Plazma czy coś innego

andrewskoly

New member
Witam wszystkich i proszę Was o pomoc w wyborze telewizora.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2, 4,8m*5,2m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3-3.8m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i pod kątem 30`
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Południe i zachód telewizora. Telewizor na północnej ścianie w głębi.Rolety w oknach.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Pół roku temu wyrzuciłem Beco 25 cali.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo dobra jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? PC,antena naziemna i satelitarna.
10.Jakie urządzenia ? PC, Ariva Combo 250, amplituner.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3, weekend dłużej.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport. Dużo plików mp4, mkv, m2ts z komputera.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Okazjonalnie.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 1 raz w tygodniu do 2 godzin.
16.Preferencje co do marki ? Panasonic i Philips.
17.Preferencje co do wielkości ? 42-46 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Pikseloza, smużenie,chmurki, powidoki.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 30% dzień, 70% wieczór.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2600 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D traktuję jako ciekawostkę.

telewizory które najbardziej mnie interesują to:
Panasonic tx-p42st60e
Philips 42PFL5008

Telewizor chcę kupić w sklepie internetowym (nie wiem czy to dobry pomysł) ale w mojej okolicy ceny telewizorów chyba wzięli z kosmosu:x
I tu mam największy problem czy przy tej odległości od telewizora kupić 42 cale w przyzwoitej jakości, czy też więcej cali w gorszej.
I jeszcze jedno pytanie czy znacie jakiś sklep w którym można poprosić o sprawdzenie czy plazma nie ma uszkodzonych pikseli albo np. rozwarstwionej matrycy.
Bardzo proszę o pomoc.
 

piotruspan46T

New member
Wiesz ta odległosć ponad 3 metry to jak na mój gust ciutkę za daleko jak na 46 cali a co dopiero 42. Jeżeli chcesz się cieszyć jak sam napisałeś Bardzo dobra jakością obrazu to przy Full HD dla 46 cali zalecane jest max
2,5 metra. A THX zaleca nawet 1,8 :)
Po prostu przy dalszej odległośći nie będziesz dostrzegać detali jakie oferuje obraz , więc moim zdaniem w tym przypadku nie ma znaczenia czy kupisz 42 w bardzo dobrej jakości...

Przynuń kanapę albo kup znaczenie większy tv :D

A zakup w sprawdzonym sklepie internetowym to bardzo dobry pomysł.
 

andrewskoly

New member
No właśnie wszystko kwestia kasy.
Mimo wszystko zamówiłem już u naszego "wspólnego znajomego" PANASONIC ST60E i będę zmuszony dorobić fotelom kółka :p
Mam nadzieję że kurier nie położy telewizora na płasko i przywali innymi paczkami:p
Tak czy inaczej wszystkim dziękuję za pomoc.
Pozdr.
 
Do góry