-LX5090H. Już nawet go zamówiłem. W sklepie stało ze 30 LCD, z plazm widziałem 4 Panasłoniki i 4 Pionki obok siebie jak grały. Mogłem zerknąć w jednym momencie na nie wszystkie i porównać odbiór. Poproś w sklepie, żeby ci włączyli jeden sygnał na wszystkie telewizory i to najlepiej jakis program z satelity albo kablówki. Pionier to jest zabójca wszystkich innych telewizorów, ale i kosztuje słono. A najlepsze widziałem w jednym sklepie w Warszawie jak Soniacz z Pionkiem postawili obok siebie i sygnał demo z soniego na obu leciał. Pionek go po prostu "zdemolował". Tak więc bierz plazme i rozkoszuj się widokami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich warunków - jeśli ma być przy tej odległości duży ekran i to do 3800 zł - to tylko Panasonic mieści się ze swoją technologią i parametrami. Inne albo będą za drogie / Pioneer, JVC / albo za wolne / Sony/
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Ja jestem za plazmą, kolega ma plazmę Panasonica i jest zachwycony. Najlepiej jak podepniesz ps3 do plazmy i sam sprawdzisz co Ci lepiej pasuje. Ja nic nie będę sugerował najlepiej jak się sam przekonasz na własne oczy. Popytaj kolegów z forum odnośnie modelu plazmy, proponuję kupic już full hd. Swoją drogą w4000 jest ok ale... najlepiej będzie jak się sam przekonasz w sklepie:)

pozdro
 

repsak

New member
Który z tych?

Witam.
Na wstępie powiem , że mam mętlik w głowie i już nic nie wiem.
Proszę o podpowiedź, który z tych:

Panasonic 42PY80
Samsung 42PY85
JVC 42V80

Sygnał z CP (w przyszłości N) okna od zachodniej strony, odległość od oglądacza +- 3,5 m

Pomóżcie.
Pozdrawiam repsak
 

cefiksym

New member
super , dziękuje wszystkim za odpowiedzi :) , wczoraj poczytałem trochę o plazmach Panasonica i faktycznie jakby się uprzeć to mogę nawet zakupić panasonica 42PY85 (jeden netowy sklep ma go za małe pieniądze , ale za to opinie paskudne , cóż kto nie ryzykuje ten nie ma :p ). A ponieważ jak piszecie Pionieer to już na prawdę wysoka cena , pozostanę przy opcji Panasonic ... podobno po pionierze robi najlepsze plazmy .

Tylko teraz mam kilka pytań , ponieważ mój kumpel ma dostęp do testów , zauważyłem w teście PY85 że pobór prądu to aż 385 W :eek: .Tak często mówiło się że prądożerność plazm to tylko mit , a tu takie małe zakoczenie . Chyba że ja to źle pojmuję to proszę żeby mnie poprawić.

po drugie .. model 85 od 80 różni sie tą dziwną funkcją IFC która czsami jest bardziej uciążliwa niż potrzebna , i trybem odpalania 24p . Prawdopodobnie ta druga ocpja będzie mi potrzeba z tego względu że zamierzam oglądać filmy Bluray , i tu pytanie czy odpalając film BD na 80 i 85 będę w stanie wychaczyć tę różnicę ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zarówno PY80, jak i PY85 posiadają możliwość współpracy z odtwarzaczem blue-rayw trybie 24 klatek na sekundę. IFC ponoć poprawia płynność w tym trybie, ale bez tego można żyć. Pobór mocy na tabliczce, to pobór maksymalny, na jaki został zaprojektowany zasilacz telewizora. W normalnych warunkach średni pobór mocy może oscylować w granicach 60%.

ArtS :)
 

cefiksym

New member
Dzięki za odpowiedź :). Dzisiaj byłem w Saturnie i oglądałem modeł PY80 . Miałem możliwość zobaczenia co ten telewizor potrafi z PS3 no i normalnie kopara parter :twisted:. Obraz żyleta , wszystko płynnie ,kolory jak z bajki :).Poza tym sygnał SD , jak na warunki sklepowe gdzie kilkanaście odbiorników jednocześnie korzysta z tego samego kabla to było nieźle. Obraz z 3 metrów już był akceptowalny. Nie będę dopłacał kilku stów do tego ICF , słyszałem że to dobre jest przede wszystkim do piłki a jako że fanem tego sportu nie jestem to sobie podaruje :p. Ponad to nie ma tych 5 wiatraków, ja mam strasznie wyczulony słuch ina pewno bym je słyszał :p. Mam nadzieję że nie będę żałował wyboru .... jeżeli ktoś ma inne zdanie to proszę o argumenty :hmm:
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
I dobrze że sam się przekonałeś. Dla pełnego spokoju dobrzeby było porównac plazmę vs wybrany lcd. Ja tak zrobiłem i do dziś spię spokojnie że dobrze wybrałem:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
cefiksym napisał:
[...] Nie będę dopłacał kilku stów do tego ICF , słyszałem że to dobre jest przede wszystkim do piłki a jako że fanem tego sportu nie jestem to sobie podaruje :p.
Akurat jest przeciwnie. Przy piłce dzieją się cuda przy włączonym IFC. Generalnie IFC działa (podobno) dobrze w trybie 24 klatek na sekundę. Przy zwykłej telewizji jego brak jest... zaletą.

