Plazma lub LCD za 5tyś-6tyś

gonzoou

New member
Witam ;) Przejdę może od razu do sedna. Do kupienia jest telewizor za ok. 5000 zł - 6000zł. Szukam czegoś w miarę dużego. Mam różne typy.. Samsung le52m86, PanasonicaPy80/85, Philipsa 42PFL. Problem w tym, że ja jestem generalnie zielony ;). Nie ma dla mnie większej różnicy czy będzie to plazma czy lcd (oba zaakceptuje) interesuje mnie na razie tylko co warto kupić w tym przedziale cenowym (dobrze by było, gdyby telewizor kosztował mniej niż więcej). Telewizor głównie oglądany będzie z odległości od ok. 2 do 3 metrów. Oglądana bedzie na nim kablówka, w niedługim czasie coś cyfrowego. Z czasem dojdzie konsola...
 

gonzoou

New member
no tak ale.. w końcu cyfrówka będzie lada chwila, bo to bez sens imo oglądać telewizję po kablu na telewizorach tej klasy. (już pomijam fakt, że nawet hd w kablówce nie uświadczę) Więc? Jakieś inne modele? Może coś większego ;) 42 cale to jednak tak średnio dużo, wolałbym coś większego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sygnał cyfrowy to też sygnał SD. Dopiero gdy rozwinie się HD - to wówczas z odległości 2-3 metry możesz sięgać po 46- 52 " Ale musisz znacznie podnieść klasę cenową.
Przy takiej odległości sygnał SD najlepszy będzie na tv plazmowych.
Pioneer 50 " Kuro
Hitachi 50XR01
Samsung 50a656
Panasonic 46 PY 80/85

LCD 47 V 80 JVC
Toshiba 46 Zf 355
Sharp 46 HD1
Nec 46 Multeos
 

BoDeX

New member
ABSOLUTNY FAWORYT - Samsung PS-50A656 - cena poniżej 5 000 pln.

50" , czarny panel , 100Hz , 24p , bez overscanu, pamięć ustawień , 4HDMI , USB


Pzdr.



Aaaaa , a nadwyżkę oczywiście na player BD i masz zabawę po pachy !
 
Ostatnia edycja:

forzainter1g

New member
Nie kupuj Plazmy!!No chyba ze Pioneera.
Napewno slyszales o docieraniu Plazmy chcesz sie meczyc przez 300 godz a 300 godz to jest duzo srednio jak bedziesz ogladal dziennie 3 godz to jest 100 dni meczenia sie,uwazania,oszczedzania i denerwowania sie ze nie mozesz tego poogladac tamtego bo moj drogi telewizor sie zepsuje:(.Chyba nie chcesz tego doswiadczyc poczytaj mnostwo tematow o powidokach na plazmach Panasonica i Samsunga(glownie Samsunga).Radze ci odrazu odrzucic Plazmy Samsunga i Panasonica a Hitachi taka firma raczej w Polsce nie sprawdzone wiec sie nie wypowiadam ale zdaje sie ze nadal nie ma serwisu w Polsce.Z Plazm jedynie mozna zaufac Pioneerowi ktory zdaje sie zupelnie uporal sie z problemem powidokow a pozatym to swietny telewizor z porzadnym obrazem.Dlaczego to zaufanie do Pioneera tu opisuje jak kolega go docieral:http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=238794&posted=1#post238794
A z LCD to z tego co Kiki wymienil to:
LCD 47 V 80 JVC
Toshiba 46 Zf 355
Dorzucilbym Sony 46 W 4000
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
@forzainter1g
Ja mając PS-50A656 jakoś się nie męczę (teraz mam prawie 200godzin) i nie mam kłopotów z powidokami itp, ustwienia takie jak mi odpowiadaja, (dokładne masz w wątku o tym modelu) i oglądam bez jakiś większych ograniczeń, więc nie ma co demonizować, lepiej napisac koledze o zaletach LCD którego zachwalasz i posiadasz, niż o wadach plazmy której nie masz i nie sprawdzałeś jak się zachowuje. Nie będę sie rozpisywał, bo jeśli załozyciel tematu, bedzie zainteresowany to zerknie do odpowiedniego działu, bo padły juz konkretne modele, a co do samsunga to kiedyś już napisałem, on się obroni sam, bez dodatkowych achów i ochów. Pozdr
 

forzainter1g

New member
Odp

Wiesz jak to jest jeden ma nowego Mercedesa co mu sie psuje co tydzien a drugi ma 10 letniego Fiata co nie mial nigdy zadnej awari.
Tak samo ty masz Samsunga ktory jest jest awaryjny ale twoj model smiga i ty mozesz sie z tym cieszyc ale przy zakupie jest wieksza szansa ze kupujacy kolega bedzie mial powidoki na Samsungu niz na Pioneerze co potwierdza wiele teamtow na forach takze tym forum.
 

gonzoou

New member
Właśnie złożyłem zamówienie na tego Samsunga..

a jak ma się model A551 do A656? Warto dokładać do tego 2giego?
 
Ostatnia edycja:

pawcho

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Właśnie mam ten sam problem.Biorąc pod uwagę specyfikację to praktycznie nie widzę różnicy.No obudowa owszem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry