Plazma dla mamy!!!

sołtys85

New member
Witam wszystkich forumowiczy to moj pierwszy post. Powiem, że wiedza zgromadzona na forum jest powalająca i mozna wiele sie nauczyć, ale czym wiecej czytam tym wiecej watpliwośći.
Chce kupic Tv dla mamy i ma to być plazma 42" pokój wymiarami i nasłonecznieniem spełnia wymagania, a słaby sygnał antenowy przemawia za plazmą.
Więć tak prosze jakieś oblatane mądre głowy o doradę w zakupie 42" w przystepnej cenie powiedzmy do 2,5 tyś zł.
Moje propozycje:

Samsung 42A451 - HD i ma bardzo dobry kontrast i jasność. Osobiscie jakoś nie ufam tej marce i nie uważam jej za jakąś trwałą. Stylistyka za to bardzo łądna. Nie wiem jak z trwałością i bezawaryjnością. Cena 1950zł
Minus bardzo duzy pobór prądu.380W

SHARP LC42AD5E-GY -
Nominalna rozdzielczość
1366 x 768
HD Ready
Tak
Jasność
450 cd/m2
Kontrast Dynamiczny
1200 :1
Ten kontrast coś marny za to rozdzielczość na plus. Zaskakująco niski pobór pradu 180W o ile jest prawdziwy. Cena 2200zł

Panasonic TH-42PV80 - nie ma nic do zarzucenia dobre parametry i umiarkowana konsumpcja energii 255W Cena 2300zł

LG 42PG100R- Ładna stylistyka i dobre parametry ale coś czytałem, że LG cos nie zabardzo w plazmach sie wykaząło. Cena 1950zł porób prądu 310W

Czy te TV są wogóle warte swojej ceny czy lepiej sobie odpuśćić, bo przy te rozdzielczości to nie da sie nic obejrzeć na jako takim poziomie.
Prosze o wskazanie marki w przystęonym przedziale cenowym, która cieszy sie dobra opinia i jest niezawodna.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.
 

sołtys85

New member
marciniozo napisał:
Z podanych modeli mogę spokojnie polecić Ci Panasonica. Z pewnością jest to dobry TV w tym przedziale cenowym. Zresztą poczytaj sam :



Oczywiście nie piszę, że pozostałe model, które wymieniłeś są złe, ale ten Panasonic jest w swojej klasie bardzo dobry.
Widzę, sam jesteś użytkownikiem tego modelu panasonica więc może zdradzisz jakieś plusy i minusy tego TV. Ile czasu użytkujesz go? Jakieś naprawy?
Ten watek z linku czytałem czoraj i powiem, że przebrnąć przez to to masakra, a najgorsza jest ilość postów na stronie:( nie wspominając o reklamach.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Użytkuję ten TV od 8 miesięcy. Żadnych awarii / odpukać!!! :D /.
jestem z niego zadowolony. Sygnał z kablówki Multimedia, analogowy i cyfrowy.

Z tego co napisałeś Ciebie interesuje sygnał analogowy z anteny naziemnej. Przy poprawnej instalacji antenowej obraz prezentuje się dobrze / oglądałem ostatnio u kolegi, który zakupił ten model /. Oczywiście dużo zależy od nadawcy programu i siły sygnału.

Z pewnością plusem jest rozmiar ekranu i jakość z dobrego źródła. W Twoim przypadku mógłbyś zobaczyć na co stać ten TV po podłączeniu odtwarzacza DVD i włączeniu dobrej płyty./ oczywiście obraz z odtwarzacza Blu-Ray, czy też programy w HD prezentują się super!!! /

Dźwięk jak na TV też jest dobry, chociaż oczywiście nie ma to jak podłączenie do zestawu kina domowego, ale sam TV też spokojnie "daje radę'

Większych minusów nie widzę. Ja jestem z tego TV bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
 
Do góry