ArtS :)
 

WaJa

New member
cefiksym napisał:
Ponad to nie ma tych 5 wiatraków, ja mam strasznie wyczulony słuch ina pewno bym je słyszał :p.

Z tym hałasem z wiatraczków to przesadzasz trochę.
Wiele o tym na tym forum i to bardziej dotyczyło pionka.
Jak dotąd nie spotkałem się z tym, żeby ktoś się skarżył.

Jeżeli chodzi o różnice między modelami PY80 a PY85 i PY800, to nie tylko IFC a również oprócz ładniejszego wyglądu wiele innych różnic technicznych.
Poczytaj sobie wątki dotyczące w/w modeli.

Proponuję jeszcze zainteresowanie się plazmami firmy Samsung, które moim zdaniem mają bardzo dobry stosunek jakość/cena.

Pozdrawiam :).
 

cefiksym

New member
pewnie masz rację z tymi wiatraczkami , sam nie mogę tego potwierdzić bo wiem tylko tyle co wyczytałem na naszym forum .

a jeżeli chodzi o samsunga , to czy jest jakaś rozsądna opcja w cenie do 3800 max która radziła by sobie lepiej niż owy panasonic PY80 ?. Czy temu panasowi czegoś brakuje ?.

Uwierzcie i pewnie nie jestem jedynym , ale takie ciągłe poszukiwania telewizora, czytanie setki stron polskich i zagranicznych for może człowieka doprowadzić do załamania nerwowego :twisted:. Wiec tak ostatecznie pytam pomijając już LCD o których w ciągu 2 dni zapomniałem , ten Panasonik jest wart swojej ceny i spełni moje oczekiwania ?. Bo piszę szczerze obraz Soul Calibur 4 na PS 3 który widziałem dzisiaj w Saturnie po prostu zwalił mnie z nóg ;)
 

WaJa

New member
Chyba z tym wertowaniem po internecie przez ostatnie miesiące to przesadzasz.

Poczytaj na tym forum wątki dot. Samsunga np. PS-50A656, gdzie znajdziesz między innymi link do strony, na której przeprowadzono porównanie z panny PZ85.
Samsung nieznacznie wygrał.

Jeżeli chodzi oceny to sprawdź na Ceneo.
Za 3,8k możesz kupić bardzo dobry model PS-50A551.

Pozdrawiam :).
 

cefiksym

New member
hehe prawda jest taka ze 2 miesiące po kilka godzin dziennie śledzę wątki o LCD i na prawdę przleciałem już przez conajmniej 20 modeli , a moja przygoda z plazmą trwa zaledwie 3 dni , dlatego moja wiedz na temat tej technologii jest znikoma. Jednak zdążyłem już dzisiaj odwiedzić kilka sklepów RTV i pooglądałem parę modeli. Zgodzę się ze ten Samsung 50A656 dobrze się prezentuję ale ja nie mogę brać 50 cali to już jest przesada do moich warunków a po drugie on kosztuje na ceneo 4500 zl , jak pisałem u mnie budżet 3800 jest nieprzekraczalny ,no a jeżeli mam pisać o modelu 551 widziałem go w Saturnie i jednak Viera py80 gra lepiej na SD i PS3 (tylko te sygnały mogłem sprawdzić i to moje oczucie ) . Poza tym w sieci jest więcej informacji i opinii o modelu panasa niż tej 551. Dziękuje wszystkim za pomoc.
 

RheeTCT

New member
A ja Ci powiem tak : jak Ci się nie chce specjalnie głowić nad wyborem to wal w Panasonica PY80 jak w dym.Na pewno nie pożałujesz.
 

cefiksym

New member
i tak właśnie zrobię , nie znalazłem dla tego panasonika w cenie do 3800 żadnej alternatywy , nawet czytając review na hdtv.uk i opinie użytkowników na AVforum uważają oni że nie do końca warto jest dopłacać do wersji 85. Za to panas 80 ma bardzo dobre opinie i jest sprawdzoną plazmą .
 
Do góry