Plazma a swiatło słoneczne.

Antek84

New member
Czy plazma nadaje się do bardzo nasłonecznionego pokoju, czy może jednak lcd? Jeśli chodzi o rozmiar to 40 czy 46 cal odległość to różnie 2,8-3.5 z tym nie ma problemu bo zawsze mogę się przysnąć.Obawiam sie czy 46 cali moze byc za duze. Plan pokoju po niżej. Tv bedze służył głównie do ogladania sportu, filmy hd z kompa po hdmi i w przyszłości konsola ps3. Jesli chodzi o modele to sonny w5500 lub z4500. Chodzi mi o to bo wiele czytalem ze plazama raczej nie nadaje sie do bardzo naslonecznionego pokoju.
 

Attachments

  • plan pokoju.jpg
    plan pokoju.jpg
    74,2 KB · Wyś: 465

pionier123

Member
plazma w nasłonecznionym pokoju jest jak lustro
panas 42g10 zawieszony naprzeciwko okna od strony południowej nie dało rady w dzień nic oglądać, nawet przy spuszczonych roletach przepuszczających trochę światła ciężko się oglądało
 

Mikele

New member
Mam od niedawna pionka 50" - wisi na ścianie, 3m od niego jest okno (osadzone prostopadle do płaszczyzny TV). Jak jest niezasłonięte to wieczorne światło pada na TV (pod kątem ok 120st lub większym).

Powiem tak: byłem mile zaskoczony reakcją tej plazmy na takie warunki. Może filmu w ten sposób to bym nie oglądał, ale widoczność była zupełnie ok. Przypuszczam, że dużo zależu od ogólnej ilości światła w pomieszczeniu i kąta jego padania. Jak będziesz miał 90st. to oglądanie może być kiepskie. Generalnie w takich warunkach w ogóle nie poleca się oglądania TV a jeśli już to lcd ma większe szanse.
 

Antek84

New member
Tv ma znajdować się na ścianie 2.65. Zamierzam go jedna bardziej przekręcić na pokój żeby nie stal pod katem prostym do okna. Z tego co czytałem to i to chyba nie zda egzaminu.A jaka wielkość dobrać czy 40 cali nie będzie za małe, boje się natomiast ze 46 do malego pokoju może być znowu za duże. Sam juz nie wiem.
 

Attachments

  • plan z tv.jpg
    plan z tv.jpg
    156,3 KB · Wyś: 120
Ostatnia edycja:

Mikele

New member
Trudna sprawa - dwa okna blisko TV... nie spodziewaj się cudów. Myślę, że w Twoim przypadku najlepiej byłoby podjąć decyzję w domu, tj. po prostu obejrzeć jak pracują te odbiorniki w warunkach nasłonecznienia. Teoretycznie można tylko gdybać...

Jeśli chodzi o odległość to nawet 50" nie będzie za dużo. Jak weźmiesz dobry TV to nawet w SD będzie git.
 

kol

New member
Antek84 napisał:
Tv ma znajdować się na ścianie 2.65. Zamierzam go jedna bardziej przekręcić na pokój żeby nie stal pod katem prostym do okna. Z tego co czytałem to i to chyba nie zda egzaminu.A jaka wielkość dobrać czy 40 cali nie będzie za małe, boje się natomiast ze 46 do malego pokoju może być znowu za duże. Sam juz nie wiem.
Tak się składa, że mam identyczne ustawienie okno o 50 cm szersze i ściana z oknem również o 50 cm szersza.
U mnie działa plazma i gdy promienie padają bezpośrednio na matrycę to niestety widać tylko jasną szarość, więc wystarczy tak zasunąć zasłonę aby słońce nie operowało bezpośrednio po matrycy ponieważ światło rozproszone nie jest już przeszkodą w komfortowym oglądaniu telewizora, w tym samym miejscu stał też 42 cale JVC w technologii LCD i na słońcu też nie dało się go oglądać choć od tego czasu minęło już pół roku na szczęście. Generalnie polecam Plazmę, chyba że nie używasz zasłon tylko żaluzje to generalnie odradzam TV w tym miejscu.

Może zawieś go wyżej tak żeby słońce po nim nie operowało, to może być nie wygodne, a przy LCD niedopuszczalne z uwagi na kąty.
 

pionier123

Member
mam podobnie ustawioną plazmę 42g10 i oglądam z 2,5m wcale nie jest za duża natomiast u mnie wisi na zachodniej ścianie a okno mam tuż obok od strony południowej i tylko opuszczone rolety wczesnym rankiem przy świecącym słońcu dają komfort oglądania telewizji , po południu już jest ok bo słońce świeci na ścianę wschodnią (czyli mi po oczach) więc niekiedy też muszę zasłonić rolety.
Wieczorem telewizor pokazuje swoją moc i przede wszystkim czerń zbliżoną do czerni (porównuję do LCD LG 32LF2510)
 

Antek84

New member
Okno i pokój mam od strony zachodniej, a telewizor stal by na ścianie południowej. Największe nasłonecznienie zaczyna się kolo 13 i promienie padają na ta najdłuższa ścianę czyli północna. Wiec bezpośrednio nie padały by na tv. Mam zamiar używać zasłon nie żaluzji.Dzisiaj przyjrzałem sie sony z4500 u siostry wisi on w pokoju 4x4 i pod katem prostym do okna. Jeśli sie troche stanie z boku wszystko odbija sie w ekranie, nie ma odbijc jesli patrzy sie na tv prostopadle, wiec nie ma chyba reguly.
 
Ostatnia edycja:
Do góry